Profilaktyka pierwotna choroby reumatycznej

Profilaktyka pierwotna choroby reumatycznej

Polecamy systematyczne środki naprawcze: hartowanie ciała, ćwiczenia fizyczne i sport, uzdatniania wody, stosowanie się do pracy i odpoczynku, dobre odżywianie, narażenia na świeże powietrze, unikanie szkodliwych nawyków (alkohol, palenie), zmniejszając jak najwięcej kontaktu z chorym paciorkowcowe zakażenia, terminowe i właściwe leczenie ostrych i przewlekłych infekcji paciorkowców.

Wczesne rozpoznanie choroby często trudno jest paciorkowcowe powodu wymaganych dodatkowych badań bakteriologicznych i serologicznych. Należy pamiętać, że typowy obraz choroby paciorkowcowe jest nie więcej niż jedna czwarta pacjentów. W innych przypadkach, nie są usuwane, czasem formy bezobjawowe.

Większe prawdopodobieństwo paciorkowce przyrody nosogardła zakażeń wskazują, ból gardła, zaczerwienienie gardła z reakcji regionalnych węzłów chłonnych, leukocytoza, wykrywania paciorkowców w wymazach z gardła, paciorkowcowe antygenu we krwi, zwiększenie miana paciorkowców przeciwciał przez 2-3 tygodni od początku infekcji.

Ze względu na fakt, że gorączka reumatyczna rozwija się najczęściej po przejściu ostrej paciorkowcowe infekcje gardła (zapalenie migdałków, szkarlatynę), ważne jest terminowe rozpoznanie i energiczny antiobiotikoterapiya. Ważne jest, aby w odpowiednim czasie i właściwego leczenia ostrych zakażeń wirusowych dróg oddechowych, zakażenia mieszane (wirus i paciorkowce).

Pacjenci z ostrym zakażeniem paciorkowcami nosogardła powinny być możliwe do wyizolowania. Leczenie antybiotykami nie może być krótszy niż 10 dni. Lek z wyboru jest penicyliny, która jest podawana domięśniowo, 3-4 razy dziennie. Dzienna dawka penicyliny dorosłych – 1500000- 2000000 jednostek. studentów – 600000-1500000 szt. dzieci – szacuje 20,000-30,000 jednostek. kg / masa.

Można użyć innej metody leczenia: pierwsze 5-7 dni choroby penicyliny domięśniowo stosowanych w powyższych dawkach i ustąpiły objawy kliniczne po ostre podawanego raz na bicillin w dawce 5 U 1500000. Wieku przedszkolnym bitsillin-5 w dawce 750.000 sztuk. Jeśli nie można zorganizować ambulatoryjnej m wprowadzenie penicyliny, należy użyć formy tabletki penicyliny lub półsyntetycznych penicylin.

Oksacylina wyznaczyć 3 g / dzień, – 2-2,5 g uczniów, przedszkolaków – 1,5-2 g.

Dzienne dawki leku podzielona na 4-6 przyjęć. Lek przyjmuje się 30 minut przed posiłkiem. Nietolerancja penicyliny przepisane erytromycyna, linkomycyną itd dzienna dawka dla dorosłych – erytromycyny. 1,5-2 g / dzień dla dzieci 30 mg / kg.

W leczeniu zakażeń paciorkowcami oprócz antybiotyków powinien być stosowany przez okres 10-14 dni leki przeciwreumatyczne, kwas acetylosalicylowy, Analgin, Brufen et al. Co więcej, w ciągu pierwszych 5-7 dni, w całości, po czym połowę dawki terapeutyczne.

Wyciąg z pracy, szkoły lub przedszkola dozwolony tylko w przypadku braku patologii narządów wewnętrznych i normalnej morfologii krwi. Po quinsy chory na miesiąc powinny być nadzorowane przez terapeuta, pediatra, jak i reumatologa, jak zwykle w tym okresie, pierwszych objawów reumatyzmu.

Wraz z leczenia ostrych zakażeń paciorkowcowe istotnym środkiem zapobiegawczym jest leczenie przewlekłych zakażeń paciorkowcami migdałków, zapalenie gardła: zapalenie zatok, zapalenie zatok,.

Również leczenie wielu próchnicy periodontitis. Sposób oczyszczania jest określana przez lekarza w związku ze otolaryngologa dentysty.

Podczas ogniska epidemii paciorkowcowe zakażenia (zapalenie migdałków, anginy, szkarlatynę), ostrych zakażeń wirusowych układu oddechowego lub jednoczesne pojawienie się kilku przypadkach ostrego reumatyzmu, zwłaszcza w zamkniętych zespołów podczas ich tworzenia, wraz z izolacją i aktywnego leczenia pacjentów pokazuje bitsillinoprofilaktika kontaktu z pacjentami. Po wprowadzeniu bicillin 5 do 1,5 milionów jednostek. Należy zachować szczególną ostrożność w celu prewencji pierwotnej powinny być przeprowadzone do dzieci, młodzieży i młodych ludzi z rodzin, w których znajdują się pacjenci z reumatyzmu, jak te osoby są najbardziej narażone na zagrożenie przez reumatyzm.

Share →