Skurcze żołądka: przyczyny, objawy i leczenie

Skurcze żołądka: przyczyny, objawy i leczenie

Skurcze żołądka zaburzenie funkcjonalne charakteryzuje tymczasowego obniżenia mięśni gładkich, wywołując ostry ból. Powoduje skurcze żołądka pozostaje słabo zrozumiany, to na chwilę obecną nie ma jednego sposobu zapobiegania i leczenia tych zaburzeń przewodu pokarmowego. Skurcze mogą wywołać naruszeniu funkcji ruchowych i wydzielniczych przewodu pokarmowego.

Skurcze żołądka rozdziela się na organiczne i funkcjonalne. Organiczny nie ma ludzi dojrzałych i mogą pojawić się na tle bardziej poważnych chorób przewodu pokarmowego, funkcjonalny występują u młodych ludzi i ich przyczyny są najczęściej zaburzenia metabolizmu i układu nerwowego. U noworodków obserwuje się często pilorospazme zaburzeń związanych z czasem układu nerwowego i tkanki mięśniowej.

Powoduje skurcze żołądka charakter funkcjonalny

Powoduje skurcze żołądka mogą być różne czynniki, które mają wpływ indywidualnie w każdym przypadku. Główne przyczyny skurcze żołądka jest zaburzeniem metabolicznym w organizmie i łamania neurologicznych. Główne czynniki przyczyniają się do zaburzeń czynnościowych są:

– przedłużających się warunków skrajnych;

– Jedzenie i alkohol zatrucia;

– długotrwałe hipotermia;

– nie systematycznie zasilania rzadkie, częste przejadanie;

– palenia, kofeina;

– alergie pokarmowe;

– Efekty mechaniczne;

– długofalowe skutki chemiczne (może być ze względu na specyfikę środowiska w miejscu pracy lub zamieszkania);

– odbiór wielu leków.

Główną przyczyną zaburzeń czynnościowych nadal odgrywają indywidualne cechy osoby, która, na różne warunki mogą wywołać zaburzenia funkcjonalne. Najczęściej te zjawiska są obserwowane u osób z wysokim emocjonalności, która objawia się częstymi zmianami nastroju, samobójstw, depresji i większa skłonność do stresu niż inne. Dodatkowe czynniki ryzyka są nerwice, zaburzenia układu nerwowego o charakterze funkcjonalnym, VSD.

Przyczyny organiczne skurcze żołądka

Organiczne powoduje skurcze są choroby przewodu pokarmowego, które prowokują różne zaburzenia. Główne przyczyny skurcze żołądka są:

– choroba wrzodowa;

– zapalenie błony śluzowej żołądka, refluks żołądkowo;

– obecność nadżerek.

Objawy skurcze żołądka

Głównym objawem skurcze żołądka jest tępy ból, często pojawiają się nakłonić do wymiotów. Silny ból może powodować skurcz mięśni brzucha, w którym człowiek nie może wyprostować.

Leczenie skurcze żołądka

Leczenie skurcze żołądka naturalny organiczny wymaga dokładnej diagnostyki w celu identyfikacji chorób prowokuje skurcze. Ulga w bólu osiąga poprzez rozkurczowe leki. Pacjenci powinni być lekka dieta, z diety należy wykluczyć:

– alkoholu;

– mocna kawa i herbata;

– gorące i zimne jedzenie.

Diecie powinno trwać do 90 dni po poprawie pacjenta i do całkowitego zaniku objawów skurcze żołądka. Jest to szczególnie ważne, aby zauważyć tryb zasilania, korzystnie w małych porcjach mają 5-7 razy dziennie. W nocy, pić ciepły tłuszcz mleczny nie jest.

Środki ludowe w leczeniu skurcze żołądka

Można korzystać z różnych środków ludowych, których skuteczność jest czysto osobistych, oto kilka wskazówek:

1. Aby złagodzić ból w silnym skurczem należy mieszać z dwoma łyżkami każdego z następujących ziół:

– kwiaty wiązówki;

– pokrzywy;

– Ziele dziurawca.

Ta mieszanina wypełnić czajnik i wlać 500-600 ml wrzącej wody. Godzinę później, należy pić 1 szklankę naparu, a reszta do picia w ciągu dnia, podzieloną na trzy lub cztery etapy.

2. Jeśli nie ma czasu czekać, czy ból nie może być tolerowane, pić 1 łyżeczka świeżo wyciśniętego soku rozcieńczonego w Motherwort ćwierć szklanki ciepłej przegotowanej wody.

3. Dobrym sposobem łagodzenia bólu jest herbata miętowa. Aby przygotować się stosować 2-3 łyżeczki suszonych liści mięty i zalać wrzącą wodą. Pół godziny później herbatę można pić ciepłe w ciągu dnia rozcieńczania 1/1 przegotowaną wodą.

Peppermint ma uspokajający wpływ na układ nerwowy.

4. Aby złagodzić ból mogą również pomóc masować brzuch w okolicy żołądka.

Share →