Rosnące zjadł. Choinka

Rosnące zjadł. Choinka

Świerk – wiecznie zielone,  może żyć około 300 lat. Rhode świerk zrzesza 50 gatunków z różnych form korony (płaczący, kolumnowych…) A kolor igieł sosnowych (zielony, niebieski, srebrny…). Wysokość roślin jest różny w zależności od rodzaju od 0,4 m do 50 m.

Roślin i skutecznie rozwijać drzewo w ogrodzie jest konieczne, aby wybrać typ, który wymaga podobnych warunków, a mianowicie z warunkami zawartymi w swoim ogrodzie.

Często ogrodnicy powodzeniem rozwijać:

– Ayan świerk (igły 2 cm długości, kształt korony – kolumnowy. Cylindryczne szyszki do 6 cm, wysokość rośliny do 40 m. Preferuje gleby umiarkowanie wilgotnej gliny, półcieniu).

– Aurora (złote igły przeciwieństwie do poprzedniej postaci oddziałów – z poziomym ugięcia w środku)

– Inwersja (wysokość 8 m, kształt korony płacz).

– Gregorian (grube, okrągłe, spłaszczony kształt korony).

– Ehiniformis (krasnolud forma świerka).

– Srebrzysta (która ma srebrne igły).

Ozdobne gatunki:

– Gnome (wysokość 1,5 m)

– Nona (wysokość 3 m).

I wiele innych gatunków.

Ate lepiej posadzone pod koniec kwietnia, kiedy ciepłe dni lub na początku maja. Posadzone w głębi otworu do sadzenia 60 cm. W jednym lub grupowej sadzenia w odległości 2-3 m pomiędzy roślinami.

Przed sadzeniem drzew w dole wlać warstwę drenażu musi być w postaci połamanych cegieł, grubość warstwy 20 cm, a następnie dodać podłoża substancji odżywczych (mieszanka arkuszy, murawa gleby, piasku, torfu) i 100-150 g NPK, dokładnie wymieszać.

Lądowanie zachowania tak, aby kołnierz korzeń był na poziomie gruntu w miejscu. Z czasem sadzi potrzebę, aby upewnić się, że gleba nie spadł do pni miejsce drzew. Po posadzeniu świerk, zaleca się wodą i posypać pni torfu warstwy 6,5 cm.

W przypadku zakupu świerk w doniczce, sadzenie odbywa się na tej samej głębokości jak wyhodować świerk wcześniej.

Po raz pierwszy zaleca się wlać w czasie upałów w wysokości 10 litrów wody na świerku i luźne, torfu mulczu po podlaniu. W okresie wzrostu  Sprężyna może zapłodnić Kemira-wagon  w obszarze pni drzew (100-120 g na 1 roślinie).

W przypadku lądowania oleju do tworzenia żywopłotów zalecane formy. Jeśli posadzone drzewa dla duszy, Wolnostojący jest niezbędne do rafinacji formy i jej uprawy. Przycinanie trzeba skurczone i połamane gałęzie.

Jeśli drzewo jest młody i nie jest silna, to lepiej, aby ukryć się przed zimą silnych mrozów w ziemi i torfu z pnia mulczu, igły sosny pokrycie włókniny.

Rozmnażanie materiału siewnego

Ate odmian i gatunków lepiej rosnąć z nasion, formy ogrodowe jedzenia łatwiej i bezpieczniej rozmnażane przez szczepienie lub szczepienie.

Zazwyczaj nasiona z szyszek przyjąć spadek i przechowywane w suchym miejscu, w chłodnym klimacie w szklanym pojemniku. 2-3 miesięcy przed sadzeniem powinny być rozbite poprawić zdolność kiełkowania. Do stratyfikacji nasion świerka niezbędne do moczyć przez 30 minut w 0,5% nadmanganianu potasu, a następnie opłukać pod bieżącą wodą, umieścić w nylonową torbę z mokrego piasku.

Sklep dla siewu nasion w lodówce.

Zasiać ziarno drzewa jest konieczne w końcu kwietnia, w glebie piaszczysto-gliniastej luźnych wstępnie zalać warstwą trocin 2 cm. Opiłki niezbędnych umieścić nasiona ponownie zasnąć i trocin sosnowych 1,5 cm. Następnie trzeba wody i przykryć przezroczystą folią.

Wczesną wiosną, wzięła choinka odbywa się w otwartym terenie, ale nie zapomnij na pokrycie upraw warstwę cienkich prętów i pokrycie netkankoy do ochrony przed słońcem, wiatrem i deszczem. Pod koniec lata, schronisko powinno być usunięte, a późną jesienią pokrywa świerkowych gałęzi.

Gleby pod sadzonki powinny być lekko wilgotne. Trzeba nakarmić 0,1% roztwór dziewanny.

Można siać nasiona w pudełkach i 2-3 lat i świerków rosnących w nich, ale należy przestrzegać wszelkich warunków uprawy. Przesadzanie wykonuje się w odległości 30-50 cm od siebie  drugiego.

Podczas przeszczepu konieczne jest cięcie długich gałęzi i uszkodzonych korzeni. Chowu sadzonki wystąpić na kolejne 4 lata z obowiązkowego podlewania i późniejszego rozluźnienia gleby w pobliżu pni drzew, należy również usunąć chwasty i drzewa karmić nawozów (mieszanina odchodów, azotan potasu i superfosfat).

Choinka hodowane z nasion, za stałe miejsce do lądowania w wieku 6-7 lat, wiosną lub wczesną jesienią. System korzeniowy drzew powierzchni, więc można je łatwo tolerują przeszczep.

Rozmnażanie przez sadzonki

Pokroić łodygi muszą być do końca kwietnia (sadzonki drzew trzeba zaszczepić w roku sadzenia), sadzonki, odcięte w czerwcu do tworzenia kalusa w pierwszym roku wzrostu w drugim roku zakorzenić się późnym latem, wzrost jest spowolnienie sadzonek, i jest zdrewnienia.

Wycinki są cięte na wiosnę albo na początku lata musi być posadzone bezpośrednio tylko zdrewnienia przechowywano w warunkach wysokiej wilgotności, a zmniejsza się do 1 – 4 °C temperatura.

Łatwiej sadzonek pobranych od młodych roślin (4-8 lat), ale są wycinane z rocznych pędów, długość 10-15 cm od góry korony. Ponieważ sadzonki, cięte dolnej lub w środku, tworząc drzewo z szorstkiej lub słabo-rozgałęzienia korony lub drzewo z zakrzywionym bagażniku.

Z sadzonek i drzew należy usunąć igły w dolnej gałęzi do 6 cm, czyli na głębokość sadzenia sadzonek.

Sadzonki sadzi się w szklarni. Aby to zrobić, należy wypełnić zbiornik dolny odpływ żwir lub kamienie warstwy 4,5 cm, a następnie gleby sod 11 cm  grubość warstwy piasku rzecznego o 5,5 cm.

Stoiska podłogowe wraz łuki wyciągnąć film z odległości 10 – 30 cm od podłoża i pritenyayut. Temperatura w szklarni powinna 16-22 °S.

Przed posadzeniem sadzonek, muszą przyjąć do roztworu nadmanganianu potasu i posypana dno ucieczki w rycie stymulator. Lądowanie produkcji głębokość 2-6 cm  na 30°, Odstęp między sadzonek 10 cm. Po posadzeniu, podlewania.

Dalsze podlewania gleby odbywa się na sucho.

Poza nawadniania wiosna 1 raz dziennie produkowanych pokropienie wodą w sprayu złożonych drobnych mikroelementów lub niskim stężeniem nawozu bazowego. Na koniec lata może już uformowane korzenie, po czym usuwa się cieniowania i pojenia zmniejszona.

W czasie sadzonek sadzenia mróz musi być pokryta trocin i suchych liści. Lądowanie sadzonek w otwartym terenie odbywa się w kwietniu przyszłego roku.

Drzewo szczepień

Ta metoda namnażania jest rzadko stosowany, jest on stosowany w uprawie ozdobnych formy świerku. Metoda ta polega na tym, że bagażnik z 4 -5 lat sadzonek świerka szczepione kształt niebieski, srebro lub płacz świerk. Szczepienia są częścią pędu w listopadzie.  Zaszczepić je w kwietniu-maju, czyli przed końcem rozwiązania pąki na drzewach.

Szczepienie jest wykonywane przez kopulirovki, że niezbędne jest połączenie ukośne cięcia na pniu akcji i potomek sadzonek. Sekcje zostały wykonane za pomocą ostrego noża.

Można immunizować równoległych nacięć w górnej części trzpienia podkładki i dolnej części potomka. Powstające skoki podczas łączenia się ze sobą odcinków, jest przeprowadzane szczepienia bardziej odporne i niezawodne. Metoda ta nazywana jest kopulirovki poprawie.

Można posłużyć się przykładem szczepienia na drewnie kambium jest, gdy uchwyt (8-10 cm), usuwając gałęzie boczne i igły, ale pozostawiając górne pąki, dokonać cięcia w postaci jednostronnego klina. Na drzewie-podkładki 3-4 cm poniżej terminala bud usuwanie igły są usuwane i innym cienką warstwą kory w odległości równej odcięcia na uchwycie. Połącz zarówno cięcie.

Wszystkie drzewa są posadzone, konieczne jest «łóżko» Tryb jako chwast w zakresie baryłkę, nawadniania, uprawy, rozdrabniania i oprysków.

Po realizacji szczepień musi złożyć krawat dokującą taśmę czystego polietylenu, najpierw rzadki splot, potem coraz częściej, aby uzyskać ciągłą warstwę farby na boisko i ogród.

W przypadku udanej fuzji, poluzuj uprząż, a następnie całkowicie usunąć. Świerk drzewko szczepione  pritemnyat konieczne.

W drugim roku po szczepieniu jest konieczne skrócenie gałęzi w drzewie szczepione podkładce z jednoczesnym usunięciem góry cięcia. 3 i 4 roku oddziały podkładce zmniejszyć silniejszy, w 4-letniego cięcia do 1 dzwonku. W pierwszym roku rosnąć 1-3 potomek strzela do 5 cm długości.

I po 6 latach można sadzić drzewa jako samodzielny zakład do stałego miejsca.

Rozwijaj choinkę  u siebie w domu

Do uprawy drzew w domu muszą być zakupione  to tylko w garnku z umiarkowanie wilgotnej gleby lub nierówne  Wilgotność gleby przyjemne na korzeniach. Nie kupuj holenderski drzewa i zjadłem, zwykle nie trwają długo i ciężko przetrwać rosyjskie mrozy. Choinka w doniczce lub w oknie jest niezbędne do zapewnienia pewnych warunków wzrostu.

Adres jodełkę wybrane z dala od instalacji grzewczej i bliżej okna. Rutynowo konieczne do rozpylania i podlewano 2 razy w tygodniu miękkiej wodzie w temperaturze pokojowej. Zaleca się, aby obrócić drzewo światło różnych stron.

W czasie wakacji nie powinny spędzać dużo deszczu, jak trudno jest wentylacja choinki.

Najbardziej udany układ choinek w warunkach mieszkaniowych jest lekka przeszklona loggia nieogrzewanych. Ponieważ w ciepłym klimacie apartamenty drzewa zazwyczaj zaczynają rosnąć, a od czasu do czasu owoce (pokrętła). Nagłe zmiany temperatury mogą spowodować śmierć świerka.

Jodełkę musi pritemnyat od światła słonecznego, aby uniknąć oparzenia igieł.

Podlewanie początku stycznia powinien być zmniejszona, ale nie dopuścić do całkowitego wysuszenia glinianego śpiączkę. Zaleca się spryskać drzewo utrzymanie normalnej wilgotności do igieł NIE pożółkłe i kruszenie.

Każdej wiosny drzewo wyciąć, stworzenie atrakcyjnego i zadbane drzewa korony. Przycinanie odbywa strzyżenia lub nożyce do cięcia wskazówek strzelać. Rozpocznij przycinanie choinki wykonane z dolnych pędów tygodniu kontynuować przycinanie nerki w drugiej lidze. I tak rząd tydzień dotrzeć na szczyt.

Share →