Skok. Konieczne jest, aby pamiętać.

Skok. Konieczne jest, aby pamiętać.

«Zniewaga» Słowo coraz więcej dźwięków wokół nas. «Młodszy udar», «Nie zauważyłem, udar» itd. słyszymy od krewnych, przyjaciół, w telewizji, w radiu. Jakie choroby ukrywa się pod nazwą «zniewaga», To jest możliwe, aby zapobiec jego, i ustalić, co zrobić, gdy kłopoty jeszcze zdarzyć? O tym Nambu chciał rozmawiać dziś.

Jak określić SKOK!

(. Łac insulto – jumping, skok) – Skok (. Krwawienia i inne) ostrym udarze niedokrwiennym Co powoduje śmierć tkanki mózgowej.

Z punktu widzenia współczesnego leku suwu – jest ciężkie i bardzo niebezpieczne uszkodzenie naczyń ośrodkowego układu nerwowego.

Udar mózgu często rozwija się w wieku 45-60 lat, w przybliżeniu równą częstością u kobiet i mężczyzn. Zwykle jest nagła, po południu, zwykle po podniecenia lub nagłego zmęczenia, stresu fizycznego.

Istnieją dwa główne rodzaje udaru: krwotocznego występujące przy zerwaniu naczyń (krwawienia w mózgu w powłoce oraz do komór mózgu) i niedokrwienne występujących podczas niedrożności naczyń krwionośnych (zakrzepica lub zator naczyń mózgowych).

Objawy udaru mózgu. Objawy udaru mózgu.

Klinicznie stwierdzono udar, i tak zwane ogniskowe objawy neurologiczne.

Objawy udaru mózgu są różne. Na przykład w postaci zaburzeń świadomości w postaci ogłuszania, senność, lub odwrotnie, podniecenie, a czasami przejściowej utraty przytomności przez 1-2 minuty. Silne bóle głowy, które nigdy nie zdarzyło się wcześniej, często towarzyszą nudności i wymioty. Nie może być uczucie zawrotów głowy z «objętych przez»Nieważkość, zaduch i szum w uszach. Czasami zmiany emocjonalne i wolicjonalne, utrata pamięci, uwagi, zaburzenia myślenia, człowiek odczuwa utratę orientacji w czasie i przestrzeni.

Możliwe wegetatywne objawy: uderzenia gorąca, pocenie, kołatanie serca, suchość w ustach.

Na tle wyżej wymienionych objawów udaru mózgu pojawiają się ogniskowe objawy uszkodzenia mózgu. Obraz kliniczny objawów udaru zależy od której części mózgu wpływa na skutek jego uszkodzenia naczyń poddanych perfuzji.

Jeśli obszar mózgu udostępnia funkcję ruchu, rośnie osłabienia rąk lub nóg do unieruchomienia (paraliż). Utrata siły kończyn może towarzyszyć zmniejszenie ich wrażliwości, zaburzenia mowy i widzenia. Takie ogniskowe objawy udaru mózgu są związane głównie z uszkodzonych obszarów mózgu, które odżywiają tętnicę szyjną.

Oprócz zaburzenia czucia połowy ciała, jednym z ramion albo w postaci działek «plamy», Osłabienie mięśni (niedowład połowiczy), mowy i wymowy słów, charakteryzujących się zmniejszoną wzroku w jednym oku i pulsowanie tętnicy szyjnej na szyi w chorym.

W niektórych przypadkach, jest niestabilność chodu, utrata równowagi, niekontrolowane wymioty, zawroty głowy, szczególnie w przypadkach, gdy dotknięte naczynia zaopatrujące obszary mózgu odpowiedzialne za koordynację ruchów i poczucie pozycji ciała w przestrzeni. Ten obraz kliniczny rozwija się w zmianach naczyniowych rozciągających się do jamy czaszki za pomocą specjalnego kanału kostnego kręgosłupa szyjnego (naruszenie obiegu kręgowego-podstawnej). Powstaje «Znaleziono niedokrwienie» Móżdżek, guz płata i głębokie struktury i pnia mózgu. Zawroty głowy występują w każdym kierunku (w lewo lub w prawo), gdy obiekty krążą wokół osoby.

Na tym tle może być wizualne i zaburzenia okoruchowe (zez, podwójne widzenie, zmniejszenie pola widzenia), chwiejność i niestabilność, pogorszenie mowy, ruchu i czułości.

Początkowe objawy udaru krwotocznego – nagły silny ból głowy, wymioty, zaburzenia świadomości – od ogłuszenia, aby zakończyć swoje straty. Obecność paraliżu, jak wiadomo, jest spowodowane przez krwotok miejscu: porażkę po prawej lub lewej półkuli rozwija paraliż rąk i nóg po przeciwnej, stronę ciała, z klęsce mózgu macierzystych paraliżu są mniej widoczne, ale są naruszenia unerwienia twarzy. Zniekształcone grymasy, jego twarz wykrzywiła się.

Aktywne ruchy całym dotkniętym stronie twarzy, zwiększone wydzielanie śliny brakuje.

Udar niedokrwienny mózgu często rozwija się w ciągu kilku godzin, wzrasta stopniowo drętwienie i osłabienie ramienia i nóg po jednej stronie ciała. Zjawiska te towarzyszą drętwienie twarzy, zaburzenia mowy (z procesu w lewej półkuli), zawroty głowy, ból głowy.

Czasem w udar niedokrwienny i krwotoczny może rozwijać zajęcia prowadzi do zmian w psychice.

Ponadto objawy udaru może być nagłe zaburzenia mowy i rozumienia tego, co się dzieje, utrata koordynacji i równowagi, zaburzenia widzenia l również jednym lub obu oczach.

Tak więc, główne objawy udaru mózgu:

– Nagłe drętwienie lub utrata mobilności twarzy, ramion lub nóg, zwłaszcza po jednej stronie ciała;

– Nagle problemy lub artykulacji percepcji mowy, tekstu;

– Gwałtowne pogorszenie widzenia w jednym lub obu oczach;

– Nagły brak koordynacji ruchów, chwiejność chodu, zawroty głowy;

– Nagły ostry ból głowy i niezrozumiałe.

W ostatnich latach, sieci społeczne aktywnie rozprzestrzenia tutaj jest pomnik. Przeczytaj je uważnie i zapamiętać. Być może to pomoże Ci uratować czyjeś życie, mogłaby być własne!

Jak to się dzieje:

Popijając zewnątrz kobieta upadła – ale zapewnił wszystkich, że jest w porządku (przyjaciele nalegał na wzywając pogotowie), a ona po prostu potknął się o kamień, ponieważ Nie stosować do nowych butów. Znajomi pomogli jej drgania i podał talerz z jedzeniem wieczorem, zawołała męża i powiedział, że jego żona jest w szpitalu. Na 18:00 został on zniknął.

Jeśli jej przyjaciele wiedzieli, Jeśli ofiara podczas 3:00 do szpitala, skutki suwu można całkowicie wyeliminować!

Trzy podstawowe techniki rozpoznawania objawów udaru (PSM)

Zapytaj ofiarą uśmiechnąć.

Z wtyczką Zapytaj spisek. Zapytaj wypowiedzieć proste zdanie. Podłączony. Na przykład: «Słońce świeci»

P poprosił go, aby podnieść obie ręce.

Innym sposobem rozpoznać udar oprócz wyżej: prosi ofiarę trzymać swój język.

Jeśli jest krzywa lub nieregularny kształt i umywalki na jednej lub drugiej strony, jest również oznaką udaru mózgu.

Jeśli zaznaczone ofiarą problemu z niektórych problemów, wezwać pogotowie ratunkowe!

Łatwy nieadekwatność nie jest zły sen, zmienić problemy nagany ze szczęki. Wezwać karetkę, pluć na przyzwoitości! włączyć opór wewnętrzny! Każda minuta trwa kawałek mózgu i osobowości swojej ukochanej! Zarządzaj wierzyć w straszne, po wszystkim, niż oszukiwać.

Pomyśl o tym delegowania, jeśli przynajmniej raz małe podejrzenia.

Share →