Rosnące petunie: kiedy siać sadzonek petunii, jak również ...

Rosnące petunie: kiedy siać sadzonek petunii, jak prawidłowo sadzić petunia

Petunia jest jednym z najbardziej ukochanego, kultury popularnej i popularne wśród ogrodników. Ponadto, długie i jasne kwiaty, rozkoszując samego oka nie rośnie prawie nie petunie trudności.

Siew

Rosną sadzonki petunie w czasie ważne jest, aby wiedzieć, kiedy sadzić sadzonki petunii. Nasiona wysiewa się w petunii lutym-marcu, tuż przy powierzchni ziemi, nie r. Schody nie powinny hamować siebie, więc trzeba siać dość rzadkie.

Po siewie do gleby spryskiwano wodą i folią lub szkła. Wybierz sadzonki spędzić kiedy rozwijają trzy lub cztery liści.

Gdy RSS

Karmienie sadzonki przeprowadzone tak szybko, jak są one nieco starsze. Gdyby okazało się, że wyciągnął z braku światła, nawozów azotowych, że lepiej nie stosować.

Gdy zasadzone w ziemi

Po zakończeniu wiosenne przymrozki sadzonki sadzi się w otwartym terenie. Zrób to wieczorem lub w pochmurny dzień, ziemia w skrzynkach z wcześniej podlewać sadzonki. Odległość między obsadzonych sadzonki powinny być 15-20 cm dla petunie melkotsvetkovaya i 20-25 cm – dla wielko-.

Po przesadzeniu należy dobrze podlać i mierzwa glebę wokół niego z humusu lub torfu. Obornik do tego celu nie jest zalecane, t. Aby to sprzyja rozwojowi chorób grzybowych.

Zalecane gleby

Petunia posadzone w żyznej, gliniaste, piaszczyste gleby, a pożądane jest, aby upuścić ją już kwitnących – w tym przypadku, będzie można rozkoszować się ich kwitnie, aż do mrozów.

Nawożenie i podlewanie

Petunia zimą podlewanie powinno być umiarkowane, a latem – obficie. Musi ona być podawana regularnie, po raz pierwszy – jeden tydzień po przesadzeniu, a następnie – Na koniec co 7-10 dni. Dla tych celów, to jest najlepiej nadaje nawozy złożone z przewagą potasu.

Ponadto, może być z powodzeniem stosowany infuzji dziewanny. Karmienie jest kontynuowany, aż do momentu kwitnienia jest skończona.

Tajemnice świetności

Aby krzewy petunie były bardziej soczysty, zbyt długo to pędy należy skrócić. Ponadto, usuwanie przekwitłych kwiatów, pomożesz edukacji w ich miejsce nowych pąków.

Najlepsza ocena ampelnoe petunii

Odmian petunii dużo, dużo miłości cieszy ampelnoe petunii. Jest to często ozdobione balkony i loggie, wiszące w doniczkach na ścianie i ogrodzeń.

Share →