Rower

Rower

Rower

Rower Klasyfikacja

Tradycyjnie, wszystkie rowery można podzielić na trzy grupy wiekowe: dzieci, młodzieży i dorosłych.

Dziecko

"Dziecięcy " rower, w odróżnieniu "dorosły"Stanowią więcej zabawek niż poważnych środków transportu. Dodatkowo, dziecko gwałtownie rośnie. Ale nie spieszyć się i kupić rower dla dziecka "wzrostu", Dla dziecka – jest to poważna maszyna, która wymaga umiejętności i sporo czasu na rozwój. Dlatego też, wybierając rower dla dziecka, należy wziąć pod uwagę jego wiek, wzrost i stopień rozwoju. Rowery dla najmłodszych są zabawki trójkołowy z zhestkozakreplennymi pedałami na przednim kole.

Są one przeznaczone dla dzieci 2-3 lat, co stanowi wzrost o około 95-103 cm. I to jest bardzo łatwy w obsłudze. Korekty nie mają zwykle węzły; łożyska i elementy, które wymagają smarowania, są również nieobecny.

Rower dla dzieci

Aby wybrać odpowiedni rower według wzrostu dziecka, należy pamiętać o kilku zabytków: wzrost rowerzysty musi być równa dwa i średnicy pół koła i długość ramki (w odległości od osi koła do przedniej krawędzi siedziska) powinna być równa odległości od łokcia do czubka ramionach dziecka wyciągniętymi palcami , Waga modeli z 12-calowymi kołami – wrzesień 7 kg; Rozstaw osi – podstawa roweru – 650- 700 mm; wysokość siedziska od podłoża – około 600 mm. Na prostych modeli mają zakaz dmuchane opony pełne i koła Piasta-ramienne i siedzisko wykonane są z tworzywa sztucznego. Opony są na ogół szeroki: 1,95- 2,5 cala – w celu poprawy drożności i stabilności; Kierownica regulowana wysokość siedziska oraz; Rama – niski, tak, że dziecko może mieć łatwo spaść z roweru w przypadku awarii; Łańcuch i zębatka dla celów bezpieczeństwa powinny być chronione przez obudowę.

Ale uwaga: dwustronnej straży, choć nie obejmuje hit odzież z dala od ruchomych części, ale ma swoje wady. Przyszedł pod brudu może utrudniać ruch przenika wilgoć korozji metalu.

Wszystkie modele są wyposażone w hamulec typu hand kleszcza lub tylnej piasty koła, lub obu, i inne. Wybór między "hamulec" i "bestormoznoy" tylne koło, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę, w którym dziecko będzie jeździć na rowerze w przyszłości. Ponieważ psychologicznie trudne po "Ręka" przyzwyczaić się do hamulców "Stopa"I odwrotnie.

Należy zauważyć, że wszystkie Rosyjski nastolatek modelu i większość rowery szosowe wyposażone "noga" Hamulce oraz "ręka" hamulce są wyposażone głównie Multispeed rowery górskie, podróże:.

Nastoletni

Rowery i rowery do wieku szkolnym (7-12 lat) jest mała kopia "dorosły" rower szosowy. Są one przystosowane do długich podróży, ma dobre osiągi prędkości oraz dłuższą żywotność.

Jednym z najbardziej popularnych klas rowery dla dzieci w wieku powyżej 8 lat ściga motocross rowery. Mają 20-calowe koła z szerokimi oponami głęboko profilowane. Główne elementy zapożyczone z dorosłych rowerów i mają wysoki margines bezpieczeństwa.

Warto zauważyć, że model "dorosłych" rower szosowy z krótkim rozstawem, 24 – calowe koła i korby pedałów "dorosły" Rozmiar ciężkie dla nastolatków.

Dla rodziców

Te rowery mogą być klasyfikowane w zależności od celu zastosowania:

Share →