Rozedma

Rozedma

Rozedma płuc, przewlekła choroba płuc objawia się niewydolnością oddechową i zapobiega wymianie gazowej w płucach. Nazwa choroby pochodzi od greckiego. emphysao – «wstrzykiwać», «nadmuchać»; Rzeczywiście, towarzyszy nadmiernego rozciągnięcia (inflacji) płuc i duszności. Hiperprzeprostna ze względu na utratę elastyczności tkanki płucnej i obniżony architektoniki płuc. W związku z tymi zmianami w poduszki powietrzne są tworzone, które mogą być rozsiane po całym płuc lub sprzedanych najlepiej w jego centrum plasterki.

W związku z powyższym, istnieje rozproszone i lokalne rozedmy płuc.

Istnieją różne formy choroby, niektóre występują łatwo inni mogą prowadzić do śmierci. Na przykład, jeśli spadenie lub chirurgiczne usunięcie części płuc jest rozciągany, aby wypełnić wolną przestrzeń; W tych przypadkach nie jest rozedma wyrównawczy, jedna z najostrzejszych postaci choroby. Łatwy jej kształt jest obserwowane w podeszłym wieku, gdy tkanka płuca traci swoją elastyczność ze względu na starzenie się. Po napotkaniu przeszkody w drogach oddechowych w postaci ciała obcego lub nowotworu, a także w niektórych chorób, takich jak astma. opracowano tak zwane obturacyjnej rozedmy płuc.

Ciężkie jego kształt jest powiązany z przewlekłą obturacyjną czyli przewlekłe zapalenie oskrzeli, zakażenia i zapalenia oskrzeli. W tych przypadkach nie jest ogólnie zwężenie oskrzeli (rozbudowany system dróg oddechowych w płucach), spowodowane przez nadmierne wydzielanie śluzu zapalenie śluzówki oskrzeli i skurcz mięśni gładkich dróg oddechowych oraz bliznowacenie ścian oskrzeli. Ze względu na zwężenie oskrzeli utrzymuje się w powietrzu w pęcherzykach płucnych (mikroskopijne pęcherzyki powietrza), nadmierne rozciąganie i często niszcząc ich ściany; w rezultacie istnieje wiele poduszki powietrzne o różnych rozmiarach. W miarę upływu czasu coraz więcej pęcherzyków tracą sprężystość i zdolność do wypychania powietrza.

Połączenie przewlekłej obturacyjnej oskrzeli z rozedmą płuc obecnie nazywany przewlekła obturacyjna choroba płuc (COPD).

Przewlekłe zapalenie oskrzeli zwykle rozwija się w wieku 30 i 60 lat, a mężczyźni częściej niż kobiety. W rozwoju związanego prawdopodobnie wiele czynników, w tym zakażenia wielokrotnych, zanieczyszczenie powietrza i niektórych warunkach roboczych, takich jak te związane ze stałym wdychaniem pyłu węglowego lub cząstek krzemionki i azbestem. Jednak największy wkład do rozwoju przewlekłego zapalenia oskrzeli, rozedmy płuc, a następnie wprowadza palenia.

Duszność rozedmy powoduje pewien stopień niepełnosprawności w prawie połowa osób cierpiących na tę chorobę.

Pacjenci z przewlekłym zapaleniem oskrzeli zwykle cierpliwość kaszel z flegmą. Często powtarzał, że infekcje dróg oddechowych i przeziębienia. Podczas tych okresów, co znacznie zwiększa ilość śluzu; często duszność.

We wczesnych etapach rozedma głównym objawem jest duszność podczas wysiłku. W pierwszej chwili jest zmienny i często przejawia się w okresie zimowym, a następnie w dowolnej porze roku. W przyszłości, nie ma duszności przy najmniejszym wysiłku, i wreszcie, można zaobserwować i spokój.

Usta i paznokcie są niebieskawe, szczególnie po wysiłku; podczas oddychania pacjent usłyszał gwizdy dźwięki lub świszczący oddech. Wydech dłużej.

Pierś radiografii wykrywa pacjentów przelewowe płuca i powietrza w dół przemieszczenie przepony, a dane wskazują badania czynnościowe układu oddechowego, aby zmniejszyć ilość powietrza, że ​​pacjent jest w stanie wydech. Stopniowo coraz więcej funkcji płuc jest uszkodzony i nie ma przeciążenia prawego serca, ponieważ mają naciskać krew przed większą odpornością na uszkodzenia płuc. Wreszcie pacjent umiera z powodu niewydolności oddechowej lub prawokomorowej niewydolności serca – stan zwany serce płucne.

Rozedma płuc Leczenie zwykle nie bardzo udany, ponieważ pierwszy punkt dostępu do pacjenta do lekarza w płucach jest zwykle nieodwracalne zmiany zaszły. Leczenie należy rozpocząć już na etapie zapalenie oskrzeli, przed rozwojem rozedmy. Najważniejsze, aby przekonać pacjenta do rzucenia palenia. Procesom zakaźnym oraz zapobiegania im należy zastosować antybiotyki. I narkotyków, które zmniejszają ilość flegmy i przerzedzenie go, co ułatwia odkrztuszanie; wprowadzone jako substancje, które zwiększają oskrzeli i łagodzi skurcze mięśni oskrzeli. Często pomaga i specjalne ćwiczenia oddechowe.

Tight holownik brzucha pozwala przepony w celu zapewnienia bardziej prawidłowej pozycji, co przyczynia się do bardziej kompletny wydech. Można polecić oddychanie tlenem w domu. Ciężkie rozedma próbować leczyć i metody chirurgiczne.

Share →