Pryszcze na twarzy. Jak się pozbyć?

Pryszcze na twarzy. Jak się pozbyć?

Powodów. Trądzik jest wynikiem zwiększonej aktywności gruczołów łojowych. Zwykle pojawiają się w okresie dojrzewania jest okresem pokwitania.

Przez siebie, nie szkodzić, ale psychologiczny dyskomfort, bo młodość jest bardzo wrażliwe, młodzież często są silnie uzupełniać o swój wygląd. W tym momencie, i powinniśmy zacząć walkę z trądzikiem, młodzieńczych kompleksów, które nie zamieniają się zaburzenia psychicznego.

Dlaczego niektórzy ludzie dożywotnią walkę z trądzikiem na twarzy, podczas gdy inni nawet nie wiem, co to jest? Naukowcy badający ten problem medyczny, doszedł do wniosku, że jedną z głównych ról są odtwarzane przez dziedziczności. Zdaniem ekspertów, tylko niewielka część osób cierpiących na trądzik spowodowane zaburzeniami układu hormonalnego, które często wywołują różne leki: antybiotyki, hormony, sterydy.

Główną część stanowiły dziedzicznej predyspozycji.

Przyczyny. Wciąż powodem pojawienia trądziku na powierzchni, może być zablokowanie tych wydzielania przewodów, które może zapewnić gruczołów łojowych. Ten problem może wystąpić w wyniku stosowania kosmetycznego analfabetyzmu i braku pielęgnacji skóry twarzy.

W ostatnich latach pojawiła się tendencja, gdy wiele starszych kobiet, które nie miały trądziku jako nastolatka, ten problem występuje. Naukowcy odkryli, że najczęstszą przyczyną jest stres, a następnie zmiany hormonalne, uszkodzenia mechaniczne skóry, ciąży, antykoncepcji leków i kosmetyków.

Jeśli masz częste i dość obfite opady, jest nadzieja, że ​​w końcu problem zniknie sam w sobie, nie jest konieczne, niezbędne jest, aby angażować się w leczeniu. Jest to szczególnie prawdziwe w trądziku. Jej wczesne zapobieganie i leczenie zapobiega kolejne blizny, które mogą być pozostawione na trądzik. Pierwsze pojawienie się trądziku należy stosować kremy na trądzik.

Trądzik, powoduje. Należy pamiętać, że nadużywanie zasobów tonalnych może jedynie pogorszyć sytuację, ponieważ zatyka porów skóry, a tym samym zakłócając pracę gruczołów łojowych. W walce z trądzikiem jest głównym warunkiem dokładnego oczyszczenia skóry.

Pomoże to zapobiec nowych wyprysków i skrócić czas leczenia.

Główną zasadą takich pielęgnacji skóry – nie wycisnąć pryszcze. Wyciskania krosty i otwierania ponownie uszkodzenia w skórę, powodują zwiększony stan zapalny, który z kolei prowokuje wygląd blizny.

Jak usunąć pryszcze z twarzy? Jak pozbyć się trądziku?

Czyszczenie powierzchni. Umyj twarz właściwie potrzebujemy 2 lub dwa razy dziennie i nie ma mydła, środki czyszczące i specjalnych. Chusteczki powinny być wymazane ruchy, w każdym razie, nie pocierać skóry.

Krem nie wcześniej niż piętnaście czy dwadzieścia minut po umyciu.

Staraj się nie być narażone na bezpośrednie działanie promieni słonecznych i nie iść do solarium. Nie wierz w spekulacje, że oparzenia słoneczne może leczyć trądzik, to nie jest. W słoneczny dzień, liczne patogeny pomnożyć kilka razy szybciej, a to tylko pogorszyć sytuację.

Jeden lub dwa razy w tygodniu w ruchu zarośla. Pomagają złuszczają powierzchniową warstwę skóry i otwartymi porami.

Właściwy twarzy pomoże jej oprzeć zapalenie, ale całkowicie pozbyć się skóry trądzik, że nie może.

W walce z trądzikiem jest niezbędna i diety. Przeciwwskazane alkohol, napoje gazowane, i wiele innych słodyczy, w tym czekolady cukierniczych. Wybierz więcej świeżych warzyw, owoców, zbóż, chude mięso i ryby.

Podskórne krosty i ropa. Jak leczyć?

Poważnym problemem może spowodować pojawienie się ropy lub wypryski podskórnych. Jeśli po prostu pojawiła się pryszcze ropa, które pomogą im radzić sobie z jodem. To musi być regularnie stosowane na zapalnie miejscu do ich całkowitego zaniku.

Krosty z jodem można wyleczyć w ciągu tygodnia.

2-3 dni można poradzić sobie z trądzikiem ropnym stosując okład z aloesu. Liście aloesu należy wyciąć i dołączyć do klubów nocnych, ustalające tynku.

Również ropne zmiany chorobowe leczone maściami Ichtiol także stosowanie maści Vishnevsky. W nocy, stosuje się okłady z maści i trądzik w ciągu kilku dni przejść.

Pozbyć się trądziku pomocy pokrzywy. Wywar z roślin należy przyjmować doustnie przez 4 tygodnie. Pokrzywa doskonale usuwa toksyny z organizmu, normalizuje przemianę materii i przywraca.

Maseczki na trądzik. Środki ludowe.

Należy zwrócić uwagę na recepturach tradycyjnej medycyny. Wśród nich jest bardzo skutecznym sposobem na pozbycie się trądziku.

– Crush kilka liści aloesu i zalać zimną przegotowaną wodą (1 szklanka), pozostawić na godzinę, a następnie gotować przez 2 minuty, ostudzić i odcedzić. Powstałe papkę stosować na wypryski przez 15 minut. Płukanie zimną wodą.

– Pozbyć się trądziku pomocy czosnku. Smarować twarz z oleju i stosować na obszarach problemowych na drobnej tarce startego czosnku. Podłoga czosnek put gazą nasączoną w gorącej wodzie.

Należy zachować tę maskę powinno być 15 minut.

– Take 2 łyżeczki. łyżki mąki owsianej, dodać 1 jajko. białek. Mieszaninę umieścić na twarzy, po wyschnięciu zmyć maskę. Za pomocą tego narzędzia można oczyścić skórę i osusz zapalenie wyprysków.

– Eliminuje trądzik i tę mieszaninę: 1 łyżka. łyżeczka drożdży, 1 łyżka skrobi. Łyżka 3 łyżki jogurt, 1chayn.lozhka soku z cytryny, 2 krople oleju mięty pieprzowej i dwie krople olejek tymiankowy. Mieszaninę umieścić na twarzy, moczyć przez 15 minut. a następnie spłukać ciepłą wodą.

– Weź jedną tabelę. posiekane sucha trawa dziurawca, szałwii i chmielu, warzyć wrzenia wody (1 szklanka), fajne, filtr i rozcieńczyć wódki (1/2 szklanki). Struktura, dodać 1 tabeli. łyżka octu jabłkowego. Zwilżyć trądzik infuzji i 15 min. spłukać wodą.

– Dwa tabeli. suszoną szałwię łyżki posiekanej aby szklanką wrzącej wody, pozostawić do zaparzenia na tej kompozycji 02:00. Następnie odcedzić i dodać łyżeczkę miodu. Przetrzyj twarz dwa razy dziennie.

Występuje, a tego typu trądziku, pryszcze jak białe, a białe okrągłe guzki o średnicy 1-2 mm, firmy w dotyku. Punkty te powinny ostrzegać każda osoba jest lepiej skonsultować się z lekarzem, ponieważ zmiany te mogą wskazywać na zaburzenia hormonalne, problemy z metabolizmem, a także do uszkodzenia niektórych narządów wewnętrznych.

Osoba, sprzątanie domu.

Pryszcze na twarzy? Głębokie oczyszczanie skóry twarzy.

Doskonała cera skóry. lt; Jak zrobić doskonałą skórę?

Share →