Przydatne właściwości imbiru

Przydatne właściwości imbiru

Nalewka lub preparaty z imbirem zasadzie szeroko stosowanego w chorobach układu pokarmowego, problemy ze strony układu oddechowego, w tym astmy, alergii ().

W centrum jego działań – tonik i wzmacnia działanie układu odpornościowego. ale ze względu na jego skład, imbiru łagodzi obrzęki (nerki lub pochodzenia sercowego), pomaga w przypadku zatrucia, w tym leków. On łagodzi skurcze jelita. ból i pomaga z nudnościami i wymiotami. podczas pobierania we wszystkich rodzajach transportu i choroby lokomocyjnej.

Imbir jest szczególnie przydatne dla kobiet w ciąży w zatrucia – Jest bezpieczny dla płodu i skutecznie usuwa nieprzyjemne objawy. Jako część żywności imbiru poprawia trawienie – jest bogate w błonnik.

Jak wspomniano imbiru wyraźne właściwości przeciwzapalne. jego sok może traktować drobne rany i stany zapalne na skórze, gardła lub rozpuścić kawałek zimna. Herbata imbir na przeziębienie pozwala dokładnie pot i odzyskać szybciej.

Jak wspomniano imbiru i antyoksydacyjne, przy czym walczy z wolnymi rodnikami i wzrost guza. Po spożyciu go w środku, w wywarze lub postaci surowej, Wyjścia różni się od jelita pasożyty – Giardia, robaki.

Dzieci imbir dodawany do żywności pobudzają apetyt. eliminacja skurcze jelit i wzdęcia. To tonizuje i utrzymać ciśnienie krwi na stałym poziomie, co jest szczególnie ważne w czasie ciąży, ale także wyświetla nadmiar płynów, toksyn z organizmu toksyny. Zastosowanie imbiru pomaga w zapobieganiu mózgowego przepływu krwi w normalizacji tarczycy, zmniejsza zmęczenie, a nawet zapobiegania starzeniu.

Pozytywna rola imbiru Zapobieganie i leczenie impotencji i bezpłodności. ma ona wpływu hormonów i funkcja hormonalnego normalizuje. Nic dziwnego, że wschodnie praktyki leczenia szeroko i aktywnie od czasów starożytnych do współczesności użytkowania dni imbiru jako podstawa do różnych nalewki, mikstury i pieniędzy.

Tajemnice mądry Indie

W Indiach, tradycyjnie przyjmować codziennie piją specjalny napój z imbirem – mieszaniny z cytryny, miodu i imbiru, wypełnionym wrzątkiem. To gorący i pachnący napój – eliksir zdrowia, jest on stosowany jako środków leczniczych i profilaktycznych, a to ma zaskakująco miły i bogaty smak.

Przygotowanie ten wspaniały napar jest bardzo prosta – korzeń imbiru, około pięciu centymetrów długości, pokroić w plasterki, wstępnie oczyścić go ze skóry. Zagotować wodę w dużych pęcherzyków i dodać do niej plasterki imbiru, łyżkę miód i pół cytryny. Wymieszać i wypić drinka małymi łykami.

Ma działanie uspokajające i relaksujące, rozgrzewa ciało i uspokaja umysł.

Według Ajurwedyjskich praktyków, imbir – jeden z najlepszych środków do zapobiegania i leczenia przeziębienia. To pozwala na zrównoważenie przepływu „zimnym” i „na gorąco” energii w organizmie człowieka. Dowolny przeziębienia i katar – Ten „na zimno” i energii należy zneutralizować.

Ponadto, wszystkie napoju wykazują użyteczne właściwości i cytrynowy miodu, mają również wiele składników przeciwzapalnych.

Share →