Skuteczne leczenie dusznicy bolesnej

Skuteczne leczenie dusznicy bolesnej

Objawy anginy

Początkowy etap choroby zaczyna trochę ból gardła, która wyraża się zwłaszcza przy połykaniu. Gdy nie jest słabością, zwiększenie temperatury ciała. Ból gardła stopniowo narasta obrzęk węzłów chłonnych.

W niektórych przypadkach, nie wymiotuje.

Jak leczyć ból gardła w domu

Chory z dławicą może w żadnych okolicznościach. Zdarza się, że specjalista do konsultacji nie jest możliwe, więc leczenie można rozpocząć w domu.

 1. Jest to częste płukania gardła, aby zatrzymać wzrost mikroorganizmów.
 2. Ponadto, zrobić okład na zewnątrz w migdałkach, weź wywar z wspierania odzysku.
 3. Gdy choroba jest angina pacjent powinien być odłączony od reszty z rodziny.

  Odpoczynek w łóżku zdecydowanie powinien być obserwowany.

 4. Jeśli choroba towarzyszy wysoka gorączka, trzeba pić więcej płynów. Jest tak, ponieważ wysoka temperatura sprzyja zwiększonemu odparowanie wilgoci z powierzchni ciała. Płyn przede wszystkim zapobiega odwodnieniu i przyczynia się do zmniejszenia temperatury w zatrucia organizmu. Ciecz nie może być zbyt gorąca i zimna. Odnosi się to także do spożycia.

  W żywności nie warto dodać zioła i przyprawy do dalszego, aby nie podrażnić gardło.

Herbata na ból gardła

Bardzo dobrze pomaga herbata, która obejmuje: jarzębiny lub kaliny, matka-macocha, róży, rumianek i miętę. Warzone także gałązki porzeczek i malin. Zamiast cukru, należy użyć miodu, ponieważ zmniejszają obrzęki.

Gardło należy zakończyć.

Ale należy pamiętać, że jeśli pacjent jest wysoka temperatura, poddane obróbce termicznej nie może, trzeba najpierw wbić ją do 37,5 stopni. Aby usunąć ciepło, użyj przeciwgorączkowe. Jeśli nie, to powinno być dobrze natrzeć ciało roztworem wódki z wodą – to puka temperaturę.

Gdy temperatura spała, a następnie podgrzać soli i umieścić go w workach. Stosuje się go na zewnątrz obszaru gardła i nosa. Wykonujemy okresowe ciepłą kąpiel stóp.

Płukanie gardła anginy

Można wyleczyć skutecznie płukania. Może to być wykonane w różnych bulionach i rozwiązań. Rozważmy kilka sposobów, aby pomóc zatrzymać infekcję.

Tradycyjne rozwiązania, bardzo proste do zrobienia:

 • łyżeczka soli, rozpuścić w szklance ciepłej wody;
 • szklanka wody i trzy krople jodu (5%);
 • szklanka wody i trochę sody. Spłukać roztworem trzeba co godzinę, aby usunąć z kryzysem.
 • Roztwór wody i świeżego soku z liści Kalanchoe (50/50).

Takie rozwiązanie wystarczająco przemyć 4-5 razy dziennie. Kalanchoe bardzo dobra pomoc w dławicy piersiowej.

Od dawna z powodzeniem stosowane do leczenia tej choroby roślin leczniczych. Spróbuj płukać przygotować wywar.

 1. W Mix równych części rumianku i nagietka, posiekać.
 2. Po 300 ml wody, 20 g wlać uzyskany mieszaniny oraz gotuje przez 5 minut.
 3. Odstawić trochę rosołu i ciepłą gardła.

Działa skutecznie na zakażenie po rosole. Podobnie jak w poprzednim przypadku, tak samo podjąć suszone owoce maliny, wapno, dziurawca i przygotować wywar do płukania gardła.

Inhalacje i okłady w domu

Mieć dobry efekt wdychania. W przypadku naruszenia tych procedur są potrzebne rośliny, które mają właściwości antybakteryjne. Dobre pączki sosny, tymianek, mięta, kwiaty, chaber, i czosnek. Wdychanie może być przeprowadzane z dodatkiem kilku kropli olejów wrzących.

Ściska w leczeniu dusznicy bolesnej w domu są niezbędne. Na przykład, można dokonać kompresji, Ziemniaki ugotować w mundurkach, dodając łyżkę oleju (słonecznik) i kilka kropel jodyny. Alternatywnie, miód – 2 części wódki – 3 części soku z aloesu – 1 część.

Share →