Powielanie i opieki dla fiołków

Powielanie i opieki dla fiołków

Fiołki

Violet (Saintpaulia) – wieloletnia roślina zielna z rodziny GESNERIACEAE z krótkim soczyste łodygi, mając rozetę liści. Liście do 8 cm.

Długi, petiolate, sercowate u nasady, szeroko owalne lub zaokrąglone, o falistym brzegu slabozubchatim, ciemny zielony, czerwono silnoopushennye poniżej. Kwiaty w kwiatostanach kwiatowych 2-7, na długich kolców pachowych. Corolla ciemny fiolet z pięciu ostrza kończyny (2 dwuwargowy ostrza krótsze niż innego 3). Owoce – pudełko z gęstej pokwitania.

Nowoczesne odmiany Saintpaulia

Nowoczesne gatunki fiołków uzambarskih połączone w grupy w postaci kwiatów. Istnieją proste, podwójne i frędzlami odmiany. Kwiaty mogą mieć ten sam kolor – różowy, czerwony, biały – lub kolorowy – z różnych odcieni, w postaci pięknych wzorów.

Poza tym zwykle są też typy ampelnye senpoliy, w którym główne gałęzie macierzyste, tworząc kilka rozety liści. Liście fiołków znajdują się mniej niż tradycyjnych odmian.

Historia odkrycia fiołków:

Czasem określany jako pionier Saintpaulia Baron Saint-Paul-Iller, ale to nie jest tak. Wszystko zaczęło się w 1892 roku, kiedy gubernator Afryki Wschodniej Baron Adalbert Emil Walter Radcliffe Aby Tannoiks von Saint-Paul i jego narzeczonej na ucieczkę ciepła w cieniu drzew, podczas spaceru, odkrył zupełnie nieznane purpurowe kwiaty.

Jak można się domyślić, nazwa "Saintpaulia" otrzymano po nazwą wykrywacza. Punkt kwiatów zostały wysłane do Niemiec i namiętny kolekcjoner storczyków kwiaciarnia ojciec Walter Paweł Ulrich von Saint Paul. Aby ustalić, kwiaty zostały wysłane Dyrektora Ultrihom Paweł Botanical Garden Hermann Wendland w Hanowerze, która miała je do rodziny GESNERIACEAE. 1893 to rok, "narodziny" Fioletowy: W tym roku, były pokazywane na międzynarodowych wystawach kwiatów, zostały po raz pierwszy opisane w czasopiśmie "Gartenflora" i cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Warunki fiołków:

Lokalizacja – fiołki wolą jasne miejsce, ale bez bezpośredniego nasłonecznienia i bez przeciągów. Fiołki należy umieścić tak, aby nie dotykać szkła okno.

Oświetlenie – jasne światło.

Podlewanie – umiarkowane, jak wysycha gleby.

Użyj letniej wody i nie stara się spaść na liściach, metody zanurzania lub wylewanie z palety. W zimie podlewanie jest umiarkowane, jeśli nie chcesz Saintpaulia rozkwitła.

Wilgotność – umiarkowane.

Pot z zakładu umieścić na tacy mokrych kamieni lub mokrego torfu.

Pielęgnacja – w puli powinny być tylko jeden wylot (jeśli nie ampelnoe odmiany), więc gałęzie boczne powinny być usunięte jak tylko będą one dostępne. Również usunięcie zwiędłych kwiatów i uszkodzone liście, lub roślin mogą przestać rozkwicie, i robić to ostrożnie, tak aby nie uszkodzić liści i łodyg kwiatowych w pobliżu.

Podczas kwitnienia roślin nie może być zmieniony, może zapobiec kwitnienia. Najlepszy zakres temperatury senpolii- 18-24 c. zima nie jest poniżej 16 ° C. Saintpaulia kwitną od marca do listopada. Ale jest to możliwe, aby oszukać zakład, czy zimowe wieczory w użyciu sztucznego oświetlenia.

Rośliny powinny być oświetlone 14-16 godzin dziennie. Wiosną i latem roślin wymaga regularnego nawożenia mineralnego nawozu zakończona w ilości 1 g na 1 litr. wody.

Rozmnażanie – przez sadzonki na wiosnę, która jest pocięte w drugim rzędzie od dołu, a nie za pomocą najmłodszym, ale nie najstarszy liść. Cięcia powinna być 2,5-4 cm. Uchwyt można ukorzenienia na dwa sposoby.

Jedną z metod cięcia znajduje się w pojemniku z wodą w 1 cm. (Jest pożądane, aby utrzymać aż do korzeni) dodawanie od 0,5 do aktywnego tabletek węglem, aby zapobiec rozwojowi mikroflory w wodzie. Kiedy korzenie są posadzone w ziemi (gdzie liści 1 3 pojemność – drenaż) i czekać na pojawienie się dzieci (w ich wygląd odbiega od 3 do 5 tygodni). Drugim sposobem na łodydze sadzone bezpośrednio do pakietu naziemnej kibicowania obejmujące z otworami. Sadzenie łodygę, wlać (1 łyżka.

Łyżka na garnku o średnicy 3-4 cm.). Gdy małe dzieci dorastają, powinny one być przeniesione do innych doniczek. I pomnożyć córka rozety, które są utworzone przez cięcie szczyty starych egzemplarzy izrosshihsya.

Transplantation – sprężyna razie potrzeby mieszaninę arkusza gruntu, piasku rzecznego i torfu w stosunku 3: 1, 5: 1, z dodatkiem torfu i węgiel kawałki. Zakład musi być niska w szerokiej miski, bo Saintpaulia system korzeniowy powierzchni.

Ewentualne trudności:

1. światło żółte plamy na liściach – zbyt dużo bezpośredniego światła słonecznego;

2. brązowe plamy na liściach – podlewanie zimną wodą;

3. pożółkłe liście – lub suche powietrze, słońce i ani obfite podlewanie; nieprawidłowe

4. blady – zielone liście na długich szypułkach, krawędzie liści curl – roślina jest zimno;

5. wiotkie liście, gnicie korzeni średnim rozetę – kołnierz rot, występuje podczas zwilżania gleby i ostrych wahań temperatury powietrza;

6. Zakład nie kwitną – może być kilka przyczyn: niewystarczające lekkie, suche lub zimnego powietrza, zbyt częste zmiany i przedwczesnej separacji wylotów bocznych lub przegrupowania do nowej lokalizacji;

7. pleśń na liści i kwiatów – szary pleśni;

8. szkodniki – mączlika, czerwców mączystych, cyklamowy kleszcza.

Fioletowe, takie jak wszelkie rośliny doniczkowe są bardzo wrażliwe. Są one bardzo wrażliwe na ludzką stosunku do nich, a także na ziemi i karmienia.

Niestety, ziemi i nawóz wprowadzony do obrotu jest teraz bardzo rozpieszczony. I tak grunty na fiołków lepiej przygotować się.

Istnieje wiele przepisów z ziemi i bezrolnych mieszanek dla Saintpaulia.

Najważniejsze – Mieszanina powinna być na tyle luźne, oddychająca i wilgoć. Saintpaulia wolą lekko kwaśnym do obojętnego gleby bliżej wskaźniki pH – 5.5 – 6.5. Bez względu na przepis, najważniejsze należy zapewnić obecność trzech składników rośliny – odżywczy, wypełniacz i środek rozsadzający.

Ale należy pamiętać, że kiedy ukorzeniającego sadzonki należy stosować łatwiej niż w mieszaninie dorosłych roślin.

Oto kilka przykładów:

Eksperci MSU Botanical Garden oferuje następujący przepis: czwartą część liści

i jednej części piasku i torfu.

Przepis DM Zaleski – 2 kawałki ziemi darń, 1 część torfu, 1 część grubej

Piasek z niewielką ilością węgla drzewnego.

Przepis BM i TM Makoun – 4 części torfu, część darni ziemi, 2 części

Mech torfowiec posiekanego, 1 część piasku rzecznego. 10 litrów mieszaniny dodać polpaketa

zakończył ziemi «Saintpaulia»1 łyżka superfosfatu i 1 łyżka dolomitu

MM Shiryaev oferuje mieszankę przepis oddzielnie dla zakorzenienia i rosnące dzieci

i roślin dorosłych:

Dla młodych fiołków: 4 części liści humus, 2 części sosna, 2 części torfu, 2 części

darni ziemi, dwie części mech torfowiec, 1 część piasku – 10 litrów tej mieszaniny dodano 5-6

g superfosfatu i 10 gramów wapna ogrodowego.

Bardziej pożywne rośliny dorosłych: 2 szt sosny, 2 części torfu, 6 kawałków darni

ziemia, 2 części mchu torfowca. 1 część piasku i 1 część wermikulitu – 10 litrów mieszaniny

dodać 5-6 g superfosfatu i 10 gramów wapna ogrodowego.

Ukorzenianie sadzonki i pasierbów może i całkowicie bez ziemi mieszaninę – Perlit w czystej lub czysty mchu Sphagnum lub mieszanina obu.

Do gleby dla Saintpaulia nie było szkodliwe bakterie, musi być sterylizowane.

Należy raczej do sterylizacji zwykle odżywczy część podłoża. Nie jest potrzebne składniki podłoża jak perlit i wermikulit sterylizację.

1. Na kilku – Podłoże jest umieszczone na płótnie lub tkaniną opakowania, która jest umieszczona ponad

przesuwać lub wiadro wrzątku, tak aby nie dotykać powierzchni wody.

Odstania przez około godzinę, a następnie ochłodzono i mogą być użyte.

2. Rozgrzać piekarnik – wypełnić pan z wysokiej zderzaki wcześniej podlewane i ogrzewano w temperaturze 80 stopni przez 30 minut. Możesz użyć patelni, ale w tym czasie wzrosła do 45 minut.

3. Kuchenka mikrofalowa – Stawka 1 kg mieszaniny – 5 minut na wysokich.

Ziemia sterylizowane lepiej nie stosować bezpośrednio – i dodając garść nestirilizovannoy wymieszać i odstawić na 2-3 dni, które mogłyby się odbyć po zatrucia wagonu.

Można również użyć do wypełnienia podłoża korzystnych mikroorganizmów, takich jak specjalne preparaty Bajkał, renesansu, Firma Himola, Fitoflavin-300 Trihodermin 0,2%, i tak dalej. D

Początek strony

Możesz użyć gotowych Podłoża «Saintpaulia»To jest sprzedawane w sklepach, ale należy dodać do pakietu 1 szklanka posiekanego mchu torfowca, 0,5 szklanki wermikulitu i 2 łyżki węgla drzewnego.

Share →