Przetrwały otwór owalny w sercu. Kim była ta diagnoza? Jak leczyć?

Przetrwały otwór owalny w sercu. Kim była ta diagnoza? Jak leczyć?

Jeśli dziecko nie jest rok, nawet nie o to martwić. Każde dziecko 5 owalne okno pozostaje otwarte po urodzeniu. Nie jest patologią. Zwykle można go otworzyć do 1 roku. Dodać powtarzającego USG bliżej roku. Mamy taką samą sytuację.

Ultradźwięków odbywa się w ciągu 3 miesięcy. owalne okno nie było zamknięte, powiedział miesięcy. 11-12 powtarzać, wszystko inne było w norme.My chasnom obserwowanego w klinice "Matka i dziecko" na podstawie umowy, mamy lekarzy, biorąc pod uwagę wartość czepiać zamówienia do każdego pryshchichki, to aby nie być pritenzy (pracować na 100%), i nie ma duże znaczenie nie jest podane, jestem bardzo zaufania.

Olga, zabawy makaron veshayut..Net można, oczywiście, jeśli jest dość mała. może być. Musimy odwrócić absolutorium od prawej do lewej. zwiększając tym samym nacisk na łuku aorti..Esli nie myli. To jest pierwszy stopień serca nedostatochnosti..Pomimo hałasu szybko zmęczony. sineet nosowo-treug. Mamy dodatkowe akord – to jest po prostu tak fignya..A. Wierzę, że w starym tytułem. szanse na uzyskanie " Uparty" serdtse..Ya na Twoim miejscu nie był tak optymistyczny.

Konsultowaliśmy kolejny w innym miejscu w bardzo podeszłym wieku lekarz z dużym doświadczeniem – powiedziała tozhesamoe, widząc nasze zdjęcia pediatra USG powiedział również, że jest prawdopodobne, blisko rok, więc wszystko jest w normie, a także jest dobry przepływ krwi i krążenie nie odwrotnej nam net.Esche czytam, co często się zdarza, underachieving natychmiast wyłączyć. Można z pewnością uznać i postanowił kazhdomsluchaeindividualno pytanie. Ale czysto vizulnyh z dzieckiem nie Poble.

Miałem wrodzonej wady serca – ubytek w przegrodzie międzykomorowej. I odwrotne przejście była krew, i zmęczony i szenilowe i bolało, szmery serca, pierwszy również za wiek i USG nie istnieje. Później, przed szkołą odkryte i potwierdzone imadło, skierowane operację.

Działające w Woroneżu, przeszedł operację jest normalne, miałem 6 lat. Właśnie skończyłem – szepnęła. Od znieczulenia również chodził normalnie, bez żadnych konsekwencji.

Oczywiście, operacja serca – Zawsze istnieje ryzyko, ale w moim przypadku, dziura była tak wielka, że ​​post był zagrażające życiu. A potem w ogóle nie było żadnych problemów. Po zakończeniu wszystkich terapia pooperacyjna (antybiotyki, itp), w pamięci pozostał tylko na spoiny pionowej piersi.

W kardiologa zwykle obserwuje się, ale nigdy nie było problemy z sercem, ja uprawiać sport, a normalne ciąży cierpiał, tylko do rodzenia lekarz nie odważyłby się jeszcze miała cesarskie cięcie.

I nasz pierwszy kardiolog otmahnulas-" to bivaet..Nu można prezhivaete"I ..prosto lekarzem. Z zewnątrz również nie widzę nic dla mojej małej osobennogo..I długi czas jechałem ten punkt. Cóż prawda – bivaet..A czym rozmawiałem z naszym lekarzem dusham..U mi syna – armia potajemnie vposledstvii.Nashi pediatrzy nie płacą komunikację vnimaniya..Posle kładziemy na uchet..Vot wkrótce przejść na drugim badaniu. ,

Mamy 7..okno lat i nigdy nie zakrivaetsya..Mozhet do 6 zakritsya..No wykonaj następujące dzieci ściśle oochen nablyudat..Priznaki nie oczywiste i nie może zasnąć po polezt..Nu raz..Nu próbując usiąść więcej. begat..Nemnogo niż obawiać wyniki ..

Olga, zgadzam się z Tobą, że konieczne jest, aby obserwować przebieg. Nie wiem, jak reagować na to, czy jest to po tym, jak lekarze nie został zamknięty, może zacząć pokonać lęk. Osobiście mówię, czego się nauczyła, co do czynienia, a mianowicie, że jeszcze w tym roku jest bardzo często zdarza się, i to nie w tym patologii wieku, może, po roku na to w inny wygląd.

Nie zgadzam się z warunkami do roku -to nie jest to problemem. Zwykle powinno być zamknięty pierwszy oddech noworodka. Jeśli nie jest zamknięta – jest nadal w patologiya..Beda. a na ścianach przeklętej oknie wszystkim zakażenia osiada – że te dzieci nie mogą nic (co samo w sobie jest trudne do IMPL) boli. Im więcej dziecko jest chore. tym bardziej prawdopodobne odkryte (w różnym stopniu iz różnych powikłań) okna. – (

Olga, wystraszyłeś mnie źle, ja po prostu, że uczył się kilka stron i Internetu, nie jest też napisane, że w 50% (nawet co 5) okno dziecko może pozostać otwarte nawet lat, w 2-D i patologii yavlyaetsya.A Ci się nie podoba to spotkało się dzieckiem, rozumiem, że nie każde dziecko sprawia, USG serca. Musimy tylko go w umowie zawartej. I szczerze mówiąc jestem zaskoczony, że nasze uszy nie są podnoszone w naszej klinice są bardzo boi się odpowiedzialności, jeśli coś trafił. A biorąc pod uwagę, ile pieniędzy mogą być wycięte z nami na leczenie

Share →