Przygotowanie do postu. Co to jest Wielki Post?

Przygotowanie do postu. Co to jest Wielki Post?

Klub kobiet – LadyClub zasilania Przygotowanie do postu. Co to jest Wielki Post?

Jeśli zdecydujesz się zachować Wielkiego Postu, musimy pamiętać, że w tym przypadku, należy najpierw przygotować, nie można wprowadzić go za jednym zamachem, natychmiast. A dusza, a ciało potrzebuje pewnej decyzji perestroyka.Prinyav do postu nie spiesz się. Należy przygotować zarówno fizycznie jak i psychicznie. Fizycznie – w przededniu Wielkiego Postu zaczynają stopniowo zmniejszyć ilość jedzenia, myślę o tym, jak często można jeść ot tak, z przyzwyczajenia, nawet jeśli nie ma apetytu – i odrzucić te posiłki, naucz się wstawać od stołu z lekkim uczuciem głodu a nie z uczuciem przejedzenia, a także wziąć pod uwagę z góry dieta w czasie Wielkiego Postu.

Moralne – trzeba, oczywiście, dowiedzieć się o znaczeniu Wielkiego Postu, jego znaczenia, pożądane jest również do zapoznania się z modlitw, aby odwiedzić świątynię.

Wielki Post wymaga specjalnego przeszkolenia, więc przygotowanie do niej przez trzy tygodnie. Sfinalizowane tygodniu w przededniu Wielkiego Postu, który jest nazywany Ser-taryfy. Powinien dać się mięso, ser, mleko, ale masło, ryby w tym czasie może być nadal.

Ale nie ma istoty duchowej i cielesnej nastroju na to stanowisko, gdy ludzie lubią sprawdzić samemu, zaczyna wykazywać wolę powstrzymać emocji, opanowania ciała. Zakończono Mjasopustnaja tygodniu Przebaczenie niedzielę.

Wielki post 2011 rozpoczyna się 7 marca i trwa do 23 kwietnia br.  Sędzia dla siebie: po – jest to poważne obciążenie dla organizmu. Wszystkie nasze ulubione potrawy, takie jak mleko, ser, jogurt, mięso, ryby nie powinno tam być.

Ale smutne, nie warto. Lean jedzenie może być bardzo zróżnicowane i smaczne. Jednak przygotowanie się być nieco trudniejsze, ale zawsze jest jakieś wyjście.

Dieta  Wielki Post  obejmują: zboża (ryż, proso, kawałki, gryka, owsa, jęczmienia), makarony wszelkiego rodzaju i kolorów, rośliny strączkowe (fasola, groch, soczewica), orzechy i suszone owoce. W poście, można użyć różnego rodzaju warzyw i owoców, szczególnie hostessy ratowniczych w tym czasie gotowane w dostawach zimowych.

Białko roślinne

Puls  – Zawierają rekord liczby białka roślinnego (prawie jedna czwarta ogółu). Białko roślinne jest użyteczne i łatwe do strawienia. Nie przez przypadek  groszek fasola  i  soczewica  stała się podstawą wegetarian żywności.

Rośliny strączkowe wspaniałe zupy, zapiekanki, desery, płatki zbożowe, mięsne kuleczki i ciasta, a nawet sałatki. Tylko w sprawie przeglądu. grochu i fasoli przed gotowaniem powinien być dobry moczyć przez 6-8 godzin. Wtedy nie są dręczeni z wzdęcia.

Świeże ziarna – jak  zielona fasola  lub  groszek  – W naszych szerokościach geograficznych wczesną wiosną można kupić, co do zasady, tylko zamrożone. Z świeże na pewno nie porównywać, ale zupy lub gulaszu warzywnego, powinny być w porządku. Najważniejsze – nie pozwól im rozmrażać przed gotowaniem. z konserwy prostsze, otwarty słoik i wypełnić zupę.

Nasz ulubiony zbóż

Gryka, ryż, jęczmień, Pshenko  – Jest to prawdziwy skarb. Otrzymane z nich węglowodany dostarczają energię w ciągu dnia. W ogóle, owsianka – kamień węgielny.

Takie jedzenie wcale nie jest nudne. Rodzaje zbóż – dużo. Niektóre znane nam jako gryka  i  ryż. Są bardziej modne, jak  Kuskus amarant  i  Quinoa .

Znane z czasów studenckich –  pęcak. Niesamowite kasza, jej szef gotować prawidłowo. Uwaga. moczyć przed gotowaniem w 6-8 godzin, a następnie starać się nie gotował się do stanu pasty.

Gryka  – Owsianka mogą być spożywane przez siebie, i może być stosowany jako podstawa dań dobovlyaya nim grzyby, warzyw lub owoców suszonych.

Ulubione owoce morza, zwłaszcza na  wodorost. – Ten prostokladezneobhodimih dla normalnych substancji ciała, głównie – jod. Że zapewnia prawidłowe funkcjonowanie mózgu i zrównoważyć system nerwowy. Zgadzam się, nie ostatnia rzecz, szczególnie wiosną.

Wygodne i łatwe do jedzenia tego morskiego roślinność w postaci sałatek – z marchwi, białej kapusty, pora. Jednak niektórzy rzemieślnicy zrobić zupy, a nawet uczynić zapiekanek.

Uwielbiam makaron!

Spróbuj kupić wysokiej jakości makaron z pszenicy durum – to składniki odżywcze i więcej, a liczba jej krzywdy. Urozmaicać makaron  wspaniałym sosem.

Oto jeden w sprawie przeglądu. wyciąć kilka pomidorów (mrożone są idealne), smażyć na patelni z oliwą z oliwek, dodać drobno posiekany czosnek i wszelkie warzywa (kolendra, koper, bazylia). Jeśli są pestki dyni lub orzeszki piniowe – również umieścić. Mayhem to wszystko zaledwie kilka minut i umieścić w garnku z sosem gotowany makaron.

Dobrze wymieszać, przykryć, pozostawić na kilka minut, a po prostu leżał na płytach.

Tradycyjny produkt chude  grzyby  – Tyle ciężkie jedzenie. Jednak według dietetyków, grzyb nie jest. Teraz nie jest to pachnące przysmaki lasów, które są tak lubi francuskich królów, ale tylko produkty rolne, 90% z wody.

Uwaga: jeść grzyby po cichu, ale najlepiej smażone – podczas gotowania i grzybami przeciwpożarowe są przekształcane w substancji bez smaku. Hodowane boczniaki mają zwartą konsystencję, ale grzyby te mogą być nadal nazywa ur tylko w lesie borowikami, osika białego. Na Wielki Post, mogą „przeżyć” w mrożone, suszone, solone lub marynowane.

W prawym grzyby mniej wody, są bardziej pożywne i odżywcze, ale nie zapominaj, że są one trudne do strawienia. Dlatego lepiej ich używać na początku postu, i aż do jego zakończenia, gdy duch jest silniejszy, a ciało będzie rozluźnione, nie nadużywać dary natury. Spędzisz przetwarzania grzybów więcej energii niż jej dać.

Bardzo pożywne jedzenie – orzechy. Mają dużo tłuszczu, białka i węglowodanów. W skrócie, to „Energizer”.

Ale wiedzieć środek nadal konieczne. Niektóre rodzaje orzechów, takich jak orzechy włoskie, macadamia, Brazylia, zawiera rekordową ilość tłuszczu. Można przypuszczać, że trzustka nie powiedzieć „dziękuję”, jeśli jeść te orzechy 200 g na dzień.

Dlatego należy zachować ostrożność.

Suszone jabłka, śliwki, rodzynki, suszone morele, figi  doskonale zastąpić słodycze. A poza tym, przynoszą wiele korzyści.  Suszona śliwka. na przykład, dobrze reguluje jelita, że ​​gdy kolejna dieta jest zawsze prawdziwe. Suszone morele, suszone morele są bardzo dobre dla serca, naczyń krwionośnych i układu nerwowego.

Daty  wzmocnić system odpornościowy i chronią przed próchnicą. Ale gorliwi z suszonych owoców nie warto: zawierają duże ilości cukru. Niech naturalny, naturalny, użyteczne, ale nadal – wiele.

Więc uważaj, wiesz środka.

Share →