Rośliny lubią rosnąć w cieniu

Rośliny lubią rosnąć w cieniu

Czy lubisz chodzić po lesie, w cieniu drzew rozprzestrzeniania, spojrzeć na piękne kwiaty, które rosną wokół. Rośliny, które rosną w cieniu drzew w lesie, z takim samym powodzeniem może rosnąć w zacienionym ogrodzie obok domu. Rośliny nasienne w cieniu, można skontaktować się z przedszkola lub spróbować zebrać je samodzielnie.

W innej opcji, możesz szukać w sklepie nasion, gdzie na pewno skłonić jakie rośliny jak cieniu i oferują kilka odmian do wyboru. Przyzwyczajeni do wzrostu baldachim lasu, rośliny, cień kochający, dobrze zakorzenić w żyznej glebie ogrodu.

Przed zaplanować urządzenie ogrodu, trzeba skonsultować się ze specjalistami i zebrać informacje na temat tego, co rośliny rosną w cieniu, i warunki niezbędne do ich rozwoju, na przykład, rodzaj gleby upodobaniom.

Więc tutaj przedstawiamy wam kilka gatunków roślin, które lubią cień.

Rośliny, które rosną i cień-kochający, na zdjęciu

Serduszka okazałe jest rodem z wschodniej części Stanów Zjednoczonych, i kwitnie od połowy wiosny do późnego lata. Jeśli lato jest bardzo gorące, Serduszka może wpaść w stan hibernacji, aby się obudzić i kwitną ponownie wczesną jesienią.

Psiząb americanum. znany także jako Kieł, odnosi się do efemerycznych roślin, które są piękne dekoracje wiosenne kamienista lub zacienionym ogrodzie.

Pelargonia. naturalnie rośnie w północno-wschodniej części Stanów Zjednoczonych, rośnie dobrze nasłonecznionych polanach i na w cieniu drzew.

Złoty starzec. Początki amerykańskiej ziemi, rośnie dziko w okolicy z Missouri do Teksasu. Dobrze rośnie w zacienionym ogrodzie, jak i złych uczuć w półcieniu. Kwitnie z pięknymi żółtymi kwiatami i kwitnie na około cztery tygodnie na wiosnę.

Obrazki plamiste nie lubi bezpośredniego światła słonecznego, dlatego lepiej jest umieścić tę roślinę w cieniu wysokich drzew liściastych lub na miejscu, oświetlone porannym słońcu, ale w cieniu w godzinach popołudniowych.

Maja jabłko. niezwykła roślina o trujących liści i korzeni, ale w przypadku pomyślnego zapylenia, każdy kwiat daje jajnika, z którego rośnie słodki jadalne owoce nadają się do jedzenia na surowo lub gotować pyszny dżem.

Share →