Przeciwdepresyjny Amitryptylina

Przeciwdepresyjny Amitryptylina

Przeciwdepresyjny: Amitryptylina

Substancja czynna: Amitryptylina (Amitryptylina)

Farmakologiczne działanie leków przeciwdepresyjnych:

Amitryptylina odnosi się do grupy trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne. Jego działanie opiera się na blokowanie wychwytu zwrotnego dopaminy, noradrenaliny i serotoniny przez neurony centralnego układu nerwowego. Ponadto, amitryptylina ma działanie przeciwbólowe i działanie przeciwwrzodowe i antibulimicheskoe.

Lek jest także skuteczny w kontaktach z moczenie nocne. Przy regularnym i dość długotrwałego stosowania przywraca równowagę serotoniny i noradrenaliny transmisji rozbita z powodu depresji.

Wyraźne działanie przeciwdepresyjne, zwykle w ciągu 2-4 tygodni po rozpoczęciu przeciwdepresyjny. Z depresji, lęku skomplikowany, amitryptylina zmniejsza zarówno objawy depresji i niepokoju, lęku. Działanie przeciwwrzodowe leku kosztem jego zdolność do blokowania pracy histaminowego receptora H2 w komórkach żołądka.

Zatem, skuteczne łagodzenie bólu i przyspieszone gojenie się wrzodów żołądka i dwunastnicy.

Wysoka efektywność amitryptylina w leczeniu bulimii jeszcze nie ma podstaw naukowych. Jednakże jest dobrze wiadomo, że lek wykazuje także dobre wyniki z tą chorobą (poprawy u pacjentów z bulimii występować niezależnie od obecności / braku ich stanów depresyjnych antibulimichesky skutek występuje nawet w przypadku braku wpływu leków przeciwdepresyjnych).

Badanie domowe w jednej z klinik Samara wykazało, że u pacjentów wystąpi znaczący spadek niepokój i pobudzenie, niepokój i w pierwszych dniach po otrzymaniu amitryptylinę. Na 2-3 tygodniach leczenia, pacjenci czułem poprawę nastroju, zwiększenie poczucia własnej wartości, uczucia niepokoju, depresji gwałtowny spadek i beznadziei. Zniknęło poczucie winy i tendencje samobójcze.

Co więcej, to wyraźna poprawa snu u wszystkich pacjentów leczonych amitryptylina. Sen nocy pełni znormalizowane, stał silny i ciągły.

Wskazania do stosowania

  • Leczenie depresji jakiegokolwiek pochodzenia (endogenne, neurotyczny, inwolucyjnych, narkotyki, bierna, niepokój, pobudzenie i zaburzenia snu, depresja w odstawienia alkoholu, jak również zaburzenia organiczne w mózgu);
  • Leczenie mieszanych zaburzeń emocjonalnych;
  • Leczenie psychoz schizofrenicznych;
  • Leczenie bulimii i anoreksji psychogenne;
  • Leczenie moczenia nocnego, w tym dzieci (lek jest przeciwwskazany u pacjentów z niedociśnieniem pęcherza moczowego);
  • Leczenie zaburzeń fobii;
  • Eliminacja zaburzeń zachowania (w tym aktywność i skupienie uwagi);
  • Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy;
  • Zapobieganie bóle głowy;
  • Leczenie pacjentów z przewlekłym zespołem bólowym (nietypowy ból twarzy, migreny, bólu przewlekłego u chorych na raka, neuralgii, bóle reumatyczne, pourazowe i obwodowej neuropatii cukrzycowej).

Dawkowanie i sposób podawania

Amitryptylina się doustnie w trakcie lub po posiłku. Zażyciem leku z 50-75 mg / dobę. Dawka powinna być podzielona na kilka razy przy 25 mg.

W celu uzyskania optymalnego efektu terapeutycznego, dawka może być stopniowo zwiększana do 25-50 mg. Jest maksymalna dopuszczalna dawka 150-200 mg dziennie. W tym przypadku większość należy przyjmować przed snem.

Z bardzo ciężkiej depresji, które nie może być terapia, możliwe jest zwiększenie dawki do 300 mg, a nawet więcej, zależnie od indywidualnej tolerancji. W takiej sytuacji nie jest wskazane, aby rozpocząć leczenie dożylnie / podaniu substancji.

Efekt terapeutyczny powinien pojawić się nie później niż miesiąc po rozpoczęciu amitryptylina. W tym przypadku dawka jest stopniowo zmniejszana, jeśli jednak z ponownego wskazania depresji, należy wrócić do tego samego skutecznej dawce. Jeżeli lek nie wykazuje skuteczność po 3-4 tygodniach leczenia, powinno być zaniechane.

U pacjentów w podeszłym wieku w minimalnej dawce 25 mg / dobę, która może być stopniowo zwiększana w 50-100mg / dobę. W zapobieganiu poważnej i neurogennego zaleca się przyjmowania leku w 12,5-25mg / dzień dawka kwota, możliwość rozbudowy do 100 mg / dobę. U pacjentów z ciężką depresją prowadzone / domięśniowe podawanie leku w dawce 3-4 mg 10-20-30 iniekcji dziennie. Maksymalna dawka dobowa może być stopniowo zwiększana, a 150 mg.

Po 7-14 dniach zastrzyków w sprawie przyjmowania amitryptylina wewnątrz. Dzieci (wymagane ponad 12 lat) i osoby starsze przepisane najbardziej minimalne dawki, zwiększenie dawki powinno nastąpić wolniej.

Przeciwwskazania

Amitryptylina, nie powinni przyjmować ludzi z dekompensacji niewydolności serca, zaburzenia przewodnictwa mięśnia sercowego podczas zawału mięśnia sercowego (w tym po rozpuszczeniu) nadciśnienie. Sucker Punch lek pacjentom z przerostem gruczołu krokowego, pęcherza atonii, paraliżu i ostrą niedrożność jelit i nerek wątroby ludzkiej.

Sucker Punch amitriptylina kobiety w ciąży, matki karmiące oraz dzieci do 6 lat (w przypadku połknięcia). Pacjenci z nadwrażliwością na amitryptylina również nie powinni przyjmować tego leku.

Skutki uboczne

Niewyraźne widzenie, zwiększone ciśnienie śródgałkowe, suchość w ustach, zaparcia, podwyższona temperatura ciała. Jest to konsekwencją adaptacji organizmu na lek, a więc mają tendencję do przekazywania szybko (czasami konieczne jest zmniejszenia dawki). Od układu nerwowego stwierdzono następujące działania niepożądane: drażliwość, bóle głowy, szum w uszach, bezsenność, senność, niepokój i inne.

Ponadto, mogą być zaburzenia rytmu serca, zgagę, mdłości, wymioty, zaburzenia smaku, zwiększenia rozmiarów gruczołów łojowych, jak również reakcje alergiczne: świąd, wysypkę, pokrzywkę. (Zob. Tylko Norpramin)

Warunki przechowywania

Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci, w temperaturze od 10 do 25°C, w suchym i ciemnym miejscu.

Amitryptylina dostępna pod markami jest również

Warunki zaopatrzenia aptek

Przez licznik.

Cena amitryptylina. funkcja nie jest obecnie aktywne

Share →