Rodzicielstwo nastolatków. Porady psychologów rodziców. Portal ...

Rodzicielstwo nastolatków. Porady psychologów rodziców. Portal psychologii „wszechświata Family”

Wielu rodziców obawia się chwili, gdy ich dziecko osiągnie pełnoletność. Oni paniki strach, że słodkie i posłuszne dziecko nagle stają się oporne nastolatek, protestując nastolatek, który nie ufa rodzicom i znika na dzień na ulicy. Nic dziwnego, że jest często nazywany dorastania «ciężki»,

W rzeczywistości, rodzice nie muszą obawiać się niewykonalna młodzieży. Wystarczy, aby zrozumieć właściwości psychicznego i społecznego rozwoju dziecka i słuchać ogólnymi zaleceniami specjalistów w jego wychowaniu, aby zawsze znaleźć wspólnego języka z córką lub synem.

Cechy dorastania

W okresie dojrzewania, zmiany fizjologiczne w organizmie, zbiega się z aktywnego rozwoju psychicznego i społecznego. Formacja public relations towarzyszy poszukiwaniu swojego miejsca w świecie, świadomości i akceptacji ich ról społecznych. Wczorajszy dziecko szuka odpowiedzi na pytania «kim jestem?» i «co ja robię na tym świecie?»,

Należy pamiętać, uzyskane w trakcie dorastania w odpowiedzi większości przypadków utrzymują się przez całe życie. Jeśli nastolatek postanawia, że ​​on i jego wyrzutkiem nikt szczęśliwy, to ustawienie go całe życie prześladuje. Wręcz przeciwnie, gdy dziecko znajdzie swoje miejsce w świecie i społeczeństwie jako nastolatek, on radzi sobie z tym problemem przez całe życie.

Teraz już rozumiem, dlaczego to jest bardzo ważne, aby kształcić nastolatków?

Wskazówki dla rodziców nastolatków

Edukacja — jest kierowany proces, który ma na celu tworzenie więzi społecznych, tworzenie środowiska do nauki dzieci norm społecznych i zasad. W okresie dojrzewania, nauczyciel powinien pomóc educability szukać i odnaleźć swoje miejsce w świecie i społeczeństwie. Jak to zrobić w praktyce? Odpowiedzi na to pytanie pomoże Ci rekomendacji dorastającego psychologii:

• Tworzenie warunków dla prawidłowego rozwoju organizmu dziecka. Stan umysłu zależy od czynników fizjologicznych, na które dzieci są szczególnie wrażliwe. Nastolatek musi przestrzegać reżimu pracy i odpoczynku, mało snu, spędzają dużo czasu na świeżym powietrzu, na treningu. Obciążenie psychiczne w szkole powinny być uzupełnione o rozwój fizyczny.

Więc nie przegap okazji, aby zapisać dziecko do sportu, tańca, klub podróży.

• Rozmawiaj z dzieckiem jak najwięcej, spędzić wolny czas z nim, aby odpowiedzieć na jego pytania. W tym przypadku Twoja opinia zostanie zachowane dla Twojego dziecka, a będziesz w stanie wpływać na jego poglądy i nastawienie do siebie i do świata.

• Nie zmuszaj dziecka z jego punktu widzenia. Staraj się, że szukają odpowiedzi na te pytania z was. Zadaj nastolatka jego opinia o niektórych zjawisk społecznych, podkreślił, że jego myśli są dla Ciebie ważne.

• Bądź przykładem dla swojego dziecka. Jeśli twoja rodzina jest akceptowane szacunek dla starszych zadowoleniem przyjacielskiej rozmowy między mężem i żoną, nastolatek prawdopodobnie będzie o tym pamiętać i zdaje sobie sprawę z własnej rodziny.

• Spróbuj nauczyć dziecko, aby ingerować w sposób konstruktywny i negocjować z rówieśnikami. Nastolatek nie powinien walczyć, przysięgam, do zerwania stosunków z przyjaciółmi. Wytłumacz mu, że użycie siły fizycznej jest dopuszczalne tylko w odpowiedzi na agresję.

Nauczanie tolerancji wśród młodzieży, aby uniknąć poważnych problemów w dorosłym życiu, takich jak przemoc w rodzinie, niedozwolonego działania itp

• Nie unikaj komunikacji tematy seksualne. W okresie dojrzewania, jest tworzenie seksualności. Lepiej jest, że proces ten jest pod wpływem rodziców, a nie na ulicę. Pokaż dziecku, że jego interes w relacji między płciami jest absolutnie normalne i dopuszczalne.

Nie staraj się całkowicie kontrolować nastolatka, nie uda.

• Unikać tworzenia interesie dziecka do papierosów lub alkoholu. Nastolatek powinien wiedzieć o skutkach palenia tytoniu i alkoholu. Są dalej omówione w artykule złych nawyków u młodzieży.

Nastolatki często umieścić ich rodziców w zachowaniu impasu. W takich sytuacjach nie należy próbować coś było, aby wyeliminować niepożądane efekty. W szczególności, nie spiesz się natychmiast użyć kary.

Konsultacje z specjaliści w psychologii młodzieży . będzie zrozumieć powody, dla zachowania młodzieży i znaleźć konstruktywne sposoby korekty.

Share →