Skuteczne leczenie egzemy na dłoniach

Skuteczne leczenie egzemy na dłoniach

Leczenie egzemy na rękach opartych na patogenetycznych cech choroby i objawy jej przejawach. Wysypki, świąd skóry, otarcia i wymagają stosowania maści i płyny.

Ogólne reakcja alergiczna w ciele tej patologii jest wyeliminowane za pomocą leków przeciwhistaminowych. W szczególnych postaciach tej choroby wymaga użycia unikalnych leków. Ogólnie, leczenie egzemy wymaga specjalnego podejścia, możemy uczyć się w tym artykule.

Rodzaje i objawy egzemy

Wyprysk występuje na rękach, twarzy, stóp i innych części skóry. Występuje w ostrych i przewlekłych postaciach. Klasyfikuje się w 6 różnych rodzajów, w oparciu o objawy i patogenezie.

Prawdziwe (classical idiopatyczna) Typ wysypki towarzyszy asymetrii na obu stronach korpusu. Po pierwsze, zmiany pojawiają się na rękach, to ośrodki pojawiają się na twarzy. Z biegiem czasu, nie erytrodermia – rozległe uszkodzenia skóry.

W tym ostatnim przypadku, preparaty dla całego systemu, maści lub nawet przynieść żadnego efektu terapeutycznego w hormonalnej przyczyną choroby jest nieznana.

Wyprysk rozmyte plamy pojawia pierwsze, że w końcu przekształcić się guzki obrzęków obwodowych skóry. Po pewnym okresie, niezależnie otwierane formowania na uszkodzenia skóry – erozji. Od jej ropą (wypryski dołki).

Lek ten objaw zwany „płacz”, ponieważ gdy robi mokrą skórę. Gdy wady są wyleczone, że są one objęte skórką.

Drugą przyczyną egzemy na rękach mają bakteryjnej infekcji skóry. Ten typ nazywany jest wyprysk drobnoustrojów. Jest dalej podzielona na różne formy w zależności od przepływu patogenetycznego:

 • Grzyby akcesyjne – grzybicze;
 • Paratravmaticheskaya – mnożenie się bakterii w miejscu uszkodzenia skóry;
 • Żylaki – na miejscu ośrodków żylaków;
 • Disgidroticheskaya – tworzone na obszarach tła odwodnienie (do rąk, stóp, nóg)

Łojotokowe widoku pojawia się w obszarach skóry ze zwiększoną aktywnością gruczołów łojowych. Jest on często charakteryzują skórki bez powstawania nadżerki. Leczenie tej choroby jest głównie wykonana maści zapobiec zwiększonej produkcji łoju.

Profesjonalny wygląd obserwuje się w otwartych przestrzeniach, których dotyczy różnych zagrożeń (kwasów chemicznych, metali ciężkich, par oleju). Leczenie egzemy zawodowa wymaga wykluczenia narażenia na substancje toksyczne.

Dziecko wyprysk występuje na tle genetyczną predyspozycją do choroby. Jeśli jest to bardziej wyraźne na wilgoć. Leczenie tego typu trwa przez całe życie, z różnym powodzeniem.

Widok Mozolevidny zlokalizowane na dłoniach i stopach. Kiedy tworzy się działy wzrosła rogowacenia przypominający kukurydzy.

Jak w leczeniu egzemy na dłoniach, stopach i twarzy

Istnieje ogólne porady medyczne, jak w leczeniu egzemy na dłoniach, stopach i twarzy:

 1. W pełni się zrelaksować;
 2. Zorganizuj zbilansowanej diety;
 3. Trzymaj się normalnego życia.

W przeciwnym razie leczenie egzemy na celu wyeliminowanie przyczyn alergicznych i zapalnych czynników choroby.

Leki przepisane na choroby:

 • Leki przeciwhistaminowe (suprastin, Tavegil).
 • Leki immunomodulujące.
 • Środek odtruwające.
 • Hormonalne leki przeciwzapalne.
 • Środki uspokajające.

Aby wyeliminować wysuszanie, moczyć skóry i stosować maść antybakteryjną hormonu.

Podstawowym celem w leczeniu choroby jest wyeliminowanie zaburzeń hormonalnych i zaburzeń nerwicowych. Dla tych celów, hipoalergiczne diety i preparatów dożylnych przypisane Giposensebiliziruyuschaya (tiosiarczan sodu, chlorek wapnia i glukonian, siarczan magnezu).

Aby uniknąć reakcji alergicznych u organ wyznaczony przez leki, takie jak suprastin, Peritol, Telfast i pipolfen. Jeśli nie ułatwiają ludzką kondycję, mianowany przez kortykosteroidy (prednizon, hydrokortyzon).

Zabieg pobudza układ odpornościowy: dekaris pentoksil, taktownie.

W ostrej postaci choroby są powoływani przez witamin z grupy B i leki moczopędne (furosemid). W tym momencie należy usunąć przed kontaktem z wodą.

Leczenie egzemy na rękach środków ludowej wymaga użycia płyny oparte na borowego i salicylowy maść, krem ​​ketokonazolu Lorido C, ekstrakt z rumianku i soli kompresji. Po otwarciu pęcherzy skóry muszą być traktowane z nadmanganianu potasu.

W trakcie leczenia powinno być stosowane leki przeciwbakteryjne i progivogribkovie. Leczeniu zmian antyseptyczne rozwiązania (furatsilin).

W domu, pożądane jest, aby obsłużyć wysypki i wiele moczyć sól. Zapobiega wzrostowi bakterii w mokrych i zapobiega uszkodzeniu powierzchni. Pomimo faktu, że sól niszczy wyprysk rany na dłoniach, stopach i sprostania przeciwnie, przyczynia się do zapobiegania bólu i zaniku erupcji części.

Istnieje popularne kąpiele solankowe receptury. Aby to zrobić, wlać do miski z ciepłą wodą około 500 gramów soli. Spłukać ręce w nim, tak często, jak to możliwe. Po każdym zabiegu, smarować ich dziecko krem ​​zawierający cynk.

Do wytwarzania takich kąpieli lepiej jest użyć soli morskiej, ponieważ ma wyraźny wpływ terapeutyczny.

Maść na egzemę na rękach w domu mogą być przygotowane na podstawie kurzego jaja z octem. Rozbij jajko do szklanki, zalać wodą i dodać do niego ocet. Wszystkie składniki powinny być identyczne proporcje.

Wlać zawartość szklanki w słoiku, umieścić pokrywkę i wstrząsać, aż zawartość nie jest jednorodna. Smarować mieszaniny wpływ obszary skóry w nocy. W godzinach porannych, zmyć maść i umieścić na czyste ubrania.

Ostrzegamy, leczenie egzemy na dłoniach – to długi i skomplikowany proces, który obejmuje metody medyczne i tradycyjne.

Share →