Ślub i prawosławny kalendarz

Ślub i prawosławny kalendarz

Jeśli ty i twój przyszły mąż – ludzie wiary, a nawet więcej, jeśli masz zamiar się z nim nie tylko do podpisania urząd stanu cywilnego, ale także, aby wziąć ślub, należy rozważyć kalendarza prawosławnego.

Według przepisów kościelnych, nie można grać na weselu w postach, niektórych świąt religijnych i specjalne dni dla upamiętnienia zmarłych, a w środę i piątek, ponieważ są bezmięsne dni.

Czy Kościół i błogosławić małżeństwa we wtorek, czwartek i sobotę. Koronowany także w tłuszczu i Wielkanocy. W 2013 roku kościół pozwala wesela i ślubu w tych okresach:

Zima: od chrztu do Maslenitsa – od 20 stycznia do 11 marca;

Wiosna: pierwsza niedziela po Wielkanocy – 12 maja (Red Hill);

Lato: Między Petrov i Zaśnięcia Szybka – od 14 lipca do 13 sierpnia;

Jesień: z wyjątkiem 10, 11 (Ścięcia Świętego Jana Chrzciciela i na dzień przed) i 26, 27 (Podwyższenia Krzyża, a dzień wcześniej) we wrześniu.

W rzeczywistości, jeśli wykluczymy wszystkie święta i zakazane dni Kościół ślubnych tygodnia, okazuje się nie tak wiele dni w roku, kiedy można łączyć błogosławiony kościół małżeństwo.

 • 20 styczeń 21, 27, 29;
 • 3 lutego 4, 10, 11, 17, 18, 24;
 • Marzec: 4, 10;
 • Kwiecień – nie może;
 • 12 maja 13, 19, 20, 26, 27;
 • 2 czerwca 3, 9, 10, 16, 17;
 • 14 lipca 15, 21, 22, 28, 29;
 • 4 sierpnia 5, 11, 12;
 • 1 września 2, 8, 9, 15, 16, 22, 23, 29, 30;
 • 6 października 7, 13, 20, 21, 27, 28;
 • 3 listopada 4, 10, 11, 17, 18, 24, 25;
 • Grudnia – jest to niemożliwe.

Można jednak pójść na kompromis – podpisać z biurem rejestru w dniu wyboru, i trzymać ślub, kiedy pozwolił Kościołowi.

Wesela i astrologia

Jeśli nie zamierzasz wyjść za mąż i nie żyć według kanonów Kościoła, ale chcemy wybrać dobry dzień ślubu, użyj astrologiczny kalendarz. Korzystne dla małżeństwa uważa się za 3, 6, 7, 10, 12, 17 i 21 dnia księżycowego. Są dni, kiedy umyślne krok przynosi sukces, kiedy można nie tylko rozpocząć nowe życie, ale także, aby zakończyć jakiś etap.

Ale ślub – to nie tylko przejście do nowego stanu, ale także koniec kawalerskiego życia.

Nie wyznacza ślub na dole wchodzi w nową fazę księżyca, nów, pierwsza kwadra, pełnia księżyca, a w czwartym kwartale. Ponadto, nie ożenić w dni księżycowych i słonecznych zaćmień. W roku 2013, w tym 26 kwietnia, 25 maja, 18 października (zaćmienie Księżyca) i 10 maja, 3 listopada (zaćmienie słońca).

Niekorzystny okres wejścia w małżeństwo uznane dni, kiedy Merkury jest wsteczna (koncesje). W 2013 roku te okresy: od 23,02 do 18,03, 20,07 do 26,06 z 21,10 do na 11.11. Jednakże, jeśli Twój osobisty horoskop Merkury czas wstecz, jak i twój pan młody, okresy te dla twojego przyszłego życia rodzinnego nie stanowią zagrożenia.

Ale Środa, dzień Merkurego. do zawarcia małżeństwa nie jest zalecana przez cały rok, ponieważ miłość wyparuje i będzie tylko naga obliczenia, pokryte rozmów i obietnic.

Ślub, grał wtorek (Dzień Mars), przyniesie Państwu kompleksową i burzliwe życie opiera się na stałej konfrontacji. W sobotę. że jest pod wpływem Saturna, jest także lepiej nie żenić, jak powstają nieporozumienia pomiędzy małżonkami, które wywołuje agresję.

W czwartek (dzień Jowisza) Astrolodzy też nie jest zalecany dla małżeństwa, jako mąż i żona będą walczyć o władzę w domu spowoduje ciągłe kłótnie. Jednak, jeśli małżeństwo opiera się na miłości, nie tylko, ale także na pracy zespołowej, czwartek – bardzo odpowiedni na dzień ślubu.

Pomimo faktu, że małżeństw kościelnych w piątek, że nie błogosławić ten szczególny dzień tygodnia jest uważany w astrologii korzystne dla ślub. Piątek poświęcony jest Wenus – bogini miłości. I małżeństwo, idealne na ten dzień będzie długi i szczęśliwy, para będzie całe życie kochać się nawzajem i być w stanie pokonać wszelkie nieszczęścia.

Ładny dzień na ślub i niedzielę. to jest pod auspicjami Słońca, co oznacza, że ​​ogień w palenisku rodziny spali jasno długo i aktywnie. Intymne relacje między mężem i żoną pozostają pasją do późnego wieku, a autoekspresji odbędzie się nie tylko zawód, ale również dla współmałżonka.

Warto również brać pod uwagę lokalizację Miesiąca w szczególności znak zodiaku. Niepożądane jest wyznaczyć ślub, gdy Księżyc znajduje się w Gemini, Virgo, w znaku Skorpiona, Wodnika, Koziorożca, w Barana i. Pomyślny dzień, kiedy księżyc jest w Raku, jest w Taurus i Libra.

A dla pozostałych znaków istnieją warunki i założenia .

Wybierz miesiąc w Rybach, jeśli przyczyną małżeństwa stała narzeczonych w ciąży lub jeśli się małżeństwo z rozsądku. Księżyc w Leo – wielki dzień dla eleganckich, bogatych i zaludnionych uroczystości i Księżyc w Strzelcu chroni tych par, które w tym samym dniu podpisane umowy przedślubne lub udać się na miesiąc miodowy.

Share →