Pokój kwiat fioletowy

Pokój kwiat fioletowy

Zaskakująco, co często nazywamy „fiołków”, w rzeczywistości tylko mgliście przypomina prawdziwe kwiaty fiołków rosnących w ogrodzie lub lasów. Fioletowy pokój przyszedł do nas z Afryki Wschodniej i jest faktycznie nazywa światło sztuczne lub fiołki.

Fiołki został przywieziony do Europy w 19 wieku. W domu – w Afryce Wschodniej, fiołki jest wieloletnich roślin, które mogą typu dorastają do 30 cm, istnieje około dwa tuziny gatunków. W pomieszczeniach ogrodnictwa Saintpaulia powszechne, przede wszystkim ze względu na jego niewielkie rozmiary i długi (około 10 miesięcy w roku) rozkwicie.

Niewątpliwym faworytem w wielu kolekcjach większości kwiatowe kwiatowe mają plantatorzy fioletowy kwiat pokoju. Aby uniknąć oczywistych pomyłek, dotyczące uprawy roślin ozdobnych tę delikatną, a także zaoszczędzić czas, wysiłek i pieniądze, wziąć pod uwagę kilka podstawowych wskazówek do pielęgnacji fiołków.

Fiołki afrykańskie do uprawy lepiej używać plastikowych doniczek o średnicy nie większej niż 9-10 cm. Ważne jest, aby upewnić się, że taca pod doniczki było zawsze czyste i suche. Aby uniknąć rozlania gleby przez otwory drenażowe na dnie garnka może być zawarta drobnych oczkach, wyciąć wzdłuż średnicy dna.

Rachunkowość sadzenia mieszanki gleby fioletu, konieczne jest perlitu i wermikulitu przesiać. Otrzymaną mieszaninę można przemyć gorącą wodą.

Z liści produkować więcej punktów, jeśli wyciąć ostrym nożem tworzą kąt 45 stopni na dole sadzonki trzeba zrobić sekcję podłużną.

Fioletowe liście, które będą wykorzystywane do hodowli powinny być starannie zerwane, a następnie wykonać dodatkową cięcia uchwytu. Zakorzenienie tylko wodę destylowaną sprawny. Proces ukorzenienie jest szybciej na wiosnę i lato.

Po miękkiego sadzonki, powinny być układane na powierzchni gleby poziomej, spoczywającej na krawędzi jego garnka i posypać lekko ziemi. Mniejsze będą posadzone drzewko, szybszego tworzenia rozety.

Jeśli posadzone młode wylot nie będzie rosnąć, trzeba wyciąć pół arkusza matek, ale jeśli były dwie pary liści, należy je całkowicie usunąć.

Jeśli pokój fioletowy kwiat kwitnąć dłużej, to trzeba umyć go ciepłą wodą. Po oprysku rośliny powinny być chronione przed bezpośrednim słońcem i przeciągami.

Dodać kilka granulek nadmanganian potasu, który jest nieco zakwasić do gleby, może przyczynić się do wzmocnienia układu odpornościowego roślin, zapobiegania rozwojowi choroby.

Share →