Rodzaje złamań kości, rodzaje opon

Rodzaje złamań kości, rodzaje opon

W tym artykule dowiesz się, jakie są rodzaje złamań u mężczyzn, niż są one różne, jak się nazywa, itp Rodzaje złamań może być inny, mimo tego, co może wydawać się identyczne gołym okiem, i dowiedzieć się o artykule, jak również rodzajów opon na złamania i oznaczeń pękania i typów.

Rodzaje złamań

Złamanie kości – to jest jeden z podstawowych i najczęściej urazów. Naturalnie, urazy wyraźnie najbardziej częste zjawisko, ale jednak, pogotowiu prostu ogarnia z rozpoznaniem wpływ złamania. Szkoda ta ma charakter sezonowy i jest najczęściej w zimie.

W medycynie, istnieje wiele klasyfikacji i podgatunki diagnozy. Rodzaje i objawy złamań różnych części ciała mają swoje charakterystyczne objawy i cechy wpływają metody pierwszej pomocy i dalszego leczenia.

Warto zauważyć, że ryzyko to osoby starsze. Wynika to ze zmian związanych z wiekiem. Wraz z wiekiem kości stają się kruche, bo nie dostają wystarczającej ilości składników odżywczych. To ze względu na niewłaściwą dietę i brak mobilności. Nawet jeśli dana osoba będzie na całą masę codziennej suplementacji wapnia – jego kości stają się silniejsze, ponieważ organizm sam reguluje ilość środków dochodów, a reszta po prostu wyświetla.

Wapnia do kości nie trzeba przenieść.

Rodzaje złamań

Istnieją dwa główne rodzaje złamań kości: patologicznych, urazowych. Złamania patologiczne pojawiają się po ekspozycji patologicznego procesu. W większości przypadków dotyczy to złośliwe nowotwory kości lub zdrową kość. Wynikiem jest stopniowa degradacja struktury tkanki kostnej i mniejsze ładunki i mogą pękać.

Jak złamań pourazowych, są one spowodowane przez nagłe i dramatyczne działaniem siły mechanicznej wpływ na zdrowie kości.

Klinika odróżnić otwartą i zamkniętą typy złamań. Pierwszy typ obejmuje uszkodzenia skóry i wszystkich struktur, które są pod nią (nerwy, ścięgna, więzadła, naczynia krwionośne), oprócz zniszczenia kości dotychczas. W rezultacie – krwawienie różną intensywnością, dolegliwości bólowych, pocenie się krew, a nawet śmierć.

To jest w większości przypadków złożone Patologia prowadzi do różnych powikłań, osłabiając proces gojenia. Inny rodzaj – to zamknięte złamania. Nie obejmują one uszkodzenia powłoki ciała i przepływ znacznie łatwiejsze. Leczenie chirurgiczne jest konieczne tylko wtedy, gdy jest ona wypierana złamania i lekarz nie może być zamknięty redukcja fragmentów kości.

Wyróżnić także między kompletnymi i niekompletnymi złamań. Niekompletne pojawiają się pęknięcia, złamane lub perforowanej efekt kości. Pełne – to złamania kości, w dwóch, często towarzyszy przesunięcie gruzu wyniku negatywnym czynnikami lub krytyczne redukcji otaczających mięśni. Wydaje się, że jest to głównym kryterium dla stosowania dalszej obróbki.

Na przykład, w przypadku wielu pęknięć z odchyłek chirurgii lub zastosowanie szkieletu przyczepności.

Rodzaje złamań może wciąż być skomplikowane i nieskomplikowany. Nieskomplikowane złamania nie wykazują dodatkowych urazów lub zaburzeń organizmu. Skomplikowane – a poważne złamania, które mogłyby zagrozić nawet życia ludzkiego. Najczęstsze powikłania:

wstrząs urazowy, co może prowadzić do rozwoju śpiączce ofiary

uszkodzeniu naczyń. Objawia się w postaci pulsującego krwiaka lub nadmiernego krwawienia. Jeśli pacjent traci dużo krwi (na przedwczesną pierwszej pomocy), może umrzeć, więc może dojść do uszkodzenia naczyń krwionośnych, zwłaszcza wielkich naczyń, jest bardzo niebezpieczne powikłanie.

Bez odchodzenia od tematu można dodać wstrząs krwotoczny, który pojawia się, gdy utrata dużej ilości krwi, co prowadzi do zmniejszenia objętości krwi krążącej. W rezultacie – utraty przytomności, aw przypadku opóźnienia w dostawie opieki zdrowotnej – śmierci.

Uszkodzenie nerwu może towarzyszyć częściowego lub całkowitego paraliżu pacjenta

uszkodzenia ważnych narządów i układów: mózgu i rdzenia kręgowego, nerek, płuc i innych.

Jeśli jesteś zainteresowany typów złamań postaci "łamane ramię", "złamana noga" itd. Państwo tędy .

Rodzaje opon do złamań

Najważniejszą rzeczą, która wpływa na dalszy proces leczenia – jest do udzielania pierwszej pomocy. W zależności od stopnia uszkodzenia i rodzaju złamania pierwszej pomocy może obejmować wiele metod i technik, ale najbardziej niezmienne i wiązania – to szynowanie. Autobus jest stosowany jako środek zapobiegawczy, który jest, w celu uniknięcia wystąpienia dodatkowych problemów. Przez słowo „Bus” ma specjalną konstrukcję, która może być wykonana z dowolnego materiału i mieć inne przeznaczenie. Wszystkie rodzaje opon do złamań odgrywają ważną rolę – unieruchomienia (utrwalania) uszkodzonego obszaru ciała w prawidłowej pozycji.

Unieruchomienie przeprowadza się w celu zapobiegania powikłaniom i korzystny transportu do szpitala.

Istnieją dwa główne autobus uniwersalny charakter: Autobus Kramer i Ditereksa. Pierwszy typ opony wykonana jest z żeliwa sferoidalnego, co pozwala na jego zastosowanie w najbardziej nietypowych sytuacjach, najczęściej dochodzi do złamania nogi i przedramię. Bus Ditereksa reprezentowane stabilnej konstrukcji drewnianych, ale odznacza się silnym utrwalania. Istnieje również opony pneumatyczne mającego integralną ciało, które kładą poszkodowanej kończyny.

Na każdej stronie znajdują się specjalne otwory do cyrkulacji powietrza.

W przypadku złamań szyjki za pomocą magistrali-obrożę Schantz. Jest on przedstawiony jako miękkie blokady kręgosłupa szyjnego i zapewnia unieruchomienie w czasie transportu poszkodowanego do szpitala. Szyna ta jest ograniczone rozszerzenie, zgięcie i obrót szyi.

Autobusy mogą być wykonane nawet w warunkach polowych: weź dwa kawałki drewna lub płyt, a następnie mocno zabezpieczyć go za pomocą szmatki lub bandażem.

Share →