Skolioza

Skolioza

Skrzywienie kręgosłupa w jednym lub drugim kierunku od normalnego położenia nazwano skoliozy. Lokalizacja jest możliwe szyjnego, piersiowego i lędźwiowego kręgosłupa. Wszystkich chorób skoliozy kręgosłupa najczęściej.

Głównym zagrożeniem skoliozy polega na tym, że jest nie tylko defekt kosmetyczny i deformacji kręgosłupa, które jest poważne zagrożenie dla zdrowia. Przemieszczenie kręgów i sąsiednich naczyń i nerwów, co prowadzi do zakłócenia normalnego funkcjonowania wszystkich układów i narządów. W rezultacie sprzyja rozwojowi skoliozy różnych chorób, w tym rozwoju bólu pleców, ograniczenia aktywnych ruchów i deformacji kręgosłupa w klatce piersiowej.

Jednym z głównych przyczyn skoliozy eksperci wywołać historię rodzinną dysplazji kości, mięśni i tkanki łącznej, oraz spontaniczną mutację genów, zaburzeń ośrodkowego układu nerwowego i siedzący tryb życia.

Klasyfikacja skolioz

Skolioza – wielopłaszczyznowe do specjalistów diagnostyki choroby kierują anatomicznych cech pacjenta, wieku, lokalizacji i kształtu krzywej. Brane pod uwagę, a przyczyny, które mogłyby sprowokować skrzywienie kręgosłupa.

Odróżnić prostych i złożonych skoliozy. W pierwszym przypadku, choroba zachodzi prawie natychmiast po urodzeniu z powodu wad, takich jak skrócenie kończyny lub zapalenia w tkankach blisko grzbietu. Po wyeliminowaniu przyczyny Pojawia odzyskiwania zniekształcenia.

Kompleks skolioza dzieli z kolei na wrodzone i nabyte. W większości przypadków nie jest skrzywienie kręgosłupa na skutek chorób dziedzicznych tkanki łącznej lub niedorozwoju kości lub kręgów odkształconym, oraz po neyroinfektsy.

Nabyte skolioza jest na reumatyzm, krzywicy, paraliżu po różnej etiologii, urazy, rozległych oparzeń.

Szczególnej troski są tzw skolioza szkoła, gdy dziecko jest całkowicie zdrowe powstaje skrzywienie kręgosłupa w dowolnym kierunku na długo siedzi nieprawidłowo ułożone biurko, noszenie torby w tej samej strony i podobnych działań.

Liczbą zagięć skolioza proste przemieszczenie kręgosłupa jednej strony skomplikowana, gdy istnieje kilka odmian w różnych kierunkach, a całkowita, gdy wiele zniekształceń.

W zależności od lokalizacji odróżnić Skolioza szyjno-piersiowej, lędźwiowego, piersiowego, lędźwiowego i połączonych rodzajów.

Również odróżnić skoliozę w momencie ich pojawienia się. Jeśli objawy choroby obserwuje się pomiędzy pierwszym i drugim roku po urodzeniu, to dalej do infantylne skoliozy. Juvenile nazywa skrzywienie kręgosłupa, które pojawiły się w okresie pomiędzy czterech do sześciu lat życia.

Skolioza, która rozwinęła się w wieku 10-14 lat, został nazwany adolestsentny.

Stopień skoliozy

W sumie są cztery stopnie skoliozy:

Pierwszy stopień charakteryzuje Stoop, talia asymetria wzniesione ramiona i głowa na dół stale. W krzywizny pozycji stojącej kręgosłupa niemal niezauważalnie. Skolioza 1 stopień jest określony tylko przez przechylanie ciała do przodu, gdy linia jedno ramię nieco zawyżone.

Skolioza 2 stopni obserwuje się niewielkie kontury asymetria szyi, małe obniżenie miednicy w chorym. Staje się oczywiste, skrzywienie kręgosłupa w pozycji stojącej. Gdy tułów do przodu na 2 stopni skoliozy występu pojawia się w klatce piersiowej.

Wyraźne asymetrii łopatek i oznaczony krzywizna kręgosłupa charakterystyki łuku trzeciego skoliozy stopni. Klatka piersiowa jest zdeformowany, tak że niektóre żebra opadają, a inne wypukłości określone skurczu mięśni. Kiedy pochyla pacjenta można zobaczyć dobrze zdefiniowany piersiowej garb.

Nieostrożne deformacji kręgosłupa, rozciągnąć mięśnie w okolicy krzywizny, wyraźnym piersiowej garb, odsunięcie żeber w miejscu wklęsłości to znak rozpoznawczy IV stopień skoliozy.

Leczenie skoliozy

Z powołaniem leczenia skoliozy zwraca uwagę wiek pacjenta, stopnia krzywizny kręgosłupa oraz różnych schorzeń. We współczesnej medycynie jest praktykowane konserwatywne i chirurgicznego podejścia do rozwiązania problemu. Interwencja chirurgów jest użyteczna podczas uruchamiania, tworzy trzeci i czwarty stopni.

Leczenie skoliozy pierwszych dwóch etapach, i bez skomplikowanych form stopnia 3 prowadzi się w warunkach ambulatoryjnych.

Główne cele w leczeniu skoliozy jest zmniejszenie deformacji kręgosłupa, wyprostuj plecy, spowolnić postęp choroby, zwiększenia objętości wykonywanych ruchów i dostosować procesy metaboliczne.

Nacisk w leczeniu skoliozy jest wykonywana na indywidualne gimnastyka, masaż, korekty ortopedycznej, fizykoterapii i pływanie. Ćwiczenia skoliozy są dobrane w taki sposób, że podczas ćwiczeń brali udział we wszystkich grupach mięśni z tyłu. W rezultacie, wzmocnienia mięśni gorsetu, przez który kręgosłup jest zawarty w odpowiednim położeniu poprawy postawy stabilizują stan zostanie osiągnięty wzmacniające.

Hawajski Lomi Lomi Nui ma dobry efekt relaksujący.

Nie zaleca się do ćwiczeń skoliozy mających na celu zwiększenie elastyczności kręgosłupa. Ćwiczenia terapeutyczne przedstawiono na wszystkich etapach choroby, ale lepsze wyniki można osiągnąć, wykonując specjalnie wybrane ćwiczenia na skoliozę pierwszych dwóch etapach.

Czasami, aby pozbyć się krzywizny zwracają się do kręgarzy. Ale eksperci ostrzegają, że chiropraktyka może być używany tylko w połączeniu z innymi metodami leczenia. Ponadto na niektóre z objawów skoliozy 1 stopnia lub innych stadiach choroby, takie jak ciężkie osłabienie mięśni lub dużej mobilności kręgosłupa, manualna ekspozycja jest przeciwwskazane.

Przebieg leczenia skoliozy jest zawsze długa, nawet we wczesnych stadiach. Dopiero po pewnym czasie można z całą pewnością powiedzieć, że choroba traci grunt.

Zapobieganie skoliozy

Najważniejszą zasadą prewencji – przestrzeganie prawidłowej postawy. Ponadto, należy zapewnić przynajmniej minimalny poziom aktywności ruchowej, która obejmuje spacery, jogging, pływanie i oczywiście gimnastyka.

Do zapobiegania ćwiczeń skoliozy powinny być ukierunkowane na wzmocnienie mięśni pleców, klatki piersiowej i brzucha. Ponadto towary prawidłowej postawy, skoliozy 1 stopnia skorygować niedoskonałości na rysunku, nie ma punktów umiejętności w organizmie, zwiększając przepływ krwi do narządów wewnętrznych i normalizuje przemianę materii.

W dzieciństwie i okresie dojrzewania należy zwrócić uwagę na odżywianie i przestrzeganie dnia. W szkole, w domu i miejscu pracy dziecka powinny być odpowiednie do wieku i wzrostu.

Share →