Skolioza 1 stopień. Nie zdanie!

Skolioza 1 stopień. Nie zdanie!

Słowo „skolioza” w języku greckim oznacza „krzywej”. Słowo w pełni oddaje istotę tego, co dzieje się w organizmie. Skolioza kręgosłupa – to jest jego deformacje. W skolioza jest przeznaczona poza osią w płaszczyźnie czołowej, po prostu, krzywiznę poprzeczną.

W zależności od górnej części szyjki macicy, krzywizny odróżnić piersiowe i lędźwiowe skoliozę, ale są też połączone.

Wystarcza do diagnozy badania rentgenowskiego. Rysunki pokazują kształt i rozmiar deformacji kręgosłupa, mierzonej w stopniach. W tym celu, powszechnie stosowaną techniką Chaklin.

Skolioza pierwszego stopnia jest określana przez odchylenie 1-10 stopni, drugi – 11-25 stopni, trzeci stopień – 26-50 stopni, a 50 stopni – czwarty stopień skoliozy.

Jak to jest skolioza od 1 stopnia

Skolioza 1 stopień – najbardziej dyskretne. Przejawia się w niewielkiej krzywizny, który może być ustawiony w pozycji leżącej. Zamiast krzywizny może być niewielka asymetria.

Piersiowy skolioza z 1 stopnia daje ostrza naruszeń symetrii, lędźwiowego – talii.

Jak już wspomniano, boczne skrzywienie kręgosłupa mogą być zlokalizowane w różnych częściach kręgosłupa. Krzywizna może być zarówno w lewo i prawo. Jednak najczęściej obserwowane skolioza lędźwiowa z krzywizną w lewo, z nierównomiernego rozkładu masy mięśniowej w odcinku lędźwiowym kręgosłupa i łuk po lewej stronie w tym dziale.

Lewostronne skolioza z 1 stopnia mogą być wizualnie nie zauważyłem, więc na tym etapie pacjenci rzadko szukają pomocy medycznej. W rezultacie, choroba może postępować gładko, prowadzą do choroby zwyrodnieniowej dysku, kręgosłupa.

Prawostronną skoliozę od 1 stopnia jest najczęściej w odcinku piersiowym. Jej przejawy mniej bolesne w porównaniu z lędźwiowego, piersiowego skoliozy, ale może spowodować negatywną reakcję w narządach wewnętrznych. Po tym wszystkim, nawet niewielkie skrzywienie kręgosłupa zmienia kształt klatki piersiowej, które nie jest najlepszym sposobem wpływa płuca, serca, żołądka.

Nie ma zaburzenia ukrwienia tych narządów prowadzi do naruszenia ich funkcji w przyszłości. Oczywiście, stopień skoliozy kręgosłupa 1 powoduje jedynie niewielkie zmiany, ale może to być początek poważnej procesu chorobowego.

W zależności od liczby krzywych kręgosłupa odróżnić prosty lub C-podobnego (skolioza łuku krzywizny), S-kształtny skoliozy (krzywizny łuku posiada dwa) i skolioza kilka łuków krzywizny – kształcie litery.

W kształcie litery S skolioza 1 wymawiane pochylenie głowy, przygarbiony, pasy barkowe i asymetryczne talii. Objawy te mogą być łatwo widoczne, gdy pochylić się do przodu, i może być bardzo zauważalne podczas prostowania. W kształcie litery S skolioza krzywizny łuku jest w piersiowego i lędźwiowego kręgosłupa.

Przyczyny skoliozy

Przyczyny argumentując, wśród nich nazywa złe postawy, niezrównoważona dieta, ćwiczenia „niezrównoważone” sport. Ale w większości przypadków skoliozy rozpoznano idiopatyczne, czyli niewiadomego pochodzenia. Rozwinięciem skoliozy zaczyna się w dzieciństwie, wydaje się, najczęściej w okresie intensywnego wzrostu organizmu, 5-7 i 10-14 lat.

Zauważ, skoliozy u dziecka mogą uprzejmy rodziców lub lekarza w trakcie rutynowej kontroli.

Jak niebezpieczne skoliozy u dzieci 1 stopień?

Sam w sobie nie jest to wielkie niebezpieczeństwo jest i można wyleczyć za pomocą środków zapobiegawczych, terapii manualnej. Niebezpieczeństwo polega na tym postęp procesu chorobowego, jeżeli rodzice dziecka ignorować potrzebę, aby zobaczyć się z lekarzem w czasie, jak regularne kontrole ortopedycznej lekarza 2-4 razy w roku jest potrzebne. Opinie te pomogą zobaczyć dynamikę choroby i czasu, aby podjąć działania.

Leczenie skoliozy 1 stopnia

W przypadku skoliozy i diagnozy, pierwsze pytanie, które pojawia się u pacjenta, jak leczyć skoliozę o 1 stopień. W pierwszym etapie leczenia tej choroby są używane nie tyle metod zapobiegawczych i leczniczych jak regenerujący:

  • LFK,
  • Masaż,
  • Basen,
  • Trening na siłowni,
  • Prawidłowa zrównoważona dieta.

Być może najbardziej skuteczne wszystkich metod jest fizjoterapia. Ćwiczenie 1 stopień skoliozy mają na celu wzmocnienie systemu mięśni, poprawiają postawę. Zazwyczaj tego rodzaju ćwiczeń zawiera ćwiczenia dla grzbietu, przykręgowej najszerszego mięśnia biodrowo-lędźwiowym, mięśnie. Ćwiczenia powinny być asymetryczne: wzmocnienie słabe mięśnie i zrelaksować napięte.

Wtedy mięśnie „pull” kręgosłup w dobrym kierunku. Ćwiczenia powinny wybrać się do lekarza lub doświadczony, zna specyfikę skoliozy, instruktora.

Główne metody leczenia skoliozy w pewnych wysiłków, aby przyczynić się do osiągnięcia dobrych wyników. Skolioza 1 stopień w 90% przypadków można wyleczyć. Najważniejszą rzeczą w czasie do specjalisty i nie leń się, ponieważ wykonywanie wielu zaleceń będzie wymagało wysiłku.

Share →