Rodzaje zaparcia

Rodzaje zaparcia

W celu określenia mocy, trzeba pamiętać, że zaparcia nie wszystko sama. Istnieją dwa zasadniczo różne mechanizmy zaparcia w zależności od stanu ściany jelita i jego mięśni. W tym przypadku, siła będzie się znacząco różnić.

Zaparcie jest podzielony na atonicznych (wiotkie jelit) lub spastyczne (nagłe zmniejszenie owrzodzenia).

Atonicznych zaparcia charakteryzuje powolny skurcze mięśni napędzających jedzenie od wejścia do wyjścia, a tym samym nie może gęste pokarmy aktywnie przejść do odbytu i stagnacji, odwodnione, tworząc gęstą masę.

Dzieje się tak, gdy niska mobilność, jedzenie, suche racje i problemy z hormonami. W rezultacie, uczucie pełności w jelitach, drgawki bóle ból w dolnej części brzucha, wzdęcia (tworzenie gazu).

Gdy stołek krzesło obfite, pierwsza część gęste i ostatnia kasza, bolesne wypróżnianie, może być mikropęknięcia odbytu.

Spastyczne zaparcia – Jest to odwrotna forma, przekrwienie treści odbywa się poprzez kurczowego skurcze ściany jelita, ich nagłe skurcze. To na pewno zaparcia z powodu stresu, złego odżywiania z rzadkimi posiłkami. Kiedy pojawiają się skurcze bóle brzucha, zwykle po lewej stronie, rozszerzenie do pachwiny.

Krzesło może być regularna, ale nie ma poczucia pełnej ewakuacji krzesło rozdrobniony, gęsta jak „orzechów”.

Zasady w diecie na zaparcia

Przede wszystkim zaparcia posiłki ważne dzielony, Lepiej jeść powoli, 5-6 razy dziennie, to daje równomierne napełnianie jelito i regularne krzesło wyjścia. Jedną porcję należy mieć dwie ręce.

Nie można głodować do 04:00 w rzędzie – wtedy jeść więcej i stagnacji żywności, enzymy nie mają czasu, aby go strawić, a będzie zaparcia. Żywność nie powinna być dużo kruchym – powinien on być dostępny dla aktywnego żucia, zwłaszcza mięsa i warzyw, sałatki grubo posiekane należy. Podczas karmienia gotowane jedzenie, jelito staje się leniwy.

Musisz jeść codziennie warzywa, owoce, owoce w stanie nienaruszonym, nie powinno być co najmniej 400-500 g, mniej nie zapewni potrzeby ciała, niskie w błonnik. Dobre połączenie warzyw z mięsa i owoców z zbóż. Jeść pełnoziarniste płatki, wszystkie skórki owocu. Wyrzucić galaretki i galaretki, powódź i wypełniacz, strupy na mięso – spowalnia przepływ żywności przez jelita.

Reżim picia

Problem zaparcia wynika nie tylko ze względu na moc, ale również z faktu, że pijemy trochę płynu i stołek odwodniony. Kawa i herbata są pijani rano – to nie wystarczy, aby uzupełnić wodę, tym bardziej, że kawa ma działanie moczopędne.

Dobrego trawienia jest konieczne do picia 50-100 ml każda godzin średnio, należy mieć do dwóch litrów płynu dziennie, z wyjątkiem żywności. Z braku wody, błonnika i pektyn jelita nie może puchnąć i stymulować przepływ pokarmu przez jelita absorbują toksyny i już powodować wzdęcia.

Napój woda soki rozcieńczone wodą woda mineralna. Unikaj napojów gazowanych i napoje bezalkoholowe – włożyli krzesło i powodować wzdęcia.

Share →