Przepisy Sałatka kalmary

Przepisy Sałatka kalmary

Uważa się, że mieszkańcy basenu Morza Śródziemnego różnią się dobrym zdrowiem, doskonałą cerę i długowieczność, bo jedzą dużo ryb i owoców morza. Krewetki, małże, kalmary, ośmiornice i wiele innych takich morskie występują w normalnym menu mieszkaniec Włoch lub Grecji. A co mamy? My też coraz częściej korzystają z owoców morza, a jednym z najbardziej ukochanych „węży morskich” była i pozostaje kalmary. Ma delikatny smak, gęstą strukturę, przyjemny zapach, który nie ma charakterystyczną gorycz jodu, owoce morza jest idealny do gotowania świąteczne (i nie tylko) sałatki.

MirSovetov wybrał dla Ciebie kilka receptur, które pomogą w tym owoce morza ujawnić swój smak w pełni.

Podobnie jak inne owoce morza, kalmary są bogate w pierwiastki śladowe, aminokwasy, białka, a zawartość fosforu i witaminy B6 daje szanse nawet ryby morskie! Dodatkowo, owoce morza jest inny i bardziej niskokaloryczne (100 g produktu zawiera tylko 75 kalorii), tak aby ani zagrożeniem nawet dla dietetyków pań. Chociaż, w uczciwości suszone kalmary określić, że zbliża się już kaloryczne gulasz wołowy. Ale ci, którzy wierzą, mniej pikantne owoce morza niż mięsa. kilka błędów.

Owoce, oczywiście, łatwiejsze i szybsze trawiono organizmie, ale w przeciwieństwie do mięsa, prawie całkowicie zrównane.

Sałatka z kalmarów „marca” – produkty

  • 400-500 gramów kalmary;
  • 4-5 ogórki świeże;
  • 1 puszka ananasa z puszki (380 g);
  • 5 jajek;
  • majonez, najlepiej gruby;
  • 1 cytryny.

Przygotowanie

Szczerze mówiąc, nie pamiętam, dlaczego ta sałatka jest nazywany „Marzec”. Być może dlatego, że z zielonych ogórków, które kiedyś nie można było dostać w zimie? Nie wiem.

Ale nazwa zatrzymany i wszystkich przyjaciół i znajomych, wyobrażam sobie go pod tą nazwą.

Zaczynajmy. W celu przygotowania każdej sałatka z kałamarnicy, najpierw trzeba je przygotować. Polecam zakup kalmary tuszy, więc wciśnięty biały kalmary Filet często nie jest bardzo smaczne i mocno gorzki. Po ja i kilku moich znajomych do czynienia z takim utrapieniem, postanowiono nie ryzykować i kupić nigdy nie przynosi nam tuszy. Squid tusza musi być najpierw oczyszczone. Aby to zrobić, sparzyć wrząca kalmary wodnych.

Wlać ostrożnie do gorącej wody myje się „bestii” w całości. Następnie położyć na płycie tuszy i strony, z wnętrza kalmary wyodrębnić rdzeń kręgowy. Takie długie, przezroczyste, jak pasek z tworzywa sztucznego.

Teraz oczyścić wierzchnią warstwę, kalmary, wewnętrznie i zewnętrznie. Po poparzenia jest bardzo łatwo usunąć za pomocą noża lub rąk – na życzenie. Umyć przygotowane do gotowania kalmarchika. A teraz część zabawy. Squid Sałatka gotować. Jeśli go strawić – mięso jest zbyt gęsty, „guma”. Więc wybrałem metodę, która i spróbować zaoferowania wszystkich czytelników Donlcc.

Squid leżał w garnku wrzącej, lekko osolonej wodzie (przyprawy i kropli soku z cytryny w razie potrzeby, po prostu Sole). Dosłownie 30 sekund off ciepła i pozostawić kalmary pokrywy na patelni minut 5. Squid uzyskane elastyczna, ale delikatny.

Nie kalmary ma ciekawą właściwość: jeśli je strawić, staną się trudne. Potem trzeba gotować dłużej, nawet do całej osnowy gotowano przez pół godziny – czterdzieści minut. Że w znacznym stopniu zmniejszone prawie dwukrotnie, ale znowu jest miękka.

Aby uniknąć trawienie, umieścić kalmary zawsze wrzącej wody i gotować przez nie więcej niż dwie minuty, nawet jeśli kalmary były zamrożone. Cóż, każdy może skorzystać z metody powyżej. Po tym, wszystko jest bardzo proste. Pokrojone w kostkę ogórki.

Lepiej jest, gdy kawałki nie są bardzo małe, tak, że mniej wkrapla soku. Kostki wyciąć kalmary i jajka na twardo.

Dodawanie w taki sam sposób cięcia ananasów w puszkach. Ostrożnie zdjąć skórkę z cytryny i dodać resztę składników.

Jeśli nie ma specjalnego narzędzia, aby usunąć skórkę z cytryny, to jest bardzo wygodny w użyciu dla tej drobnej tarce. A następnie wyciąć skórki nie jest konieczne, po prostu wcierać nad sałatka – i gotowe. Wszystko wymieszać i majonez zmieszany z połówki cytryny lub ćwiartki, jeśli nie chcesz dodatkowych kwaśną cytrynę. Majonez powinny być grube, tłuste, lub po zmieszaniu z sokiem z cytryny to będzie dość płynne i spuścić z sałatką (jak to się stało ze mną, tym razem z majonezem 40% tłuszczu).

Podawać „Marsz” sałatka lepsze kremanki – tak delikatne i ładne!

Na życzenie może być ozdobione cytryny, cytryny lub drobno kwartałów posiekanego koperku.

Kalmary z serem

Wiedząc, jak przygotować kalmary sałatki, możesz zacząć bezpiecznie wypróbować różne opcje, aby łączyć produkty. Tylko produkty ograniczające nie powinny zatyka smak kalmary, więc, na przykład, śledź to chyba lepiej, aby nie wkładać. Mimo, że …

Sałatka „marca” lubię najbardziej. Ale na drugim miejscu w moim osobistym przebojów receptur kalmary jest bardzo proste i smaczne Sałatka z kalmarów, które dało mi bez tytułu. Można ogłosić konkurs na najlepsze imię tej sałatki!

Produkty. jajka, cebula (scallions lub pióra), kalmary, ser, majonez.

Przygotowanie. Ugotować kalmary, cebulę pokroić w cienkie pierścienie i posypać ćwierć octu lub soku z cytryny. Jeśli produkty te nie są, a następnie oblał wrzącą cebulę wody w celu usunięcia nadmiaru goryczy. Inne składniki kości, wymieszać i doprawić majonezem.

Nawiasem mówiąc, ten zestaw produktów jest również podatny na modyfikacje. Na przykład, takie rozwiązanie.

Jeśli nie chcesz, ser, można go zastąpić z jabłkami. Co więcej, takie sałatki opcja smaczne, jeśli nie wypełnić z majonezem i oliwy z oliwek. Cóż, jeśli usunąć z recepturą, a nawet jaja, otrzymasz wyjątkową sałatkę odżywczych.

Squid Sałatka z kukurydzy

Ściśle mówiąc, jest to jedna z modyfikacji „marca” sałatki. Sędzia dla siebie.

Produkty. kalmary, jaja, ananasów w puszkach, cebula, kukurydza, majonez.

Przygotowanie. drobno cięte cebulę, jajka, kalmary, ananas – kostki. Wymieszać z kukurydzy, majonez.

A więc można eksperymentować bez końca, odprężyć się i ich gospodarstw domowych za każdym razem nowy i niezwykłe smaki takie znane i przydatne kalmary. Smacznego!

Share →