Roślin są rejestrowane w języku rosyjskim. Rozszerzony na południowy-wschód, ...

Roślin są rejestrowane w języku rosyjskim. Rozszerzona na południowy wschód, w Astrachań, Wołgograd, przynajmniej w Saratowie i Samarze. Występuje także w obszarach czarnych gleby.

Rośnie na depozyty w pobliżu nieruchomości, w zarośniętych miejscach – na drogach. Preferuje wilgotne miejsca.

Adonis

– zioło do 60 cm, przedstawiciel rodziny jaskier. Bylina z pionowym krótkim kłącza i nagie zaokrąglone pędy. Górne liście są liniowe w Adonis, siedzące, i na dole – w postaci brązowych płatków. Żółte duże kwiaty znajdują się na końcach łodyg. Adonis kwitnie w kwietniu.

Roślina ta jest powszechna głównie w regionach stepowych i leśnych, stepowych w Europie Środkowej i Wschodniej. Adonis rośnie na Ukrainie, na Krymie, w północnym Kazachstanie,

Ante

Syberia, całe terytorium Rosji Środkowej, Ural. Żyzne tereny otwarte kocha – stoki step, polany leśne i łąki, wapień.

Wnioski:

Nie można jeść rośliny wszystko

Wiele

z nich są trujące. Skorzystaj z roślin, które znasz. W razie wątpliwości, rośliny jadalne czy nie, wycisnąć sok z niego mleka

kolor to

mówi, że zakład jest trujący (z wyjątkiem mniszka lekarskiego). Możesz pocierać usta rośliny sok lub umieścić kawałek liścia na końcu języka. Jeśli z 4 – 5 minut, aby pojawić się lub pieczenie goryczy, roślina ta nie nadaje się do spożycia przez ludzi.

Share →