Przepis na sok z dyni w domu

Przepis na sok z dyni w domu

W zimie, szczególnie trzeba, by zachować korzystanie odporności witamin i minerałów. Wiele cennych substancji zawartych w soku z dyni.

Dwie szklanki soku dziennie zaspokoić całkowite dzienne zapotrzebowanie na dorosłego organizmu potasu, fosforu, magnezu, witaminy A i E, nie przynosząc szkody dla rysunku.

Ponadto sok z dyni ma właściwości lecznicze. Można go leczyć choroby żołądka i jelit, bezsenność, niską krzepnięcia krwi. Dynia jest dobrze utrzymany, więc można pić sok bardzo smaczne i zdrowe przez cały rok.

Sok z dyni w domu — przepis.

Przygotowanie soku z dyni nie wymaga wiele wysiłku. Przepis jest dość proste. Potrzebne będą następujące produkty:

jedna mała dynia (około 1 kg)

Szkło cukru (piasek)

1.7 — 2 litry wody,

sok z jednej cytryny lub dwóch mało kwasu cytrynowego.

Przede wszystkim oczyścić nasiona dyni i skórki. Nie wyrzucaj nasiona. Można je suszyć i wykorzystywane w przyszłości, zarówno samodzielnie, jak i dodając w wyrobach cukierniczych.

W dużym rondlu, miejsce, drobno posiekane lub starte z dużym dyni tarka masy. Lepiej wziąć dyni z jasnym żółto-pomarańczowego ciała lub pomarańczowym, w takich owoc zawiera więcej karotenu.

Wypełnij dyni z wodą, posypać cukrem i umieścić na małym ogniu. W chwili, aż zacznie się gotować dyni, wycisnąć soku z cytryny w misce.

Gotować dyni w ogniu, pozostawić na 5 10 minut, aż przetargu. Następnie, otrzymaną masę dyni ochłodzić do temperatury pokojowej i przepuszcza przez sito. Teraz trzeba tylko wymieszać peretёrtuyu masy z sokiem z cytryny i umieścić w lodówce.

Sok z dyni w domu   mogą być przechowywane w lodówce przez dłuższy czas, jak również w odniesieniu do zbioru zimowym. Pyszne, jasny, słodki sok z dyni i użyteczne będzie odwołanie się do Ciebie i Twoich bliskich.

Share →