Potrzebujesz antybiotyki na ból gardła? Jak leczyć ból gardła?

Potrzebujesz antybiotyki na ból gardła? Jak leczyć ból gardła?

Witam drodzy czytelnicy i goście z ENT blog forum!

Ze względu na wysoką częstość występowania dławicy wśród ludności, jak i niekontrolowanego medicate choroby, postanowiłem napisać ten artykuł. Ponadto, artykuł ten należy przeczytać mój pierwszy artykuł na ropne zapalenie migdałków. gdzie opisuje podstawowe zasady leczenia tej choroby, to jest na tyle ciekawe i ważne chwile! 

Ale ostrzegam cię z góry, informacji ma charakter informacyjny iw żadnym wypadku nie powinny być traktowane jako wskazówka do działania! Jeśli jesteś chory, należy skonsultować się z lekarzem! Że lekarz ma prawo do wyznaczenia leków po zbierania skarg, historii (historia) choroby, badania fizykalnego, jak również dodatkowe metody badawcze.

Brak artykułów w Internecie, konsultacje online nie zastąpi całkowicie pełny, wewnętrznych konsultacji z lekarzem.

2) Jak leczyć ból gardła, czyli jak wybrać odpowiedni antybiotyk na ból gardła?

3) Główne rodzaje antybiotyków stosowanych w leczeniu dławicy piersiowej;

4) Jaki rodzaj anginy można leczyć bez antybiotyków?

5) leczenie bardziej niebezpieczne, dławica bez antybiotyków?

Przeczytaj również powiązane artykuły:

Jak leczyć ból gardła? Potrzebujesz antybiotyki na ból gardła?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, musimy zacząć od definicji choroby. Tak, ból gardła – ostre choroby zakaźne i zapalne, głównie migdałków (gruczoły często). Głównym czynnikiem powodującym anginy w 95% przypadków jest beta-hemolizujące paciorkowce grupy beta-hemolizujące paciorkowce jest bakteria, wirus, nie! Oparte na zasadach leczenia bakteryjnych chorób zapalnych, podstawowa zasada – etiologiczny. Oznacza to, że przede wszystkim musimy mieć wpływ na patogen, tylko wtedy można stosować leczenie objawowe i patogenu.

Teoretycznie zasada leczenia jest dość logiczne, ponieważ działa na przyczyny, że pozbycie korzenia choroby.

Żeby było jaśniej, pozwól mi się zasadę leczenia danej choroby.

Załóżmy, że człowiek chory z ostrym zapaleniem ucha środkowego. Z doświadczenia wiemy, że najczęstszą przyczyną zapalenia ucha środkowego są paciorkowce, gronkowce, pneumokoki i inne. Mikroorganizmy.

Tak, po pierwsze, działać na przyczynę choroby ( gronkowiec. paciorkowce), a następnie usunąć ból uszu lub innych objawów (leczenie objawowe).

Do działania na przyczynę choroby, to konieczne jest stosowanie antybiotyków. Ale, aby wybrać odpowiedni antybiotyk, musimy wiedzieć dwie rzeczy:

1) Głównym powodem, który powoduje daną chorobę;

2) Wrażliwość mikroorganizmów do konkretnego leku;

Jak powinno wyglądać w teorii

Teoretycznie, aby dowiedzieć się dokładnie mikroorganizmów do wywoływania choroby, a także wrażliwość tego drobnoustroju na antybiotyki, które mamy do czynienia z miejscu sadzenia zapalenia (migdałków – czy to ból gardła, ucha – w przypadku zapalenia ucha środkowego, itp). Analiza ta pokaże nam szczególnego czynnika i jego wrażliwość na antybiotyki.

Jak to często bywa w praktyce

Jednak w praktyce pojawia się zupełnie inaczej. Jako czas dla takiej analizy musi być dość dużo (około tygodnia), poczekać na wyniki przypisać ukierunkowanego leczenia  — znaczenia. Taka osoba, czy bezpiecznie odzyskać, lub będzie miał powikłania choroby są bardziej prawdopodobne.

Tak więc, antybiotyk powinien być przepisywany na raz lub empirycznie, czyli zgodnie z wiedzy i doświadczenia tego lekarze.

Jak leczyć ból gardła, i jak wybrać odpowiednie antybiotyki na ból gardła?

Istnieje wiele rodzajów i b leki. Skupię się tylko na tych leków, które są najbardziej odpowiednie do ropnego zapalenia migdałków przepisać w.

1)    Penicyliny – Duża grupa leków, które są powszechnie dostępne na rynku. Przy okazji, penicyliny (pierwszy na świecie antybiotyk) z powrotem w 1929 roku wynalazł Alexander Fleming mikrobiolog angielskiego. To było odkrycie ery, jako okazję do leczenia różnych chorób, które nie zostały poddane obróbce.

Penicyliny są bardzo aktywne wobec gronkowców, paciorkowców, pneumokoków, meningokoków, błonicy. Kiłę, szereg innych mikroorganizmów. Ale w tym samym czasie, że są nieskuteczne lub nie są skuteczne wobec bakterii jelitowych, gruźlicy, dżumy, Proteus, riketsje, pierwotniaki. Penicyliny są lekami pierwszego rzutu w leczeniu bólu gardła septycznego i przypisać najczęściej w tej chorobie.

2)    Makrolidy – Jest również dość duży i popularny grupa antybiotyków. Obecnie istnieje kilka pokoleń makrolidów, w zależności od dostępności w głównym pierścieniu atomy węgla. Szanowni 14-członowe makrolidy (erytromycyna, klarytromycyna), 15-członowe (azytromycyna), 16 państw członkowskich (midecamycin, jozamycynę, spiramycyna).

Makrolidy – ody z moich ulubionych antybiotyków, w tym sensie, że powoła je dość często, w tym w ropne zapalenie migdałków.

3)    Cefalosporyny – są antybiotyki beta-laktamowe. Istnieje kilka pokoleń (cztery) z tych antybiotyków. Wszystkie znane ceftriakson należy do tej grupy. Cefalosporyny przeciwko wysokim większości patogenów, w tym antybiotyków na ból gardła.

Rodzaj anginy można leczyć bez antybiotyków?

Istnieje pewien rodzaj anginy, leczenie, które mogą być wykonywane bez leczenia b. Ten rodzaj anginy został nazwany na cześć autorów, którzy go – Simanovskiy określonych Plaut-Vincent-martwicze zapalenie migdałków lub. Charakteryzuje martwicze powłoki na migdały, bardzo często, proces wychwytuje tylko jeden migdałków.

Ponadto, na ból gardła charakteryzuje się łagodnym przebiegu, bez gorączki i dreszczy, i traktuje ją płukać gardło antyseptycznych.

Bardziej niebezpieczne dławica leczenie bez antybiotyków?

Poważne powikłania zapalenia migdałków opisałem na blogu pojawił się artykuł, ale myślę, że warto przypomnieć je krótko. Powikłania dławica umownie podzielić na powikłań miejscowych i ogólnych. Z Powikłania miejscowe Są to:

1) paratonsillitis;

2) Paratonzilyarny ropień;

3) Parafaringealny ropień;

Powikłania ogólnoustrojowe:

1) Powikłania serca (zapalenie mięśnia sercowego, poszerzenie komór i in.);

2) z boku stawów (reumatoidalne zapalenie stawów, choroby tkanki łącznej);

3) od zakażenia nerek (odmiedniczkowe et al.);

Drodzy czytelnicy, myślę, że po przeczytaniu tego artykułu, nie masz już problemów niż w leczeniu dusznicy bolesnej. Następnie wziąć udział w naszej krótkiej ankiecie:

Share →