Powielanie sadzonki storczyków z Linda Fortierem.

Powielanie sadzonki storczyków z Linda Fortierem.

Wielu z Was pytało na pisemne instrukcje dotyczące sposobu odtworzenia sadzonek orchidei.

W odpowiedzi na Państwa życzenie, dam Ci krok po kroku instrukcje dostarczone przez pana Gary Gorrange z Alta Canyon Orchids, jeden z najlepszych Hybridizer falaenopsisov, wiem. Procedura ta jest dość skomplikowana, wymaga specjalistycznego sprzętu i nie jest dla początkujących.

W przeciwieństwie do wielu roślin, z których można zrobić cięcie, umieścić go w pojemniku z wodą, a kilka tygodni później trzeba nowy zakład, sadzonki storczyków powinny być wykonywane w sterylnych warunkach.

Hybridizer eksperymentował na przestrzeni lat, szuka skutecznych sposobów, aby grać swoje ulubione hybrydy orchidei i poprawę klonowania. Wiele takich jak Cattleya storczyki mają Rozgałęzienia typu sympodialnego wzrostu, a zatem mogą być łatwo oddzielone. Inne, takie jak storczyków Phalaenopsis – wzrost, monopodialny, a zatem nie mogą być rozdzielone.

Hybridizer stworzył technologię szczepienia monopodialnie storczyki, jako jedno z głównych narzędzi reprodukcji. Specjalnie dla takich jak storczyki Phalaenopsis Doritis, a niektóre z ich mieszańców. Procedura ta pozwala na dokładne kopie cennych storczyków.

Gary Gorrange z Alta Canyon Orchids, był na tyle uprzejmy, aby pokazać mi krok po kroku, jak robi to dla hybrydy Phalaenopsis.

Jeśli wykonaj czynności opisane w tym artykule, należy pomyślnie uzyskać nowe rośliny.

Share →