Sadzenia winorośli w ogrodzie przy domku

Sadzenia winorośli w ogrodzie przy domku

Artykuł został opublikowany w Curly (która jest częścią sekcji Roślin).

W ogrodzie, który posiada indywidualnie egzotyczne miejsca, traci swój urok i staje się dużo. Ogrodnicy, tak się nie stało, zwykle starają się go urządzić coś specjalnego.

Curly rośliny ozdobne i zawsze gratka dla wszystkich.

Mogą one służyć jako pokrywa brzydkich miejsc jak ściany schronienie przed wilgocią, można urządzić aleję, rzucając mu łuk ją, lub po prostu zwijają

w altanie kraty, ciesząc oko.

Każdy wie, że posadzone drzewa będą rosnąć przez kilka lat zanim zacienionym rogu, aby zrelaksować się w upalny dzień, wspinaczka rośliny ogrodowe dobrze rosną w ciągu kilku miesięcy, zwłaszcza jeśli zarządzenia oporu, dla których mogą one dotyczyć.

Ciekawostka bluszcz nie świeci

Do tej pory członkowie zielonym świecie są rośliny takie jak powojników, bluszcz, trąbka, winogron, chmielu, wspinaczka róż i innych. Spróbuj zrozumieć, nazwiska oraz funkcjonalne i estetyczne umiejętności pnącza, pamiętając, najpopularniejsze z nich.

Odmiany powojników

Clematis należą do najpiękniejszych roślin, winorośl. Istnieje kilka odmian „Loach”, a oni mogą wybrać na każdy gust.

Clematis nie tylko zdobią ogród, ale da się ukryć bezpiecznie od wścibskich oczu i od gorącego słońca altanką, gdzie właściciel będzie znaleźć cień i chłód.

Zhakmana

Zhakmana (Clematis Jackmanii) kwiaty tego gatunku mają wielkość do 18-20 cm średnicy i są niezwykle piękny niebieski, fioletowy lub fioletowy kolor.

Lipiec i sierpień, to winorośli zachwyci ich właściciele ogród kwitnienia.

Osobliwością tej rośliny to, że jego oddziały są bardzo delikatne, a nie jest to absolutnie konieczne, aby wspierać wzrost i rozwój.

Aby winorośli nie zamarza zimą, późną jesienią pędy przycięte do 20-30 cm wysokości i ocieplony.

Pateny ten typ powojniki są krzewów winorośli, może osiągnąć wysokość 3-4 metrów.

Kwiaty patense wystarczająco duża, średnica wynosi od 12 do 15 cm, mogą być w różnych kolorach i mieszanych barwach. Kwiatostany są równe płatki i frotte. Ten widok zimy, jak również wszelkiego rodzaju Clematis przycięte i skór, na przykład, suche liście.

Lanuginoza Clematis, że kwitnie kolejny białe, niebieskie lub różowe kwiaty.

Care same jak dla wszystkich członków tej rośliny.

Istnieją różne gatunek Powojnik, takich jak „Dancer” z białych kwiatów, „Victoria”, „Proteus”, „Florida”, „Nelly Moser”, „Vitsinella” i inne. Każda z nich będzie ozdobić ogród delikatne pąki i będzie miłe dla oka.

Czy chcesz roślin Euonymus Fortune w swoim ogrodzie? Zapoznaj się z przydatnych artykuł o nim.

Trąbka i produkt

Kwiaty rurkowe

Kapsis (Gaecans Campsis) jest drzewem wspinacz.

Ciekawostką jest to, że cienkie gałązki rośliny zaledwie dwa lub trzy lata zamienia się w bagażniku.

Roślina jest doskonale wplata i zdobi jego ogród ogrodzenia pomarańczowe kwiaty-grammofonchik od lipca do pierwszych przymrozków.

Kapsis nie ma podziału na różne rodzaje, ale gatunki tej rośliny jest wystarczające, że służył jako dekoracyjne ozdoby ogrodowe.

Może również służyć jako schronienie od letnich upałów, bo jeśli umieścisz prawo oporu, trąbka będzie jak drzewo, usiany licznymi pąkami.

To może być sadzone wokół altany, niech jego tułów do łuku lub po prostu podnieść ją o ścianę ozdobić projekt domu, jak to możliwe.

Ozdobne winogron

Winogrona są zwykle przedstawiane jako uprawianej rośliny, co daje owoce są spożywane, roślin ozdobnych, który jest nazywany również winogrona używane do ścian krajobrazu kamiennych domów i ogrodzeń.

Feature dekoracyjne winogron, że doskonale przylega do ściany dzięki korzeniom-frajerów dosłownie rosną do niego.

Sadząc krzewy i podniósł, sadzonka musi być związany w dobrym kierunku. Kiedy się go do ściany i złapać go, można usunąć podwiązka.

Ozdobne winogron, w przeciwieństwie Trumpet ma różne odmiany:

Parthenocissus

Parthenocissus (Parhenocissus) – gęsto pokryte liter ścianach budynku, utrzymując je przed nadmierną wilgocią, ponieważ korzenie-frajerów żerują na tej wilgoci.

Szczególne cechy tej odmiany jest to, że piękne sercowate liście wiosną rzeźbione fioletowy, zielony latem i jesienią, obejmują one dom ma złoty dywan. Więc dom podczas ciepłym okresie roku zmieni kolor sukni kilka razy.

Cięcie w takich krzakach tylko gałęzie suche i słabe.

W południowych regionach Rosji, roślina ta toleruje zimę, ale w środku pasa mróz może go zabić, bo winorośli jest usuwany z biegunów, walcowane i izolowane.

Japoński winogron (Kuan)

( Kuan ) Czy też rodzajem dekoracyjnych pnączy.

Osobliwością tego gatunku jego wytrwałych cechy.

Obejmuje ona również ściany domu jest piękny z listów, które czasem rosną w szerokości i 35 cm. Są one ciemno zielony i fioletowy strój nabywać tylko jesienią.

Roślina ta wygląda bardzo imponująco na wysokich budynków i kamiennych ogrodzeń domów prywatnych. Winorośl rośnie do 4-5 metrów.

Celach dekoracyjnych można także stosować jako takie odmiany Isabella. słodkie winogrona, które mają swoje indywidualne cechy, ale również nadaje się do ochrony i dekoracji budynków i kamienne ogrodzenia ogrodu.

Wybierz krzewy ozdobne dać. Analizowania aplikacji i rodzaje gatunków roślin.

Jak zrobić ogród rozkwitł i to nie było konieczne, aby przesadzić kwiaty? Przegląd byliny zeznawać.

Chmiel jego rodzaje i funkcje

Hop należy do rodziny morwy jest mało wymagająca bylina wspinaczki.

Jego funkcje obejmują tylko okres jego życia: Dziwne, ale Bush hop może żyć nawet do 25-30 lat, bez większej troski o niego.

Rozwijaj chmielu przez jeden sezon na 8-10 metrów i jest idealny do dekoracyjnych zabezpieczeń.

Chmiel zwyczajny

Chmiel zwyczajny (Humulus lupulus) jest nie tylko właściwości dekoracyjne, ale także służy jako roślina lecznicza.

Tak, umieszczenie ogrodzenia, właściciele są nie tylko piękne ogrodzenie, ale również być w stanie wykorzystać tę roślinę jako środek przeciwbólowy i uspokajający, moczopędny.

Od czasów starożytnych, używane chmielu na dobry sen chmiel gałki nadziewanych worka bielizny i umieścić go w pobliżu poduszki.

Środki te powinny być wykorzystywane zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci.

Japoński chmielu (Humulus japonicus) – jest nieco mniejszy niż jego brat, ale może mieć różnorodny zabarwienie liści. Specyfika tego typu jest to, że roczna krzewem winnym, a oparł nasiona.

Japoński chmielu

Chmiel jakichkolwiek dobrych wiatrów i zamknąć każdą ścianę domu lub nieścisłości ogrodzenia. On czuje się świetnie nie tylko na kamieniu, ale także na powierzchni drewnianych.

Ta roślina o jasnozielonych liściach i niesamowite pokręteł będzie wspaniałe dekoracje do ogrodu.

Ale kiedy był pijany, nie jest dobra cecha jego korzeni w czasie zazwyczaj zajmują tyle otaczającej przestrzeni, więc należy upewnić się, że zakład nie zostawił tej strefy, której przypisany.

Bluszcz – zielony płaszcz w domu

Bluszcz (Hedera) to wieloletnia roślina wiecznie zdrewniałe. To jest dość powszechne w projektowaniu ogrodów ze względu na jego właściwości i jakości.

Lista jego Stopnie wystarczająco duży, wzięli swoją nazwę od miejsca, gdzie lasy: Irlandczycy i Kanaryjskie, Azory i Algieria, Cypr i Krym, Chin i Nepalu, japoński i inne.

Wszystkie rodzaje bluszczu jest doskonałą ozdobą ozdobne ogrodzenia, altany i domy. Wspinaczka ścianach, to trzymać się swoich korzeni, frajerów, a jego gęste liście pokrywają ściany domu, tak mocno, że nawet ulewny deszcz nie przebić się przez nich.

Wilgoć, która dostaje się do ścian powietrzu, jest dobrze absorbowany bluszcz korzenie.

Doskonały nadaje się do trzpieni ogrodowych. Bluszcz rośnie korzenie głęboko w konstrukcje drewniane altanki, kamiennej podmurówce, a wkrótce być opanowane.

On kocha i ogrodzenia wykonane z różnych materiałów.

Liście zimozielone rośliny przypomni wam ciepłą zimą latem. Ivy dość skromny, nie wymagają szczególnej opieki, czasem musi być poprawiona, eliminując niepotrzebne procesy.

Rośliny Galeria wspinaczkowe

Obejrzyj zdjęcia z powyższych typów

Share →