Przepuklina pępkowa u dzieci i niemowląt - Objawy - Leczenie ...

Przepuklina pępkowa u dzieci i niemowląt – Objawy – Leczenie przepukliny pępowinowej środków ludowej – jak leczyć przepuklinę u dzieci

Co to jest przepuklina pępkowa u dzieci. Częstość występowania przepukliny

Przepuklina pępkowa u dzieci – Ten wypukły narządów wewnętrznych zewnątrz ściany brzusznej przez otwór w pępka – pierścień pępowinowej. Ma wygląd obrzęk w okolicy pępka, rozszerza pierścień pępowinowej. Przepuklina pępkowa u niemowląt jest szczególnie widoczne, gdy dziecko krzyczy i płacze.

W spoczynku, to wchodzi do jamy brzusznej.

Jest to dość częsta choroba, widziałem u 20% noworodków, wcześniaków stwierdzono u 35%, a prawie wszystkie dzieci rodzą się z pewnymi wadami linki pępek. Okazuje się przepukliny u niemowląt w pierwszym miesiącu po urodzeniu.

Guzki przepukliny u dzieci zazwyczaj nigdy nie zdarza, ale pediatra zawsze informują rodziców chorego dziecka, jak zachowywać się przy jednoczesnym ograniczeniu

W 99% przypadków przepukliny pępowinowej u dzieci idzie do pięciu lat – pierścień pępowinowej zmniejsza się i zamyka w większości dzieci, to idzie do sześciu miesięcy. Jeśli przepuklina u dziecka poniżej piątego roku minęło, lekarze sugerują, operacji, aby uniknąć komplikacji w przyszłości.

W leczeniu noworodków skuteczną metodą jest do masażu i ćwiczeń, technik, które powinny pokazać się z lekarzem – pediatrą.

Przyczyny przepukliny u dzieci

U dzieci, wrodzona przepuklina jest bardziej powszechne, ale czasem może rozwinąć się po kilku miesiącach po urodzeniu

Przyczyny wrodzonej przepukliny u niemowląt

1. Właściwości narządów wewnętrznych.

2. osłabienie ściany brzucha i aparatury więzadłowego

Powody te są wynikiem dziedziczności i niekorzystnych czynników w czasie ciąży. W niewłaściwym czasie ciąży, powikłania chorób zakaźnych, narażenia na szkodliwe substancje, jest opóźnienie wzrostu, dziecko rodzi się z osłabionych mięśni i więzadeł, niedojrzałej tkanki łącznej. Dlatego tak popularne wśród wcześniaków przepukliny.

Przyczyny nabytych przepukliny u dzieci

1. Choroby, które osłabiają mięśnie: krzywica, niedożywienie

2. Choroby związane z podwyższonym ciśnieniem wewnątrz jamy brzusznej: krztusiec, czerwonki. Kaszel, płacz.

3. Zaparcia – dzieci często muszą podjąć wysiłek, zawsze obecną presję na ringu pępowinowej jelit, stwarza warunki do rozwoju choroby

Przepuklina pępkowa u dzieci – objawy

1. Bulging w pępka, który kurczy się i znika w spoczynku, jeśli umieścić dziecko na plecach. Kiedy będziesz płakać, płacz, i wybrzuszenia wzrostu napięcia.

2. Rozbudowa pierścienia pępowinowej

Często wybrzuszenia występuje, gdy pionowa pozycja dziecka, a jeśli go umieścić na plecach, on znika.

Zawartość przepukliny pępowinowej u dzieci jest zwykle pętle jelitowe.

Dla bardzo dużej pierścienia pępowinowej, gdy dziecko płacze lub czyni starania, pęcznieje przepukliny, skóra jest rozciągnięta, a może być uznane przez cienką warstwę skóry, nawet narządów wewnętrznych dziecka, perystaltyki

Wymiary przepukliny może być wielkość wiśni do wielkości jabłka.

Leczenie przepukliny pępowinowej u dzieci

1. najbardziej skutecznego leczenia Nauczanie dziecko na brzuszku. Zaleca się, aby położyć dziecko na 10-15 minut przed karmieniem 2-3 razy dziennie na płaskiej, twardej powierzchni.

Dla bardziej udanego procesu leczenia nie zostawić noworodka w tej pozycji. Załóżmy, że jest w dobrym stanie emocjonalnym, aktywnie porusza jego ramiona, tułów, nogi. W tym czasie można zrobić lekki masaż ramion, nóg, pleców, tylko głaszcze dziecko.

2. Druga metoda leczenia jest masaże i gimnastykę. Przyjęcia pokaże ekspert. Techniki te mogą uzupełnić to proste ćwiczenia, masaże: miejsce kciukiem i palcem wskazującym na prawo i na lewo od pępka dziecka w odległości 1-2 cm od pępka. Dodać 10 krótki zwis wciśnięty dziecku nic się nie stało i wygodne.

Następnie umieść palce powyżej i poniżej pępka, i znowu 10 krany. Następnie połączyć dwa palce i zrobić ruch kołowy wokół pępka w prawo 10 razy. Czy te ćwiczenia 2-3 razy dziennie przed karmieniem.

Masaż ten wzmocni mięśnie brzucha i więzadła noworodka.

3. Trzecia metoda przetwarzania jest bandaże samoprzylepne nałożenie. Teraz produkują specjalne plastry do leczenia przepukliny pępowinowej. Plaster opatrunek jest stosowany do lekarza 10 dni szerokie pasmo, natomiast abdominis rectus są połączone za pośrednictwem pierścienia pępowinowej dwóch fałd.

Po 10 dniach, jeśli pierścień pępowinowej nie jest zamknięta, plaster należy nakleić na kolejne 10 dni.

Leczenie przepukliny pępowinowej u dzieci i niemowląt środków ludowej – Przepisy gazety HLS – jak leczyć przepuklinę pępkową u niemowląt

Leczenie przepukliny pępowinowej w mleku dziecka – popularne ludowym

Zlać 1 łyżka. l. Mleko kapać z powrotem 1 kropli terpentyny. Daj dziecku do picia mieszaninę rano i wieczorem na pusty żołądek. Pępek tylko nasmarować mieszankę.

Po 3-4 dniach stosowania tego folk zaradzić przechodzi chorobę. Jeśli dziecko ma 2-3 lat, kwota ta została zwiększona do dwóch kropli (HLS 2001 №6, str. 14)

Leczenie tynku

Ta rada wspólne sanitariusz, w ten sposób, że był w stanie szybko wyleczyć wiele noworodków. Pojedyncza procedura przepukliny przeszedł.

Leczenia przepukliny u dziecka musi być następujące:

1. Przygotuj kawałka taśmy klejącej 4 x 6 cm, jeśli dziecko ma więcej niż dwa lata, 5 x 7 cm.

2. Rolka bawełna rozmiar kuli wiśni.

3. Połóż dziecko na plecach, wyprostował nogi.

4. PRAWO przepukliny pępowinowej w ringu.

5. Umieść wacik na górze

6. Weź obu stronach przepukliny 2-3 cm skóry brzucha, połączyć je razem na przepuklinę, który zamienił przetłoczenie wzdłuż brzucha.

7. stick przez żołądek w celu herniate przygotowaną plaster.

Wszystko. Naklejka nie dotykaj, aż znikną samoistnie. Dziecko w tym naklejki można pływać.

Nakładka gipsu i bandaże są często stosowane w leczeniu środków zaradczych ludowej przepukliny pępowinowej u dzieci. (HLS 2001 №6, str. 14)

Glina w tradycyjnych terapii

W noworodka dziewczyna pojawiła się przepuklinę pępkową. Starał się trzymać plaster noszone przez babcie w konspiracji – nic nie pomogło. Pępek uzyskał sinicą kolor i bardziej martwi się o dziecko.

Jeden stary człowiek, zaproponował metody leczenia przepukliny pępowinowej gliny. Powinna ona być wykonana z gliny wymodelowania ciasto, owinięty warstwa bandaża 1, ogrzewano do 36 gr. dołączyć do pępka, górnym kręgu filmowym i poprawek tynku. Gdy zaczyna wyschnięcia – usunąć.

Na drugi dzień powtórnego leczenia tego środka ludowej.

W dwie procedury pępka rozjaśnione, a trzy tygodnie później przepuklina pępkowa całkowicie zniknął. (HLS 2003 №23, str. 26)

Jak leczyć przepuklinę u niemowląt miedzi lub czosnku

W ludowej środków zaradczych leczeniu przepukliny pępowinowej u dzieci za pomocą czosnku. Nakładają na czosnku pępek żucia i kilka godzin przepuklina zniknie. Ale czosnek niszczy skórę i mają w leczeniu oparzeń.

Bardziej humanitarny sposób – za pomocą monety miedzi. Trzeba nałożyć na pępka starej miedzi monety. Moneta należy przetrzeć alkoholem, zawinięte w tkaniny, dołączony do pępka i poprawek tynku. (HLS 2004 №10, s.

22).

Inną metodą leczenia miedzi: miedzianą monetę, wziąć ciepłą w dłoniach i wmasować dziecko pępka przez kilka sekund, trzymając się na pępku. Powtórz kilka razy dziennie. Kilka dni później przepuklina zaczyna maleć. (HLS 2009 №4, s.

30).

Przy użyciu tradycyjnych metod i receptur nie zapomnij skonsultować się z lekarzem!

Podobne artykuły (w nawiasach – liczba komentarzy na artykuł):

Przepuklina pępowinowa opinie – u dzieci i niemowląt – Objawy – Leczenie przepukliny pępowinowej środków ludowej – jak leczyć przepuklinę u dzieci

Share →