Rośliny domowe. Jak propagowane storczyki?

Rośliny domowe. Jak propagowane storczyki?

15 czerwca 2007

Jak propagowane storczyki?

Separacja – jest to najprostszy sposób rozmnażania storczyków z pseudobulwy: Cymbidium, Dendrobium, Oncidium. Storczyki podzielić przeszczep gdyby czuli ciasno w garnku, a pseudobulwy „wyjść” z ziemi. Usunięcie roślin z puli do uwolnienia korzenie, a następnie za pomocą ostrego noża wyciąć fragment co najmniej jednego mięsiste pseudobulwy i wielu krajach. Umieścić każdy kawałek oddzielnie.

Wlać trochę każdego dnia i spryskać rośliny przed nowymi liśćmi lub pędów, potwierdzając, że roślina jest akceptowane.

Jak zawierający procesy po separacji?

Po transplantacji zakładu i procesów matka obficie podlewać należy, tak, że korzenie są dobrze zakorzenione w podłożu i jest on wolny od pęcherzyków powietrza. Narażaj roślin bezpośrednio na ostrym słońcu, muszą przejść okres „odzyskiwania” od 10 do 15 dni w temperaturze 18 ° C, słabym świetle i regularne, ale nie nadmiernego podlewania. Następnie, aby dbać o rośliny, jak zwykle, ale można zacząć nawożenie tylko miesiąc.

Jakie są sposoby rozmnażania?

Istnieje wiele sposobów, z roślin doniczkowych propagacji. Najczęściej stosowany jako przynęta fragment pnia, który zakorzenia. Najlepszy ze wszystkich recyklingu materiału bardzo młodym, zdrowym, bogatym w wilgoci. Więc zawsze zdecydować się na szczepienie silne wierzchołkowego pędu, bez żadnych wad i śladów pasożytów … Kiedy sadzonki rośliny doniczkowe odróżnić tzw zielone jest czarny-ki, zaczerpnięte z neodrevesnevevshie łodygi (Hypoestes, spiderwort, Fittonia i t.), A drzewa ” krzemionkowe lub poluodrevesnevevshie sadzonki już twarde u podstawy, ale wciąż miękka końcówka (Codiaeum, ficus, dieffenbachia, bugenwilli, i tak dalej. zm.) wierzchołkowej fragmenty zawsze częściowo zielone, ponieważ rośliny doniczkowe nie zrzuca liści na zimę.

Wierzchołkowych sadzonek – to wierzchołki pędów, które urosły w tym roku, z koniuszka zarodku – punkt wzrostu rośliny. Sadzonki wierzchołkowe cięcia nożyce do strzyżenia i bonsai, okulirovochnym nożem lub małej lo-wskaźnika. Cięcie musi być precyzyjny i jasny, a idźcie arkusz lub parę liści, pozostawiając gołe kikut.

Długość cięcia zależy od odległości między węzłami, z których liście rosną. Jeśli macierzystych z krótkim międzywęźlami i dużą liczbą liści (jak w tra-deskantsii lub Hypoestes), a następnie tyle fragmentu 5-8 cm. W dużych instalacjach z długimi międzywęźlami (na podobieństwo Figowiec sprężysty, Scheffler lub fatskhedery) podjąć długość cięcia 10 do 15 cm.

Share →