Pomiar podstawowej temperatury ciała (instrukcja)

Pomiar podstawowej temperatury ciała (instrukcja)

Podręcznik użytkownika testy temperaturowe

1. Przed każdym pomiarem należy starannie wstrząsnąć termometr (wieczorem przed snem) i umieścić na stoliku nocnym obok alarmu. Temperatura mierzona jest codziennie rano przed wstaniem z łóżka natychmiast po przebudzeniu bez uruchamiania różny. Pomiary należy prowadzić w tym samym czasie, odchylenie czasu większy niż 01:00, temperatura powinna być podana na stronie w tym samym dniu.

W przypadku temperatury nocnej mierzy się po powrocie z pracy, a dopiero po co najmniej 3 godziny snu. I w tym przypadku, należy dążyć do tego, w tym samym czasie.

2. temperatura mierzona w odbycie w ciągu 5 minut. przez godzinę.

3. Bezpośrednio po pomiarze temperatury, należy zauważyć temperatury arkuszy zapisu powinny być wykonywane dokładnie.

4. Każdy arkusz jest temperatura w jednym cyklu. Zwykłej szkole notebook w klatce jest bardzo nadaje się do harmonogramów nagrywania. Można użyć papieru milimetrowego.

5. Wykorzystanie pomiaru tylko konwencjonalne termometr lekarski (nauczyć się rozpoznawać termometr).

6. Wszelkie złego samopoczucia: przeziębienie, ból gardła, zjawiska przeziębieniach, bólu głowy, leki, itd, powinny być obchodzone w temperaturze blachy, ponieważ mogą zmienić przebieg typowego krzywej. Dlatego też, w takich przypadkach pożądane jest, aby zmierzyć temperaturę zarówno pach (pod pachami).

7. W przypadku zastąpienia termometr należy wspomniany arkusz w temperaturze, w nawet termometry referencyjne może wykryć znaczącą różnicę w odczytach.

8. Po zakończeniu pomiaru jego odczyty temperatury zapisane w postaci kropek, po czym są one połączone linią ciągłą – wykreślone (zobacz na następnej stronie.). Należy zauważyć, w stosunku wykresu.

9. Zaleca się, w pierwszych 3-4 miesiącach stosowania metody temperatury często konsultować się z lekarzem, aby uniknąć błędów w ocenie krzywej temperatury. Pomiaru temperatury musi być stale aż lekarz nie anulować test. 10.

Od temperatury testu jest zdefiniowane jako czas „i” niepłodności podczas „płodności” przez obecność owulacji (uwalnianie jaja).

11. Podczas pomiaru podstawowej temperatury ciała może być brane tabletki i alkohol śpi.

12. Każda kobieta powinna zachować miesiączkowego kalendarza, czyli jeden dzień w miesiącu, aby świętować miesiąc w kalendarzu i policzyć liczbę dni między nimi i oznaczyć w kalendarzu w liczbach (np, 27, 29, 30, itd). Pierwszy dzień miesiączki powinny być obchodzone co miesiąc w kalendarzu.

Jak zbudować harmonogram i JAK podstawowej (odbytnicy) temperatura jest określona CIĄŻA

Plan opiera się od 1 dnia cyklu, to jest jeden dzień cyklu – pierwszego dnia menstruacji.

Harmonogram nie jest zbudowany przez miesiąc, a cykle. Na 1 dzień do obecnego cyklu dni (miesięcznie t.e.ot rozpocząć przed następnym okresie).

Na wykresie jest dni cyklu, a liczba miesięcy (patrz, Fig.).

Na dobry początek nowego harmonogramu od 1 dnia miesiączki.

Dni rowerowe są liczone od 1 dnia do 1 dzień miesiączki następnej miesiączki. Ilość dni cyklu menstruacyjnego jest równy czasowi cyklu.

Na podstawowej funkcji sędziego temperatury, jajnika z początkiem owulacji i ciąży.

Zawsze należy mieć wykres z podczas wizyty u lekarza.

Podczas miesiączki opóźnienia przez 3-4 dni lub więcej, a obecność temperatury podstawowej 37-37 / 1 powinien pomyśleć o ciąży. W tym przypadku, stop seks i natychmiast skonsultować się z lekarzem. kontynuując pomiaru podstawowej temperatury ciała.

Przykłady temperatury wykresy odbytnicy

Share →