Receptura przygotowania soku brzozowym

Receptura przygotowania soku brzozowym

Natura mimo wszystko, jest tak bogata i różnorodna, że ​​hojnie dzielić się z ludźmi, lecznicze właściwości roślin. Brzoza – unikalne drzewo. Ludzie zauważyli, to wiele lat temu i zaczęli używać liści brzozy i pąki w leczeniu wielu dolegliwości. I z oddziałów wykonane oddziały dla kąpieli.

I nadal produkuje słynne ksylitol (cukier brzozowy dla cukrzyków) i smołę.

Użyj lub wspomnienia?

Ale najbardziej użyteczne i pyszne lekarstwo uważany sok z brzozy. Jest to klarowna ciecz płynąca z brzozy wczesną wiosną. Kompozycja składa się z brzozy soki cukrowe, witaminy i minerały, jak również wiele istotnych pierwiastków śladowych oraz żelaza, potasu, wapnia, kwasy organiczne, taniny i glyukozafitontsidy.

To jasne, słodkie napoje, które są sprzedawane w sklepie traci swoje właściwości, dodając stężone substancje producentów i inne dodatki. Jeśli chcesz, aby ten boski napój naprawdę skorzystała, nie tylko wspomnienia z dzieciństwa, przejdź do jej gromadzenia się – w gaju brzozowym.

Jak zapisać sok z brzozy?

Sezon sok brzozowy nadal bardzo mały – tylko dwa do trzech tygodni. I to jest bardzo smutne, kiedy kończy. Rzeczywiście, w tym czasie organizm nie ma czasu, aby uzyskać wystarczającą ilość witaminy. Oto kilka przepisów, które pomogą utrzymać napój w lecie.

Przepis 1

Sok z brzozy recepta jest bardzo prosta. Weź jeden litr soku brzozowego świeżo zebrany, dodać pół szklanki cukru i 5 g (czyli jedna łyżeczka) kwasu cytrynowego. Dobrze wymieszać, należy przejść przez filtr, a następnie wlać w bankach.

Sok w bankach, a następnie wysterylizować, pokrywę i przechowywać w chłodnym, ciemnym miejscu.

Przepis 2

Można przygotować sok syropu brzozy, które mogą być dodane do różnych napojów. W tym celu muszą dusić bez pokrywy, w celu odparowania cieczy, aż zawartość nie jest zagęszczony do konsystencji około miodu. Następnie wlać syrop do słoika i przechowywać w lodówce.

Przepis 3

Z sok brzozowy możliwe przygotowanie piany drinka. 500 g soku świeżo wlać do butelki, umieścić skórkę z cytryny, dwa kwartały małe łyżki cukru, rodzynki i cztery. Zamknąć zakrętkę i owinąć go do przewodu bezpieczeństwa. Następnie umieścić w chłodnym, ciemnym miejscu przez około dwa miesiące lub trzy. Po drinku "dojrzały", Pij, dodanie cukru w ​​razie potrzeby.

Z soku brzozowym, jak dobrze przygotować ocet, napar i duchy.

Share →