Pomidory uprawy na balkonie i parapecie

Pomidory uprawy na balkonie i parapecie

    Wielu obywateli rosną pomidory na balkonie i parapecie. Chociaż co roku i coraz większej liczby obywateli, którzy kupują własne ogrody i rosną różne warzywa, ale wiele osób nadal nie może sobie na to pozwolić.

W tym przypadku możliwe jest, aby umówić się na miniaturowy ogród warzywny oraz w apartamencie z miasta (na balkon, loggia i po prostu na parapecie), w którym zioła i warzywa można uprawiać przez cały rok, aby rozkoszować się nie tylko dobrym widokiem, ale także owoce.

Może być z powodzeniem uprawiane w domu ogórków, pomidorów Część zaleceń, cebula, papryka, pietruszka, seler, melisa, i tak dalej. II na ich uprawy zostały już omówione w poprzednich artykułach. ponieważ mówimy o tych samych kultur. Ale w tym samym czasie do uprawy ziół i warzyw na parapecie, a balkon jest używany bardziej prosty rolnictwo, jest on dostępny dla początkującego ogrodnika i spełnia środowiska miejskiego. Stosowanie porad propozycja, to na pewno, aby uzyskać dobry plon w ogrodzie swego domu.

            Jak rosną pomidory

Pomidory można uprawiać nie tylko na słońcu, ale także na zacienionym stronie mieszkania, ale powinno być dobrze osveschyatsya. Kiedy rosną pomidory konieczne jest, aby obejmowały one słońca przez co najmniej 3-4 godziny. Duże znaczenie dla dobrych zbiorów są odmiany i hybrydy.

Dla tych celów, najbardziej odpowiednich wzrostu w krótkim i średnim Verlioka hybrydy, Malyshok, Anastasia, Red Arrow, z wysokości – Rusich, Swift, Carlson, połykać. Możesz również rosną odmiany Dubok, Virage, Biały nadzienie. Chociaż co roku nowych odmian i mieszańców.

Uważnie przeczytać i kupić pakiet sprawdzonych sprzedawców nasion lepiej w wyspecjalizowanych sklepach, gdzie zawsze są profesjonalnie wyjaśnić, o korzyściach z tego lub innego rodzaju.

    Przygotowanie mieszanki gleby.  Nadaje się do uprawy sadzonek 5-10 filiżanek lodów lub mleka, o wysokości 10-12 cm, która jest wypełniona w jednym z specjalnie przygotowanej mieszanki gleby:

1. jedna część torfu, humusu obornik i darni ziemi.

2. jedna część darni ziemi i mieszaniny „Violet”.

3. jeden z „Mikroparnika” i jedną część darni ziemi lub torfu.

W mieszaninie, które zostały wybrane, należy dodać następujące nawozy: na mix wiadro trzy łyżki popiołu drzewnego, jedną łyżkę superfosfatu (w proszku) i jedną łyżkę nitrofosfatu. Wszystko to należy dokładnie wymieszać, wlać mieszaninę kubki i rozlewa gorący roztwór nadmanganianu potasu (70-80 ° C), rozpuszczonego w 10 litrach wody 1 g margantsovistokislogo potasu.

    Jak przygotować się do siewu nasion . Przed siewem nasion powinny być traktowane w silnym roztworem nadmanganianu potasu (proszę zapoznać się z opakowania, może one już przetworzone). Dla których są zapakowane w woreczku z tkaniny i 10-15 min. zanurzone w ciemnej wiśni roztworze nadmanganianu potasu, a następnie spłukać wodą. Nasiona, właściwie leczone, brązowieją.

    Siew . Nasiona wysiewa się w każdej dwa szkła na głębokości 1-1,5 cm, pozostawiając silne sadzonki roślin, druga szczypta (nie wyciągnąć, aby nie uszkodzić system korzeniowy pozostał). Dotyczy to grup. Hybrydy są zwykle bardziej wiarygodne i bardziej kosztowne, dlatego można je za jedno ziarno zasiane kubka. zliczania liczby sadzonek, aby balkonu lub loggia wzrost roślin nie więcej niż 8,10.

Siewem nasion na sadzonki, do dalszego wzrostu w przeszklonym balkonem, w dniach od 25 stycznia do 5 lutego, rosnąć w otwartym loggię lub balkon — 20 lutego.

    Jak dbać o sadzonki . Przed przesadzeniem do skrzynek opieki jest podlewanie i nawożenie. Rzadko podlewane — raz w tygodniu w celu obrony wody w temperaturze pokojowej. Temperatura powietrza — 18-22 ° C w ciągu dnia iw nocy 15-16 ° C. Przy wyższych temperaturach okno otwarte, ale musimy jednocześnie mieć pewność, że na sadzonki nie dostać zimne powietrze.

W tym celu musimy przykryć folią lub zrobić tarczę ochronną.

Pierwszy raz sadzonki karmione po kiełkowania po 10 dniach: przyjmować jedną łyżeczkę mocznika lub krystalicznego do trzech litrów wody. Podlać 1/3 szklanki w buszu. W tym przypadku nie jest mokry roślin.

Drugi Karmienie odbywa się 10 dni po pierwszym rozwodzie w 3 litrach wody jedną łyżkę superfosfatu i jesionu. Wydać na ½ puchar dla zakładu.

Trzeci spędzić czas karmienia tygodnie przed przesadzeniem do stałego miejsca w polach: w 3 litrach wody rozcieńcza nitrofosfatu jedna łyżka lub NPK. Spędź: jeden kieliszek w zakładzie.

W celu uzyskania sadzonki gładka i piękna, musi być zwrócony przez drugą stronę do oświetlenia w ciągu 1-2 dni.

Aby dowiedzieć się jak uprawiać rośliny w przyszłości w następnym artykule.

    Pomidory mogą być z powodzeniem uprawiana na balkonie lub parapecie.

Życzę wspaniałych, stabilne plony w każdą pogodę!

Share →