Skaza u dzieci - dlaczego istnieje i jak leczyć

Skaza u dzieci – dlaczego istnieje i jak leczyć

SpravZdrav » Zdrowie dzieci » Skaza u dzieci – dlaczego istnieje i jak leczyć

Skaza starożytne greckie słowo oznacza skłonność do niczego. Skaza – nie jest to choroba, lecz charakterystyczne dla dziecka, co przejawia się w tendencji do rozwoju licznych chorób, pod wpływem pewnych czynników. Najczęściej pod realizować różne reakcje alergiczne, takie jak alergiczne zapalenie skóry, ale w rzeczywistości form skazą więcej dzieci.

Skaza – to wspólne określenie, które mogą wskazywać na szereg nieprawidłowości w organizmie. Jeśli zrobimy szorstką analogię, zdanie «ból brzucha» oznacza jedynie obecność niewydolności organów, ale co to jest – nie jest znany. Wyprysk u dzieci mogą być skutecznie określić jako nadmiar reakcji w zwykłych bodźca.

Każdy z nas ma swoje osobliwości konstytucję – zestaw genetycznej, umysłowej, funkcjonalne, metabolicznych, adaptacji i innych funkcji organizmu. W pewnych granicach, możemy zmienić niektóre funkcje, takie jak zakalivaya, stają się bardziej odporne, ale te granice są umieszczone w nas genetycznie i skakać nad głową, nie możemy. Tak, skaza – jest słaby punkt w naszej konstytucji.

Jeśli dzieci skaza nie jest rzadkością u osób dorosłych nie występuje. Logiczne jest, – ciało rośnie, rozwija się, uczy się reagować na bodźce zewnętrzne, ale w pewnych granicach. Uczulone na owoce cytrusowe w wielu szczątków, chociaż staje się mniej wyraźna. Mały człowiek pierwszy spotyka się z kurzu, pyłków, cytrusów, tkanin syntetycznych i barwników w nich.

Dorosły dobrze, zawarta unikać działań, które mogłyby zmusić go patologiczna reakcja.

Nasilenie objawów skazy krwotocznej u dzieci zależy od predyspozycji genetycznych, stanu zdrowia dziecka, stopnia i czasu trwania narażenia na zagrożenia, warunki dostaw, przyczepność snu i czuwania, nawet od zdrowia matki w czasie ciąży.

Odmiany skazą

  • Alergiczne lub wysiękowe-nieżytowe – objawia się w postaci reakcji alergicznych i zmniejszona odporność na choroby zakaźne.
  • Limfatiko-hipoplastyczna – mają skłonność do chorób alergicznych i infekcyjnych, powiększonych węzłów chłonnych, grasicy patologii.
  • Neuro-artretyczne – objawiających się zaburzeniami metabolicznymi, wzrost pobudliwości układu nerwowego, skłonność do cukrzycy, nadciśnienia, otyłości.

Objawy

Jeśli zaczniesz od szerokie i dalekie od pełnej listy wyrazów przedstawionych powyżej, możliwe jest, by chwycić głowę. Może dlatego, i miał błędne przekonanie o naturze i przejawów choroby – kompleks chce uprościć i uczynić jak najbardziej jasny. Większość uważa, że ​​skaza – to inna nazwa dla atopowego zapalenia skóry.

Wypiekami na twarzy dziecka – natychmiast szczęśliwie zdiagnozowana. Cóż, wysypki skórne – naprawdę jeden z najczęstszych objawów wyprysku dziecięcego, ale nie jedynym.

Objawy alergiczne lub wysiękowe-przeziębieniach dzieci skazą. złuszczanie skóry, skóry zaostrzenie policzki, pieluszkowe i zwiększona wrażliwość śluzowych, oczu i górnych dróg oddechowych, co jest zapalenie dziąseł, zapalenie spojówek, zapalenie zatok, zapalenie oskrzeli i krtani.

Jednym z pierwszych objawów skazy-hipoplazji limfatiko u dzieci – zwiększenie masy ciała, a ciało wydziela naruszenie po urodzeniu. Niska mobilność, powiększenie węzłów chłonnych, częste i długotrwałe ostre infekcje dróg oddechowych, można zobaczyć na promieniowanie rentgenowskie zwiększyć grasicy.

Gdy nerwowego i stawów objawy skaza wystarczająco lub może nie wystąpić. Rzadko występuje niespecyficzne objawy i jej rzadko ktoś łączy je z konkretną chorobą nocnych strachów,: jąkanie, ból w stawach.

Leczenie

Czas skaza – nie choroba, ale charakterystyczne, to będzie traktowany w profilaktyce. Była jakaś manifestacja? Trzeba znaleźć czynnik, który wywołał, i zapewnić jego dziecko.

Na przykład, jeśli wypiekami na twarzy u niemowląt karmionych piersią, to trzeba myśleć o tym, co moja mama zjadła w ciągu ostatniego dnia, co oznacza w pielęgnacji skóry dziecka, jak prać pieluch i jakich materiałów są wykonane. Nawet niewielka ilość związków resztkowego chloru w detergentach, może spowodować gwałtowną reakcję alergiczną. Albo całkiem prosta: gdy sztuczne karmienie dziecka będzie prosić to, dobrymi rodzicami da mu butelkę mleka, a w wyniku stałej przejadanie prowadzą do rozwoju choroby, dla których istnieje tendencja.

Dbałość o wszystkie, nawet pozornie nieistotne czynniki, w obliczu najbardziej dziecko – gwarancję, że będziesz w stanie zidentyfikować prawdziwą przyczyną skazy, lukę na zdrowie dziecka. Indywidualne cechy konstytucji, a więc indywidualne, które często jest prawie niemożliwe, aby dać jedną radę dla wszystkich, ale ta sytuacja może dać tej rady: w większości przypadków, szukać zewnętrznej przyczyny tej choroby u dziecka.

Share →