Przewlekłe zapalenie oskrzeli u dzieci

Przewlekłe zapalenie oskrzeli u dzieci

Zapalenie oskrzeli – zapalenie błony śluzowej oskrzeli. Najczęstszą przyczyną choroby – komplikacje z przeziębienia. Główne objawy zapalenia oskrzeli – gorączkę, kaszel bezproduktywne z urzędu, co do zasady, małej ilości plwociny.

Zapalenie oskrzeli często w połączeniu z zapaleniem gardła, nosa, krtani i tchawicy. Wychodząc z nosogardzieli, infekcja stopniowo przesuwa się w dolnych drogach oddechowych.

Typowe tło oskrzeli – wysokiej aktywności fizycznej, nerwowego, zmęczenia i wyczerpania, hipotermii, kurzu i zanieczyszczeń gazowych. Zapalenie oskrzeli jest potęgowany przez palenie tytoniu i alkoholu, a także kontakt z pacjentem.

Większość nie przywiązują wagę do choroby. Przy odpowiednim planowaniu leczenia każda forma zapalenia oskrzeli kończy odzysku. Jednak ostra forma zapalenia oskrzeli jest poważnym zagrożeniem dla małych dzieci i osób starszych.

Do czasu, gdy pacjent decyduje się na badania i leczenia, jego układ oddechowy jest poważnie osłabiona.

Przy złe traktowanie następuje pogrubienie włóknistej i osłabienie ścianek oskrzeli, zmniejszenie prześwitu, proliferacji tkanki łącznej, proces obejmuje całą grubość ścianki, następnie przez zapalenie tkanki płuc i wystąpieniem zapalenia płuc. Oskrzela tracą swoją elastyczność.

Nie wyleczona ostra postać przewlekłego zapalenia oskrzeli generuje niezauważona. Przewlekłe zapalenie oskrzeli jest uważany nawracających więcej niż 3 razy w roku, gdy objawy kliniczne choroby zawartej więcej niż 2-3 tygodnie, a kaszel staje się przewlekłe (trwające dłużej niż 3 miesiące w roku) ze zmniejszeniem intensywności, co roku odnowiona. To może trwać przez lata z okresami remisji i zaostrzeń. Głównym objawem – uporczywy kaszel z ropnej plwociny śluzowej lub bez łez, słabszy aż do południa, gorsze w godzinach porannych i wieczornych.

Kaszel intensywne w wilgotnej i chłodnej pogodzie.

Często wywołuje przewlekłe zapalenie oskrzeli jest zanieczyszczonych miast powietrze, czynniki sztucznych, chemikaliów, wyrobów tytoniowych. Przewlekłe zapalenie oskrzeli rozwija się stopniowo. Niezauważalnie z sezonu na sezon, ilość śluzu i zwiększa długość fazie ostrej.

W rezultacie często rozwija się rozedma płuc.

Share →