Robaki u dzieci: jak wiesz przeciwnika w twarz

Robaki u dzieci: jak wiesz przeciwnika w twarz

Przed głównej części zastrzeżeniem, że artykuł jest bardziej rozpoznawcza niż stosowane charakteru. Fakt, że istnieje ponad 300 rodzajów różnych robaków (innymi słowy, robaki), a każda z nich wymaga bardzo miły poszczególnych metod zapobiegania i leczenia oraz, oczywiście, nie jest możliwe, aby opisać w jednym artykule. A teraz zobaczmy, co robaki znajdują się w dzieci.

Najbardziej powszechne schorzenia jelitowe

Co to jest najczęstsze choroby jelitowe u dzieci? Oczywiście enterobiosis. Robak epidemie spowodowane przez pasożyty, takie jak owsiki. Ich powszechne wśród małych dzieci i dzieci w wieku przedszkolnym jest ze względu na czynniki krajowe. Jak infekcję? W przedszkolu, na przykład, po dzieci drzemki wyjść na spacer.

Pielęgniarki oczywiście zacząć wstrząsnąć pościel, która jest masa jaj Pinworm, pisał zainfekowanego dziecko ze snu. Jaja te trzęsie starannego pielęgniarek bezpośrednio na zabawki, dywan i całą okolicę. Po powrocie ze spaceru, dzieci zaczynają pełzać na dywanie, wziąć zarażenie pasożytami zabawek. Tak, ściśle mówiąc, nie jest enterobiosis zakażenia.

Bardzo łatwy pinworm występuje zakażenie przez wodę, więc jeśli przedszkole znajduje się basen, rośnie prawdopodobieństwo zarażenia.

Głównym objawem zakażenia Pinworm — nadal pragnienie dziecka do grzebienia obszar w pobliżu odbytu. Wynika to z cyklu życia tych pasożytów. Samica owsiki w nocy indeksuje z odbytu, aby złożyć jaja, a następnie umiera.

Świąd odbytu nazywa specjalny skład kleju, kopertowanie jaja robaków. Podczas czesania miejsce, jaja spadać pod paznokciami, a jeśli dziecko nie jest dokładnie umyć ręce, to szanse na ponownym spożyciu jaj, to znaczy, że jest samo zakażenie.

Diagnoza enterobiosis przedstawia żadnych trudności. Zazwyczaj choroba jest określane przez zastosowanie taśmy klejącej na pośladkach dziecka z jego dalszych badań pod mikroskopem. Jeżeli jaja zostały na skórze, to będą one na taśmie. Ale zwykle, sami rodzice są w stanie zidentyfikować tego typu robaczyc inwazji.

On pokazuje, agresywne zachowanie dziecka, jego ciągłe wołanie (objawy te są bardziej powszechne u dzieci poniżej jednego roku), szczątki martwych pasożytów w okolicy odbytu lub żywych robaków u dzieci w kale.

Jak wyleczyć dziecko owsiki?

Leczyć dziecko owsiki może obyć się bez leków. Nowonarodzone dziecko, na przykład, można umieścić na koszulce z długim rękawem uszyte. Aby zapobiec porysowaniu odbytu dziecka należy umieścić na spodnie lub rajstopy. Środki dezynfekujące gruntowna: umyć wszystko, co jest możliwe, aby prasować i prać ubrania w najwyższej temperaturze. Obowiązkowe środki zapobiegania enterobiosis jest częsta zmiana ubrania, obcinacz do paznokci i dokładnego mycia rąk. Ściśle przestrzegając wszystkich tych warunków, to jest możliwe do odzyskania od inwazji w ciągu miesiąca.

Jeśli tak się nie stanie, należy udać się do lekarza, który przepisze niezbędne leki. Ale w każdym razie, jeśli nie stosują środków ochrony zdrowia, a możliwość ich powtórzenia jest bardzo wysoka.

Toksokaroza idzie od zwierząt

Toksokaroza rozszerzyć nasze zwierzęta: koty i psy. Ten robaczyca dziecko jest zagrożone, grając w piaskownicy lub w pobliżu domu, gdzie wraz z psie ekskrementy pozostaje dużą liczbę jaj Toxocara. Pomimo faktu, że ostateczna gospodarza Toxocara jest pies i w ludzkim ciele nie rozwija się robaków, może dostarczyć wielu kłopotów dziecka larwy jak ból wątroby, reakcje alergiczne, gorączka.

Toksokaroza jest często mylone z astmą, zapaleniem skóry.

Wykryć obecność w organizmie Toxocara dzieci trudne, ponieważ larwy nie znoszą jaja zatem wraz z kałem nie wyróżnia. Zatem toksokaroza rozpoznaje się na podstawie badania krwi, w którym znajduje się z przeciwciałami przeciwko pasożytowi. W przypadku toksokarozy należy narzekać naszej mentalności i ogólnej obojętności wobec administracji naturalnych potrzeb zwierząt, gdzie im się podoba. Za granicą, w Europie i Stanach Zjednoczonych, właściciele psów nie podejmują swoje zwierzęta na spacer bez plastikowej torbie, w kieszeni, który starannie zbierać psie ekskrementy. I to nie jest tak dużo w mentalności oraz w przepisach, która przewiduje znaczne kary za psa toalety w otwarte.

Co nie jest powodem do myślenia naszych wybieranych przedstawicieli?

Te darmozjadów – glisty

Jaja tego pasożyta, a Ascaris, przedostają się do organizmu dziecka, zazwyczaj w glebie. Glisty path larw w krwiobiegu bogatej w tlen do płuc, skąd — Ponownie w jelicie, w którym rozwija się i rośnie Ascaris. Wielkość pasożyta może osiągnąć czterdziestu centymetrów. Glisty jest w pełnym znaczeniu tego słowa darmozjadów: zużywają lwią składników odżywczych i witamin do organizmu dziecka. Działając na receptory jelita, glisty mogą powodować ból i skurcze, które są głównymi cechami glistnicy. Jeśli choroba wrzodowa ostry ból i krótkie, w tym przypadku ból jest nudne i długoterminowy charakter.

Istnieje również osłabienie, zaburzenia niedokrwistością. Pamiętajmy, że to znak, jak zgrzytanie zębów w nocy. Chociaż pracowników «razvenchivatel» Mity medyczne dr Komorowski twierdzi, że nie ma związku między pasożytem i zgrzytając zębami, które są w jelitach dziecka, nie istnieje.

Jednakże, takie «ludowy» Sposób oznaczania glistnicy ma prawo do istnienia.

Mówiliśmy wam o najbardziej powszechnych rodzajów robaków u dzieci. Nie wpłynęły pasożytów, takich jak Trichinella, Echinococcus, bydła i świń tasiemce, volosogolovets, jako że te pasożyty są bardziej powszechne jeszcze w dorosłych. I wreszcie, prezentujemy recenzję pasożytami Światowej Organizacji Zdrowia. Ten autorytatywny Organizacja uważa, że ​​strategia kraje zamożne do zwalczania tej choroby jest ograniczona do określenia, jakiego rodzaju pasożyta złożonego w organizmie człowieka i dalszego ukierunkowanego leczenia.

W krajach słabo rozwiniętych, jednak dochodzi do głosu zapobiegawczego zapobiegawczego leczenia.

Share →