Prawidłowy poziom cukru we krwi

Prawidłowy poziom cukru we krwi

W naszym glukozy ciała odgrywa ogromną rolę, jest głównym substratem energii. Jeśli białka i tłuszcze są w dużej mierze materiał do budowy komórek organizmu i odgrywają niewielką rolę źródła energii, glukoza wręcz przeciwnie, jest to przede wszystkim źródło zasilania, a drugi raz w syntezie elementów budowlanych. Glukoza jest łatwo rozszczepiana do uwalniania energii w całym ciele, w każdej komórce organizmu dla przepływu wszystkich procesów.

Od tego, czy poziom glukozy we krwi jest w normie, przepływ zależy od procesów biochemicznych w organizmie, funkcjonowanie wszystkich komórek, a tym samym poziom cukru we krwi zależy od ogólnej kondycji człowieka.

Norma cukru we krwi

Poziom cukru we krwi jest prawidłowe w glukozy we krwi powinna wynosić od 3,3-5,5 mg / dl. Zawartość cukru we krwi, a tym samym u dzieci i dorosłych. Że zakres ten jest uważany za normalny poziom glukozy, stężenie glukozy we krwi. Zazwyczaj poziom glukozy we krwi znacznie się różni w ciągu dnia niż w zakresie 3,3-5,5 mmol / l, a to ze względu na procesy fizjologiczne w trawieniu. Po jedzeniu zaczyna zwiększoną absorpcję prostych węglowodanów do krwiobiegu, a po trawieniu węglowodany złożone z prostych, i jest zasysana przeszłości.

Ze względu na gwałtowny otrzymania cukru we krwi, cukru we krwi wzrasta i przekracza 5,5 mmol / l. Wiedząc, że masa molowa glukozy wynosi 180 g / mol i ilość krwi u dorosłych w 5 litrach, łatwo jest obliczyć, że w krwi dorosłego znajduje się w ciągu 3-5 gramów glukozy. Nawet picia herbaty z dwoma łyżeczkami cukru, nie będzie mniejsza niż 10 gramów węglowodanów szybko użytkowym, które vsasetsya szybko z przewodu pokarmowego i osiąga do krwiobiegu. Staje się jasne, że poziom glukozy we krwi w tym wzroście. Dlatego cukru we krwi odbywa się rano na czczo, aby uniknąć analizy zniekształceń wchłania cukru po posiłku.

Cukru we krwi, nawet jeśli pochodzą z palca, ale oddzielne analizy i nie jest częścią całego badania kliniczne krwi. wszelkie chemiczne krwi.

Jak ciało może utrzymać prawidłowy poziom cukru we krwi?

Po otrzymaniu cukru z przewodu żołądkowo-jelitowego do strumienia krwi, jest odkładanie glukozy w tkankach ciała (głównie w wątrobie i mięśniach) w postaci glikogenu, która jest utworzona przez biochemicznego procesu zwanego glikogenezą. Glikogenu nadwyżki glukozy w ciele. Gdy stężenie glukozy Komórki wydatki organizmu następuje odwrotny glikogenu do glukozy, co powoduje utrzymywanie poziomu glukozy we krwi na stałym poziomie.

To jest mechanizmu, to konwersja glukozo-glukozo-glikogenu i przyczynia się do zmniejszenia poziomu glukozy podczas jego wzrostu, i odwrotnie, w celu zwiększenia poziomu glukozy we krwi w niższych temperaturach.

Dlaczego jest tak ważne, aby utrzymać poziom glukozy we krwi w normie?

Zmniejszenie stężenia glukozy we krwi poniżej 3,3 mmol / l (hipoglikemii) grozi naruszenie wykonywania wszystkich organów, a zwłaszcza mózgu. Istnieje wyraźna słabość, głodu, zawroty głowy, drżenie kończyn, zaburzenia umysłowe. W tym stanie człowiek traci skuteczność.

Wraz z rozwojem hipoglikemii mogą rozwijać hipoglikemii śpiączki.

Podwyższony poziom glukozy w ciągu 5,5 mmol / l (hiperglikemia) na krótki okres czasu w warunkach fizjologicznych zachodzi po posiłku, w szczególności bogatych w węglowodany. Przejściowy wzrost niczego cukru we krwi strasznym dla organizmu ludzkiego nie jest zagrożona, ale stały wzrost poziomu cukru we krwi, które obserwuje się w cukrzycy, ciało jest obarczona wieloma powikłaniami (angiopatią, nefropatii, retinopatii, i inne), które zostaną opisane bardziej szczegółowo w artykuły o cukrzycy. Z tym samym wzrost poziomu cukru we krwi do analizy stężenia glukozy we krwi. który przeprowadza się na czczo, pokazano gospodarstwa test tolerancji glukozy.

Share →