Prawidłowe odżywianie

Prawidłowe odżywianie

Oddzielne żywności

Zasada oddzielnego źródła zasilania, które jest kluczowe dla zdrowego stylu życia, w oparciu o teorię zgodności produktów w tym samym czasie stosowania. Podstawowa idea jest taka, że ​​ma podobny skład i pochodzenie pokarmu «spotkanie» w żołądku, co powoduje selekcję tego samego enzymu, co ułatwia pracę układu pokarmowego. W przypadku stosowania w postaci mieszanego rodzaju procesach spożywczych poprawne asymilacji składników pokarmowych uszkodzone, co prowadzi do zmniejszenia intensywności reakcji metabolicznych, zastój pożywienia w jelicie.

Zdrowy styl życia (HLS), opiera się na organizacji prawidłowego żywienia na co dzień, wyklucza jednoczesne korzystanie z:

    produkty kwaśne jedzenie i węglowodanów, białek i węglowodanów żywności, owoców i kwasowe białka, tłuszczu, skrobi i białek, o różnym pochodzeniu, cukru, skrobi, melona, ​​arbuza i / lub mleka wraz z innymi pokarmami.

Zdrowa żywność

Podstawą zdrowej diety na co dzień jest stosowanie wyłącznie produktów naturalnych, które jest pochodzenia naturalnego. Pożądane jest, aby kompozycja nie była blokowana dodatki otrzymane metodami chemicznymi. Syntetyczne barwniki, środki konserwujące, środki zagęszczające, środki wzmacniające smak i inne Istotne znaczenie ma również charakter przetworzenia i surowy produkt.

Najbardziej korzystne z punktu widzenia zdrowego stylu życia jest uważany za łagodne obróbki cieplnej bez stosowania tłuszczu (lub minimalną ilość): temperatura wrzenia, duszenie, pieczenie, parowanie. Takie podejście do żywienia może zapisać maksymalnie przydatnych składników odżywczych.

Pożywne dla zdrowej diety

Potrawy wegetariańskie

Zboża. Ziarna zbóż jest bogaty w węglowodany (60-80% całkowitej suchej masy) i białka (7-20%), enzymy, jak również witaminy z grupy B i karotenu. Nie mniej ważne i niezbędne w zdrowej diecie błonnika — celulozy i hemicelulozy zawartych w otrębach.

Składniki te reagują z toksyn, które znajdują się w jelitach i usunąć je naturalnie nie tak wchłaniane przez organizm.

Owoce i warzywa. Warzywa i owoce, które jest nieodzownym elementem prawidłowego żywienia w ciągu dnia, bogate w witaminy, minerały i błonnik, a ich mięso jest około 80% wody, pomaga ugasić pragnienie. Składniki odżywcze z owoców i warzyw są łatwo przyswajalne przez organizm i zawierają lotne i przeciwutleniacze stymulują układ odpornościowy człowieka.

Orzechy. Wyroby te różnią się nie tylko wysoką zawartość aminokwasów, tłuszczów, witamin i warzywnych, ale także fakt, że stężenie substancji odżywczych zawartych w nich pozostaje niezmieniony nawet po dłuższym przechowywaniu.

Rośliny strączkowe. Menu zdrowego odżywiania, który zawiera te użyteczne produkty dostarczają organizmowi dużo białka (około 20-35%, a soi — do 50%), włókno wielu minerałów. fosfor, magnez, cynk, miedź, potas i inni bean składników tłuszczowych zawierają co najmniej które jednakże nie można tego powiedzieć o nasycone lipidy soi o 50%.

Zdrowa żywność

Żywność pochodzenia zwierzęcego

Mięso. Jako jeden z głównych źródeł białka zwierzęcego człowieka (ilość waha się od 15-20% całego produktu), nasyca mięso ciała i inne użyteczne substancje. Wśród nich, fosforan potasu, magnezu, wapnia, i oczywiście, żelazko. Ich największe stężenie różnych wołowiny, wieprzowiny, wątroby kurczaka.

To cenne dla produktu ludzkiej zawiera witaminy A, D i B kompleks, zwłaszcza B12.

Mleko i produkty nabiałowe. Przede wszystkim, jest nieocenionym źródłem białka po prostu 1/8 szklance mleka lub 30 g sera to około 8 gramów aminokwasów. Ze względu na wyższą zawartość witaminy B, za ich pomocą ciało usunięty z zatwierdzone w dniu żywności mu potrzebne zasoby energii. Mleko i przetwory mleczne są bardzo bogate w wapń, który jest najłatwiej i całkowicie zasymilowanej w porównaniu z innymi produktami. Jest to spowodowane wysoką zawartością mleka witaminy D, ważny player kaltsiefosfornih procesów metabolicznych w ciele.

Powszechnie znany fakt i korzystne działanie mikroflory mlekowej (probiotyki kultur, zwłaszcza kwasu mlekowego) z prawidłowego funkcjonowania jelit.

Jaja. Posiłki, w tym z wykorzystaniem kurzych i przepiórczych jaj, każdy organizm zapewnia wszystkie niezbędne materiały. Wśród nich — białka, tłuszcze, węglowodany, minerały prawie wszystkie uczestniczące w procesach metabolicznych i 12 niezbędnych witamin.

Jajka są bogate w lecytynę, która poprawia pamięć i witaminy E, pomaga utrzymać piękno włosów, paznokci i skóry. Zawarte w diecie zdrowych jaj żywieniowych można zapisać wizję i zapewnić prawidłowe funkcjonowanie serca, chroni przed nowotworami złośliwymi i promować utrata masy ciała.

Ryby. Produkt ten jest bogaty w białko, witaminy, niezbędnych pierwiastków śladowych dla każdej osoby, a co najważniejsze, zawiera omega-3 nienasyconych kwasów tłuszczowych (przede wszystkim co jest charakterystyczne dla gatunków ryb morskich). Te unikalne substancje rzeczywiście potrzebuję mężczyzny, niezależnie od stylu życia, więc pomagają w utrzymaniu zdrowego stanu mózgu, oczu i nerek.

Owoce morza. Więcej niż 30 elementów śladowych zawartych w tych produktach są korzystne dla skóry i włosów. Wśród nich jest szczególnie ważne wielonienasycone kwasy tłuszczowe, i jodu, cynku, siarki, magnezu, wapnia i potasu, które pomaga w utrzymaniu korpusu w odpowiednim kształcie i są odporne na zakażenie.

Równie przydatne tauryna zawartego w mięsie z krewetek: substancja ta wykazuje nadmiar cholesterolu, co zwiększa elastyczność naczyń krwionośnych.

Zasady dobrego odżywiania

Jedną z zasad zdrowego odżywiania — przestrzeganie ustalonych procedur dla codziennych posiłków. Podstawą tej koncepcji jest:

Diety

Ponieważ w rzeczywistości pojęcie prawidłowego odżywiania, przeznaczone dla jednostki lub grupy jednostek, dietę zaprojektowane, aby wziąć pod uwagę skład chemiczny produktów i sposobów ich gotowanie w warunkach oddziaływania tych czynników na organizm.

Diety lecznicze. Dostosowane do stanu zdrowia danej osoby, takie diety są korzystne dla powodzenia terapii i może nasilać działanie leków. Po przepisanej dietetyka porady na temat odżywiania, może zapewnić skuteczną opiekę prewencyjną swoje ciało poprzez zatrzymanie rozwoju ostrej choroby i jej przejście do stadium przewlekłym.

Dieta dla medycznych. Wśród tych metod najbardziej popularne diety mające na celu zmniejszenie masy ciała. Najbardziej znaczące są oparte na ograniczenia stosowania produktów spożywczych bogatych w węglowodany. Wśród tych praktyk — znany Kreml i japońskiej diety.

Równie popularne techniki ramy regulacyjne zdrowej żywności dla ludzi określonej grupy krwi, jak również mono-diety opiera się na wykorzystaniu pojedynczego produktu (jabłka, gryka, kefir diety, itp).

3 zasady zdrowego odżywiania

Przejście ścisłego reżimu odżywiania. W dążeniu do zapewnienia zdrowej diety, każdego dnia muszą stosować się do tego samego posiłku. Objętość całkowita śniadanie zjadane dzień powinien wynosić 25%, kolacja — 35%, przekąski — 15%, a kolacja — 25%.

Właściwą równowagę składników odżywczych. Podstawy zdrowej diety w oparciu o różnicę pomiędzy białek, tłuszczy i węglowodanów, który powinien wynosić 1: 1: 4.

Styl życia księgowe. Dzienne zapotrzebowanie człowieka na najważniejszych składników zdrowej żywności — i niezbędne wielonienasycone kwasy tłuszczowe aminokwasy, minerały, witaminy i woda — zależy od poziomu zużycia energii, praw jednostki.

Elementy dobrego odżywiania dla kobiet, dzieci i mężczyzn

Dla mężczyzn. Lista produktów dla zdrowego stylu życia mężczyzn powinien zawierać:

    ser dostarcza białka mięśniowego i wapń, co jest ważne podczas intensywnego wysiłku fizycznego, granaty, zmniejsza ryzyko raka gruczołu krokowego, wołowiny, który zwiększa poziom hemoglobiny i normalizuje wymiany tlenu.

Dla kobiet. Gdy catering dla zdrowego stylu życia w diecie każdego dnia muszą obejmuje następujące produkty:

    ciemna czekolada, która jest przeciwna do zmian związanych ze starzeniem się skóry, jogurt, bogatych w wapń strawnego i chroni kości przed osteoporozą, trzebieży i kiwi zawierającej «Witamina Uroda» E, dobre dla skóry, włosów i paznokci.

Dla dzieci. Każdy Coraz musi otrzymać w ciągu dnia następujące produkty:

    jabłka, idealnie czyste zęby mleczne i walczyć o psucie bakterii w jamie ustnej i żołądka, diety mięsa (indyk, mięsa końskiego, królik), karmi dziecko w niezbędne aminokwasy, produkty mleczne, bogate w wapń i użyteczne dla bakterii Lactobacillus jelit.

Share →