Profilaktyka ostrego zapalenia płuc

Profilaktyka ostrego zapalenia płuc

Profilaktyka ostrego zapalenia płuc wystarczająco pilnym zadaniem w chwili obecnej. Wynika to z faktu, że często daje szereg komplikacji zapalenia płuc. które następnie mogą prowadzić do kalectwa, a nawet śmierci. Zaleca się przeprowadzenie działań, by zapobiec chorobom, niż leczyć i radzić sobie z konsekwencjami ostrego zapalenia płuc.

Zapobieganie jest podzielony na pierwotne i wtórne.

Profilaktyka pierwotna zapalenie płuc

Ten typ ma na celu zapobieganie w zapobieganiu ostremu zapaleniu płuc. Obejmuje to wzmocnienie układu odpornościowego, odpowiednią aktywność fizyczną, zdrowe odżywianie, zwalczanie złych nawyków, szczepień.

Immunitet obejmuje utwardzania, wystarczającej ekspozycji na świeżym powietrzu. W okresie zwiększonej zachorowalności na SARS i grypy zaleca się profilaktyczne podawanie immunomodulatory (np Jeżówka nalewka), leki homeopatyczne (aflubin, anaferon etc.), multiwitaminy.

Do walki z nałogami, przede wszystkim, jest eliminacja palenia. Ponieważ jest wiele razy zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia chorób układu oddechowego. Dotyczy to również dymu tytoniowego, który przynosi nie mniej szkód.

Zwłaszcza, jeśli są dzieci.

Oddzielnie, należy zwrócić uwagę na kwestię dotyczącą szczepienia. Tutaj będziemy dyskutować o szczepieniu przeciw grypie. Dość często jako powikłanie po nim, nie może być ostre zapalenie płuc.

Szczepienie jest zalecane dla emerytów, uczniów i studentów, wykładowców i pracowników medycznych, a także tych, którzy mają choroby przewlekłe (np, choroby układu oddechowego, cukrzycę i inne.). Szczepienia jest także przed pewnymi typami paciorkowców.

Jeśli pacjent z ostrym zapaleniem płuc jest w domu, to należy przestrzegać szereg środków w celu zapobieżenia zanieczyszczeniu innych członków rodziny. Jest to szczególnie prawdziwe, wirusowe zapalenie płuc. Chory jest pożądane izolowanie oddzielnym pomieszczeniu. Należy zwrócić uwagę na tryb maski.

Przewietrzyć pomieszczenie i zrobić mokro. Często myć ręce.

Zapobieganie szpitalnego zapalenia płuc obejmuje ścisłe przestrzeganie przepisów sanitarno-epidemiologicznych reżimu. Obejmuje kvartsevanie i wentylacyjnych urządzeń na prąd i harmonogramem, ogólnego czyszczenia, stosowanie środków ochrony indywidualnej, oddzielenie pacjentów z nowo przybyli pisać itp

Prewencja wtórna zapalenie płuc

Wtórnego zapobieganiem zapalenie płuc, aby zapobiec ponownemu powstawaniu zapalenia płuc. Obejmuje kliniczne uwagę wszystkich osób z ostrym zapaleniem płuc. Zapewnia lokalne usługi na okres jednego roku. Przegląd i analizy (morfologia krwi, biochemiczne – Revmoproby) prowadzi się w 1, 3, 6, 12 miesięcy. Sterowanie X-ray przeprowadzono po sześciu miesiącach.

Według zeznań pulmonologa konsultacji.

Pacjentów przydzielono terapii witaminy, ćwiczenia oddechowe, masaż piersi. Zaleca się stosowanie takich adaptogens jak żeń-szenia syberyjskiego, aloes. Jeśli pacjent ma przewlekłe nosa i jamy ustnej, jest konieczne ich przywrócenia. Osoby, które doznały ostrego zapalenia płuc, pożądane jest, aby zatrzymać się w przychodniach i ośrodkach zdrowia, specjalizujący się w rehabilitacji pacjentów z dróg oddechowych. Istnieją specjalne warunki, które obejmują żywności dietetycznej. jak również systemu ochrony zdrowia.

Zwykle są one w taśmie iglastych lasów, jak to jest dobrze znane, lasy te mają korzystny wpływ na układ oddechowy.

Spełnienie wszystkich powyżej pozwala zmniejszyć częstość występowania zapalenia płuc i zapobiegania innym chorobom układu oddechowego.

Share →