Przycinanie drzew owocowych Lato

Przycinanie drzew owocowych Lato

Zachowanie żniwa

Przycinanie drzew owocowych jest przeprowadzana, zwykle wczesną wiosną, zanim przerwie bud. Dlatego konieczne jest, aby usunąć niepożądane z punktu widzenia ogrodnika, gałęzi w koronie, a jednak ich wzrost roślin w poprzednich latach spędził zasobów energetycznych: składników odżywczych z gleby, produkty fotosyntezy liści.

Nie wiem jak wy, drodzy koledzy i dłoni, uzbrojeni w nożyce, zawsze w awe zbliża się oddział, który będzie cięty. Aby zmniejszyć liczbę oddziałów, pocięte na wiosnę, jestem w mojej ogrodniczej praktyce Dotyczy letni okrzesywanie, z którym zapobiega rozwojowi niepożądanych oddziałów na początku ich wzrostu, utrzymywanie składników odżywczych na kształtowanie plonu.

Uprawy latem spędzać pintcirovki, gałęzie wygięte wyrwać się pędy, tłumaczyć pionowo rosnących gałęzi bocznej poziomej gałęzi.

Pintcirovki – Ten ostry pędy. Jej spędzić w zdrewnienia pędów, gdy ich szczyty jeszcze zielnych. Szczypta końcówki pędów z dwóch lub trzech górnych liści rozwijających się, pozostawiając co najmniej cztery lub pięć dobrze rozwinięte liście. Robię to zazwyczaj w drugiej lub trzeciej dekadzie czerwca.

Jeśli pojawiają się nowe pędy boczne, clothespin powtórzyć, pozostawiając co najmniej trzy lub cztery liści.

Pintcirovki są stosowane głównie w tworzeniu korony młodych drzewek, w celu opóźnienia rozwoju poszczególnych, bardzo silnie pędów. Pinch nie wszystkie pędy, i tylko konkurentów środkowego przewodu, pędy nadal silnie rosnące gałęzie szkieletowe do podporządkowania się słabo, strzela zgrubienie na pniach, pionowe pędy rosnące wewnątrz korony (szczyty), strzela w niechcianych miejscach i na obwodzie korony i pędy rosną tak ostrym widelcem, jednej kropce.

Gięcie oddziały spędzić zmienić ich orientację w przestrzeni. Technika ta pozwala na zmianę kierunku rozwoju gałęzi, a także przyspieszyć owocowych gałęzi poszczególnych odmian, które nie posiadają owoce przez długi czas. Bliżej poziomej pozycji przemysłu zorientowane, wolniej rośnie i więcej jej krótkie owocujące takie kolchatok struktury, gałązki, gałęzie buketny, ostroga – i więcej kładli pąki kwiatowe.

Możesz odrzucić oddziały w każdym wieku, ale jest lepiej – dwa lata i neodrevesnevshie pędy. Pochylił się do poziomej gałęzi, ja związać sznurkiem do następnego oddziału, tułowia lub kołku wbitym w ziemię. Nie możemy pozwolić, przewężenia (Box sznurka do kory), więc do pończoch okresowo rozluźnić i kiedy oddział zajmie stabilną pozycję poziomą lub opadające, pończoch wynajmowane.

Podczas ruszania z oddziałów nie może dać mu łukowe pozycję. Inaczej, w górnej części łuku odnawialny niepożądanego pionowe pędy typu Voltchkova i efekt wyginania utracone.

Zdejmowanie górnej. Po silnych przycinanie drzew owocowych wiosną, szczególnie po cięciu pnia i głównych gałęzi szkieletowych w dolnej koronie, istnieje wiele renowacji trafia typ Voltchkova. Takie pędy osiągnęły 10-15 cm długości, złamię się u podstawy, nawet neodrevesnevshie. Łamią się łatwo, a rana goi się szybko. Po ponownym pojawieniu się pędów w tych części korony, ja je ponownie usunąć.

Jeśli z jakiegoś powodu nie trafia w drewnianym, wciąż muszą usunąć tego lata z pomocą nożyc ogrodowych lub nożem.

Niepotrzebne pędy wewnątrz korony wybuchła, ostrzegając je zagęścić.

Przycinanie wiosenne. Zazwyczaj silnie podmerzshie drzewa zima na wiosnę, nie przyciąć, ponieważ trudno jest określić końcowe gałęzie strefy uszkodzenia. Obrzezanie może być odroczone do następnego roku, ale można zrobić to w lecie, kiedy nie są zmiany i gałęzie miejsce odrost.

Drzewa z uszkodzonych kończyn oraz przewód środkowy jest cięta na zdrowych części obserwacji możliwie podporządkowanie gałęzi.

Jeśli młode drzewa bole zmarł ponad koroną śniegu i zaczynają wysychać, a następnie wyciąć go do zdrowej części tułowia lub na poziomie ucieczki pojawiła powyżej miejsca inokulacji.

W czerwcu-lipcu, aż pędy jeszcze nie zdrewniałe, mogą być prowadzone prace nad utworzeniem korony drzew owocowych, na zasadach ogólnych. Ale nie może być niestandardowe rozwiązania. W czerwcu ubiegłego roku na jednym z grusz-latków, z jakiegoś powodu, dyrygent centrum jest niezabudowana (i to się dzieje), a gałęzie szkieletowych wzrósł znacznie wyprzedza środkowego przewodu.

Po długim namyśle, wziąłem skrajną górną gałąź szkieletowych i pociągnął ją do pozycji ściśle pionowej (aby to specjalne nie działa, więc oddziały semilignified i wystarczająco elastyczne) i na stałe w odcinkiem zarządu i dwóch lin. Jesienią, we wrześniu, zdjąłem blokadę, oddział przechowywane pozycji ściśle pionowej. Tej wiosny nie było konieczne jakieś nożyce interwencyjne tworzą koronę.

Często stosowane jest przycinanie letnie w sierpniu, aby zatrzymać wzrost wysoko rozwiniętych wzrost jednego roku, który osiągnął długości 40-50 cm i więcej. Zazwyczaj te zbyt wyrosły pędy nie mają czasu na zimę dobrze uformowany i odrevesnet i ostre zimy zamarzać. Pintcirovki sierpnia prowadzi do zaprzestania pędy wegetatywne terminowe i kompletne zdrewnienia go na zimę.

Technika ta jest stosowana nie tylko na jabłka, ale także na gruszy, wiśni, śliwek, wiśni śliwek.

Radzę wszystkich ogrodników: więcej oglądać swoich uczniów ogród, użyj mojej rady, to nie musisz używać sekatory do formowania korony nadchodzącym wiosnę.

Victor Felk, ogrodnik, eksperymentator, Pietrozawodsk, Karelii

Share →