Skolioza

Skolioza

Mój dziadek ’71. Przez 40 lat pracował jako księgowy w gospodarstwie. I tu jest siedzący tryb pracy, lub nawet z tego, co opracował skoliozę kręgosłupa: spacery z trzciny cukrowej, nic nie może podnieść. Czym jest ta choroba?

Może jest jakiś rodzaj środków ludowej lub ćwiczeń, które może złagodzić cierpienia pacjenta?

Galina Gritsyna

Skolioza jest skrzywienie kręgosłupa we wszystkich płaszczyznach, wokół jego osi, przy czym sama kręgosłupa przypomina zniekształcony winorośli.

Najczęściej rozwinięciem skoliozy zaczyna się w dzieciństwie. Niebezpieczne, gdy taka diagnoza jest dzieci w wieku przedszkolnym, ponieważ takie odkształcenie kręgu jest podatna na szybki rozwój (zwłaszcza w okresie 5-7 lat). Jeśli skolioza występuje u nastolatków, może to mieć nadzieję, że szybki rozwój choroby nie będzie.

Lekarze rozróżnić dwa pojęcia: skoliozy i skoliozy. Gdy skolioza skrzywienie postępuje bez wyraźnego powodu. Skolioza jest przejawem jakiejkolwiek choroby. Na przykład, nie jest wrodzoną skolioza, który powstaje z powodu różnych chorób płodu.

Traumy narodzin może dać impuls do rozwoju krzywizn. Choroby stawów biodrowych, tkanki łącznej, różne długości nóg, porażenie mózgowe, itd zmianie obciążenia kręgosłupa i spowodować ich odkształcenie, w wyniku skoliozy.

Zmiany skolioza występują w samych kręgów. Niestety, już ich odzyskać prawidłowy kształt.

Ale z scoliotic postawy takich zmian, ale jest dysharmonia mięśni po jednej stronie kręgosłupa są silniejsze i słabsze niż inne. Ten brak równowagi mięśni i prowadzi do boczne skrzywienie kręgosłupa. Przy okazji, wzmocnienie mięśni pleców, można pozbyć się wad postawy.

Ale jeśli takie naruszenia są długie, to, niestety, z czasem zaczynają się zdobyć siłę procesów, które są związane z rozwojem skoliozy. Konieczne jest zatem, aby utrzymać prawidłową postawę różne ćwiczenia nie tylko dzieci, ale także dorosłych.

Skolioza (zwłaszcza III fazy IV) ich niebezpieczne konsekwencje: zakłócony praktycznie wszystkich narządów i układów. Gdy krzywizna kręgosłupa cierpi serce, płuca, obrotu, narządów jamy brzusznej oraz układ nerwowy, wcześniej opracowane bóle krzyża ze wszystkimi jego przykre objawy. I oczywiście, skolioza jest defekt kosmetyczny, który kładzie nacisk na psychikę pacjenta.

Nie można leczyć skoliozy, ale umożliwia stabilizację stanu pacjenta i zmniejsza szybkość odkształcania kręgów za pomocą specjalnego kompleks gimnastyki medycznych, masażu, rehabilitacji. Przy użyciu tych metod, można tworzyć naturalną gorset mięśni obsługującego kręgosłup w prawidłowej pozycji. Tak więc, zmniejsza nasilenie krzywizny kręgosłupa, chociaż przewidywanie wynik jest bardzo trudny.

W niektórych przypadkach konieczne jest uciekanie się do operacji.

Skolioza nie może zrobić ćwiczenia rozciągające i elastyczność, podczas korzystania z tych ćwiczeń można osiągnąć wspaniałe rezultaty, ale radość będzie krótkotrwała. Jak to możliwe? Tak, ponieważ rozciągają się głównie nienaruszoną choroby kręgosłupa. które już są bardzo mobilni. I wtedy zaczyna się rozwijać skolioza znacznie szybciej.

Dlatego też, większość lekarzy nie może zawiesić ze skoliozą na pasku lub na paskach ściennych.

Prawidłowo dobrane ćwiczenia terapeutyczne powinny wzmocnić mięśnie. Ćwiczenia wykonywane są powoli i płynnie, przy minimalnej amplitudzie, której podstawą powinno być zasadniczo nieruchome.

Nie angażują się gorsety. Oto rzeczy: kiedy człowiek nosi gorset, jego mięśnie nie praktykuje się i osłabiają. I sytuacja ta tylko pogarsza przebieg choroby.

Dlatego lepiej jest tworzyć własne przy pomocy gimnastyki układu mięśniowego i zazwyczaj można nosić, ale nie na długo.

Wszystko zapobieganie skoliozy jest dobra postawa i silne mięśnie pleców, klatki piersiowej, brzucha. Przy okazji, oprócz gimnastyki i masażu, doskonale wzmacnia mięśnie te pływanie. I jeszcze siedzieć przy stole, podczas pracy przy komputerze, nie posiadają dużych ciężarów (zwłaszcza dzieci), aby równomiernie rozłożyć obciążenie na obu rękach, itd

Dobra postawa pomaga rozwijać specjalne ćwiczenia, które wzmacniają mięśnie ramion, nóg, pleców, brzucha, szyi. Są one bardzo łatwe i można je wykonywać w domu.

Ćwiczenia w celu wzmocnienia mięśni pleców

1. Ip leżąc na brzuchu. Podnieś głowę i ramiona, ręce od siebie. Zrób pięść.

2. Ip Jednak ramiona na boki. Przemian i jednocześnie unieś wyprostowane nogi bez podnoszenia miednicy z podłogi.

Ćwiczenia na wzmocnienie mięśni brzucha

3. Ip leżąc na plecach, ręce wzdłuż tułowia, pleców wciśnięty do podłogi. Przemian i jednocześnie unieś wyprostowane nogi.

4. Ip samo jest tutaj. Łagodne przejście do pozycji siedzącej, przy zachowaniu prawidłowej postawy.

Ćwiczenia wzmacniają mięśnie z boku tułowia

5. Ip leży na prawym boku, prawą rękę przedłużony lewej znajduje się wzdłuż tułowia. Podnoszenia i opuszczania lewej nodze. Następnie wykonaj to samo ćwiczenie z lewą ręką.

6. IP Jednakże, prawa ręka wyciągnięta, opuścił dłoń la spoczywa na podłodze. Powoli podnieść i opuścić obie nogi wyprostowane. Samo ćwiczenie odbywa się po lewej stronie.

Ruchu w tym samym czasie powinien być gładki, rytmiczne (jeden ruch odbywa się przez 2-3 sekundy).

Ćwiczenia powstawania prawidłowej postawy

7. Weź dobrą postawę, pochylając się do ściany, a następnie dwa kroki do przodu, usiąść, wstać. Ponownie, proszę poprawić pozycję ciała.

8. Ip leżąc na plecach. Głowa, tułów, nogi ułożone w tej samej linii, ręce wciśnięty do ciała. Podnieś głowę i ramiona, zablokować pozycję ciała, powoli wróć do pozycji wyjściowej

9. Ćwiczenia z obciążeniem na głowie (worek z piaskiem): squat, przejdź do utrzymania prawidłowej postawy i krok nad przeszkodami.

Share →