Przyczyny i leczenie blizn ospa wietrzna

Przyczyny i leczenie blizn ospa wietrzna

Wielu z nas był chory na ospę. Uważa się, że tego dzieciństwa infekcji. Ale, niestety, dorośli też mogą się zarazić, jeśli nie spotkałem wcześniej.

Cechą charakterystyczną jest wysypka ospy wietrznej. Jest to ciecz o pęcherzyki, które następnie pokrywa się skorupy. Pacjenci zaniepokojeni dywagacje swędzenie. i często czesać wysypki.

Tu leży przyczynę powstawania blizn.

Zasady leczenia blizn pozostałych po ospie wietrznej

Leczenie blizn ospa wietrzna będzie zależeć od wielu czynników. Są to indywidualne cechy skóry, wieku pacjenta, istnienia blizny, jego powierzchni, itd. Wszystkie sposoby leczenia można podzielić na trzy główne grupy:

Środki ludowe. Wśród popularnych sposobów, aby pozbyć się blizn po ospie izolowany masło kakaowe, olej z oliwek, mumii i innych. Narzędzia te są stosowane do palców, delikatnie masując się blizny.

Należy to zrobić na co dzień. Tutaj pozytywny efekt można osiągnąć poprzez zwiększenie elastyczności skóry, zwiększenie przepływu krwi, odżywianie.

Ale zauważmy, że w starych blizn tradycyjne metody, nie jest w stanie pomóc, ale tylko się blizny mniej widoczne i poprawy wyglądu skóry.

Leki w postaci żeli i maści stosowanych w domu. Druga grupa leków jest powszechnie znany żelu Kontraktubeks swój odpowiednik Mederma. Czas trwania leczenia zależy od danych czyli jak stare blizny, począwszy od jednego miesiąca do sześciu miesięcy.

Należy stosować żelu trzy razy w ruchy dni masażu.

W starych blizn może stosować opatrunki z żelu na noc. Działania niepożądane występują zwykle w niektórych przypadkach możliwej nietolerancji.

Leki i sprzęt kosmetologii. Jeśli środki z pierwszych dwóch grup nie pomogą, należy skonsultować się z kosmetycznych klinik do specjalistycznej opieki. W arsenale nowoczesnego dermatocosmetology istnieje wiele opcji do czynienia z bliznami. Należą do nich:

Fizjoterapia. Najpowszechniej stosowany elektroforezy jontoforezy do leków, które promują resorpcji blizny.

Peelingi. Przy tym sposobie postępowania, lekarz usuwa górną warstwę skóry, a tym samym dostosowanie go.

Mikrodermabrazja. Za pomocą specjalnego urządzenia odbywa się warstwy zdzierania mikrokryształów skóry aluminium. Stymuluje produkcję elastyny ​​i kolagenu, to regeneracja skóry występuje w żwaczu.

Dodanie wypełniaczy, (kolagen). Punkt wtryskiwania jest wykonany bezpośrednio w obszarze blizny. Ze względu na ich skóra staje się grubsza i bardziej płynne.

Mezoterapia. W mezodermy (środkowa warstwa skóry) wprowadzono tzw koktajl leków, substancji pomocniczych i fibroblastów. Mezoterapia jest rozwiązywanie i regenerująco i stymuluje bioaktywne punkty.

Laserowy. Dzięki tej metodzie odparowania występuje komórki tkanki blizny. Według przejść regenerację i odnowę naskórka.

Kosmetyczka określić niezbędne procedury w oparciu o obiektywną analizę blizny. Większa jego wielkość i wiek, tym dłużej będzie leczyć. Oczywiście tego rodzaju leczenia byłoby kosztowne.

Blizny po ospie dostarczyć wielkie niedogodności. Ale można je przezwyciężyć. Chociaż może to zająć dużo czasu i wymagają znacznych wydatków.

Dlatego też najlepiej jest, aby zapobiec na wygląd blizny. Obejmuje to przestrzeganie właściwej higieny i ospy wietrznej stosowania leków kojących swędzenie.

Share →