Rośliny doniczkowe nie potrzebują światła i opieki nad nimi. Strzał Fotek.

Rośliny doniczkowe nie potrzebują światła i opieki nad nimi. Strzał Fotek.

Hej tam! Dziś, w miejscu dla kobiet będą rozmawiać o pomieszczeniach zakładów, które nie wymagają światła.

Większość roślin domowych ma do naszych domów z regionów o klimat tropikalny i subtropikalny. Dla prawidłowego rozwoju, potrzebują intensywnego pokrycia. Ale wraz z nimi rośliny doniczkowe nie potrzebują światła .

Jednym z najbardziej popularnych roślin w naszym kraju jest paproć. W naturze rosną w cieniu wielkich drzew, więc nie potrzeba jasnego światła słonecznego. Najczęstsze wśród hodowców kwiatów takie rośliny z rodziny paproci jak Nephrolepis, miłorzębu miłorzębu, Polipodium.

Rośliny doniczkowe nie potrzebują światła i opieki

Nephrolepis – Najprostszym dbać o wszystkie paprocie. Może być uprawiana w miejscu, gdzie nie ma ogrzewania. Ogólnie, dla wszystkich paproci wymaga półcień i chłodne powietrze.

Lepiej umieścić je w ziemi, składający się z humusu, piasku i arkusza gruntu. Podlewanie powinno być regularne, ale w upale to opryski koniecznością.

Rośliny doniczkowe nie potrzebują światła i opieki nad nimi. (Sansevieria)

Dla półcieniu nadaje się również roślin Sansevieria (Inna nazwa – Indyjski miecz lub ogon węża). To nie wymaga specjalnej opieki, ale dobrze rośnie w chłodnym i w upale, w suchym lub wilgotnym powietrzem. Kwiat nie zniknie nawet regularne suszenia podłoża.

Sansevieria ma słaby system korzeniowy i grube mięsiste liście. Rośliny mogą zaszkodzić nadmiernego podlewania i stojącej wody. Przed sadzeniem, gleba powinna być dobrze rozluźniona i dodać humus ziemia i piasek arkuszy.

Aby uzyskać informacje, w tym roślin Sansevieria strzelec.

Praktycznie wszystkie rośliny doniczkowe nie potrzebują światła nie wymagają szczególnej opieki.

Rośliny doniczkowe nie potrzebują światła i opieki nad nimi. (Cirtomium)

Tsirtomium Crescent – Roślina jest doskonałe początkujących ogrodników, jak to jest prawie niemożliwe, aby bałagan.

Może on łatwo znosi zimno, może być również na balkonie w zimie, o ile temperatura nie spada poniżej 0 ° C,

Ta paproć przynosi suche powietrze, a nawet projekty, więc warto kupić.

Tsirtomium trzeba podlewać oszczędnie. Jeśli okresowo zapomnieć o podlewaniu, to tylko z korzyścią dla zakładu. Warto zauważyć, że wiosną i latem co najmniej raz w miesiącu, podlewanie kwiatów deszczowe potrzeby.

Rozumie się, że roślina należy nawodniono wodą. Aby to zrobić, należy umieścić naczynie w kąpieli i wody to za krótki czas pod prysznicem.

Rośliny doniczkowe nie potrzebują światła i opieki nad nimi. (Aspidistra)

Aspidistra Przyjazne dla rodziny lub – tolerancja Cień, przyszedł do nas z lasów Azji Wschodniej. W Anglii Aspidistra nazwie zakładu żelaza z powodu jej bezpretensjonalny.

W zalesionej okolicy rośnie na mocno zacienione, więc konieczne jest, aby wybrać miejsce, w pomieszczeniu, w którym praktycznie nie ma światła słonecznego.

Szczególną uwagę na ten kwiat nie musi – nie wymagająca żadnych Aspidistra specjalnego podlewania, ani do określenia składu gleby.

Kwiat Przyjazna Rodzinny ma ciemnozielone liście, które rosną dobrze nawet w suchym i zapylonym powietrzu.

Rośliny kwiaty wyglądają jak rybie łuski i mają ciemnobrązową barwę. Rosną blisko ziemi, tak że nie można od razu zobaczyć.

Roślina ta została wyceniona przez jego luksusowe liści, a nie kwiaty, bo dzięki zieleni wygląda bardzo ładnie.

Oprócz tej niezwykłej rośliny muszą powiedzieć, że jest to jeden z nielicznych roślin, które mogą być umieszczone w pokojach dziecięcych. Kliknij na link i przeczytać artykuł na ten temat, jeśli jesteś zainteresowany.

Rośliny doniczkowe, które nie wymagają jasnego światła słonecznego, można doskonale zdobią ściany obudowy.

Są to zwykle, bluszcz. Ważne jest, aby wiedzieć, jakie ma barwne liście bluszczu, nadal wymaga bardziej intensywnego światła niż jego „krewnych”. A jednak, gdy jest brak zakładu nie zniknie po prostu pozostawia kwiat akwizycji danych Bole ciemniejszy odcień zieleni.

W razie zainteresowania, można zaproponować artykuł o bluszcz rośliny w Gemini. gdzie można dowiedzieć się o wpływie roślin na człowieka. Kliknij na link.

Do sadzenia bluszczu potrzebują żyznej gleby. Po tym, roślina potrzebuje obfitego podlewania. W upalne lato, a kiedy ogrzewania, liście roślin powinny być regularnie spryskiwane.

Aby uzyskać więcej informacji na temat opieki, propagowanie bluszcz, o choroby i szkodniki można znaleźć na mojej stronie. Kliknij na link, będzie ciekawie!

Rośliny doniczkowe nie potrzebują światła i opieki nad nimi. Strzał Fotek. (Chlorophytum)

Innym mało wymagająca roślina – Chlorophytum. On woli rozproszone jasne światło, ale może wytrzymać i małych cień, podczas gdy blady kolor. Ale nieregularne podlewanie Chlorophytum ramię.

Potrzebujesz do sadzenia luźne i żyzne gleby. Jeśli podlewania roślin występuje od czasu do czasu, trzeba upewnić się, że było obfite. W sezonie grzewczym Chlorophytum wymaga oprysków okresowe.

Rośliny doniczkowe nie potrzebują światła i opieki nad nimi. Strzał Fotek. (Clivia)

Dla miłośników roślin doniczkowych kwitnących, które nie wymagają specjalnego oświetlenia, nadaje kwiat nazywany Clivia. Ona udekorować pokój luksusowo piękne liście ciemnozielonym kolorze, a nie mniej piękne jasne kolory.

Kwiaty rośliny zebrane w kwiatostany baldaszkowaty bujne. Ilość kolorów w jednym kwiatostanie może osiągnąć 20 sztuk. Clivia wymaga żyznej gleby, aw sezonie letnim – obfitego podlewania.

W astrologicznych względem Clivia zakładu jest Strzelec i jej wpływ na siłę ludzi.

Rośliny doniczkowe nie potrzebują światła i opieki nad nimi. Strzał Fotek. (Maranta)

Również popularne rośliny cieniolubne mają wszystkie kwiaty z rodziny Marantaceae .

Są one łatwe do przenoszenia przyćmić nawet raczej wolą cień.

Ze względu na intensywne światło powierzchni z liści jest zniszczony, pozostawiając oparzenia.

Maranta belozhilnaya, na przykład, można w pełni rozwijać się w świetle sztucznym. Liście tej rośliny mają zaokrąglony kształt, w niektórych przypadkach, z zaostrzonymi końcami.

Opieka maranta absolutnie proste. Najpierw musimy określić lokalizację kwiat, warunki termiczne, które nie przekraczają 16 ° C, wody rośliny potrzebują około 2 razy w tygodniu – to wszystko zależy od warunków panujących w pomieszczeniu.

Jeśli liście zaczęły spadać i więdną, a następnie dzieje wysuszenie gleby i trzeba podlewać roślinę. Ponadto, ważne przed podlewania przetrzeć wilgotną szmatką pozostawia maranta, jak łatwo przyciągnąć pokój pyłu jest.

W sprawie wpływu energii maranta jako znak roślin Wodnika w artykule na ten temat. Maranta jest także idealny do dekoracji wnętrz. na ten temat pod tym linkiem.

Słabe oświetlenie doskonale przenieść i przedstawiciele rodziny Araceae (dieffenbachia, Syngonium, Philodendron, anturium, Alokaziya, Aglaonema, Spathiphyllum. Monstera, Epipremnum, Alokaziya, itp). W lecie dają rozproszone światło w zimie jest możliwe usunięcie roślin w ciemnym miejscu w mieszkaniu ,

Dla rośliny domowe nie wymagają jasnego światła światła. także bromeliads, zakłady gumowe, większość gatunków palm, tsiperus, tsissus, draceny.

Dracaena różne rodzaje roślin są różne znaki zodiaku. Na przykład, roślin Dracena Smok Skorpion; Dracena roślin Virgin odgięte; Dracena roślin Godsefa Wodnik; Deremskaya Dracaena i Dracena wonna – roślina ta jest Koziorożec. Przyjdź na linki, jest tam wiele ciekawych informacji na temat wpływu roślin na mocy osoby i złożyć swoje zdjęcia.

Oczywiście, jako fan pomieszczeniach zakładów, potrzebują wiedzy, jak przesadzać rośliny doniczkowe. Tych będzie z wami podzielić. Kliknij na link, zapraszamy.

Share →