Pleśniawki (kandydoza) - objawy i leczenie

Pleśniawki (kandydoza) – objawy i leczenie

Www.female.by dziś z tobą porozmawiać o delikatnej i bardzo często kobiet problemu – "drozd" lub kandydozy. Kandydoza – rodzaj zakażenia grzybiczego, który jest bardziej znany jako „drozda”. Drożdże takie jak grzyby Candida albicans wpływać śluzówki jelita, jamy ustnej, gardła, dopochwowe, dróg moczowych.

W normalnych warunkach, grzyby obecny w ciele oraz inne bakterie i grzyby, a nie ma wpływu na zdrowie. Przez zmniejszenie odporności zwiększa ryzyko dla rozwoju choroby, gdy mnoży grzybów w dużych ilościach. Kandydoza jest powikłaniem innych chorób.

Rozwój kandydozy takich czynników jak osłabienie obronne organizmu, cukrzyca, zakażenie HIV, antybiotyków, noszenie bielizny syntetycznej, douching i innych. Zakażenia Candida występuje w pierwszym roku życia. Tak więc, często obserwuje się w noworodka kandiloz ustach.

W tym przemówieniu, szczęki i policzki pokryte odrobiną bieli, przypominający jogurtu lub twarogu.

Objawy wystąpienie pleśniawki często gorszej po jedzenia słodyczy, alkoholu, kawy, produkty spożywcze zawierają drożdże. Korzystanie z pożyczonych ręczniki, złej higieny, narażenia na stres zimna i może powodować kandydozy. Ciąża przyczynia się do drożdży, tak, zmieniając pH pochwy.

Jednym z paradoksów – leczenie antybiotykami kandydozą, które same często pleśniawki przyczyną. Drozd rozwija i korzystnej mikroflory brak. Jeśli organizm nie jest w porządku, to może być niekontrolowany rozwój grzybów i bakterii przerostu.

Kandydoza jest drogą płciową i nie jest choroba weneryczna. Gdy kandydozy pochwy kobiety mogą zakłócić swędzenie i pieczenie w sromu i serowy typu rozładowania. Ta choroba – zaburzenia równowagi mikroflory pochwy sygnału.

Na ogół leczenie jest również pokazane partnerów seksualnych, aby zapobiec reinfekcji.

Mężczyźni wpłynęły napletka i żołędzi penisa. Zakażone kobiety i mężczyźni mogą odczuwać ból podczas stosunku i oddawania moczu. Choroba ma negatywny wpływ na związkach intymnych i obniża jakość życia.

Przed zaleca powołanie leczenia należy badać na wrażliwości na antybiotyki grzyba. Odbywa się to w celu wyboru najbardziej skutecznego leku. Dodatkowo leczenia ogólnoustrojowego (tabletki) prowadzi się leczenie miejscowe (czopki, maści, kremy, tabletki dopochwowe).

Preparaty stosowane w leczeniu pleśniawki: flukonazol (wiele nazw handlowych – Diflucan, diflorkan Zbawiciela i in.), Klotrimazol, Ginezol, pimafutsin, nystatyna (za nieaktualne i nieskuteczne).

Popularnych sposobów znanych douching soli lub mycia roztworem boraksu w glicerynie (sposób nieefektywny). Jednak samo nie może przynieść ulgę objawów i odzysku. Nieprofesjonalne podejście do leczenia może pogorszyć chorobę.

Nawet z łagodnymi objawami kandydozy należy odwiedzić lekarza. On bada wymaz na obecność grzybów, studiować obraz kliniczny choroby i zalecić odpowiednie leczenie.

Kobiety z rozpoznaniem rozładowania niezależnie ustawić się „Drozd”, ale może być całkiem inna choroba nie jest spowodowana przez grzyby Candida, takich jak bakteryjne zapalenie pochwy, chlamydia, i inne. Innymi słowy, wole może być wynikiem infekcji pochwy, które tworzą korzystne warunki dla wzrostu grzyby. Często pleśniawki jest towarzyszem różnych chorób ginekologicznych. Kandydoza może wywołać poważne warunki: porodu przedwczesnego, zagrożenia ciąży.

Nie należy ślepo ufać reklamę, która obiecuje pozbyć się choroby po zażyciu jednej kapsułce. Leczenie powinno nie tylko łagodzić objawy, ale również w celu wyeliminowania przyczyny zwiększonego wzrostu grzybów. Dbaj o siebie i pozostać zdrowym!

female.by

27-09-2011 Zdrowie 845

Share →