Sok pomidorowy na zimę

Sok pomidorowy na zimę

Sok pomidorowy – ciecz, która zawiera bardzo małe cząstki soczyste zawierający nierozpuszczalne witamin, smakowe i wybarwienie owoców pomidorów. Sok pomidorowy błotniste. Aby przygotować pomidor pomidory sok podjęcia jakiejkolwiek, ale owoce zdrowe, dojrzałe czerwony.

Sok produkowany z zielonych pomidorów, niedojrzałe lub wodniste, ma nieprzyjemny, gorzki smak. Z przejrzałych pomidorów i soku spośród złym guście.

Zbierane i sortowane według pożądanych pomidorów zapadalności dokładnie przemyto dużą ilością bieżącej wody i uciekł. Pomidory pokroić w plasterki i rozgniecione w blenderze lub sokowirówkę. Jeśli nie podano, w tym maszyn rolniczych, plasterki pomidorów ogrzano do 75 ° i masa wcierać przez durszlak (sitko) i sitko.

Sok zbiera się w szalce ogrzano do 90 ° C, a niekiedy soli dodaje się do smaku i butelkach gorąco w naczyniu szklanym (1 cm poniżej brzegiem Corolla) sterylizuje: Puszki 3-litrowej 30 – 40 minut od początku wrzenia wody.

Można także gorące sok napełniania w słoikach 2-3 litrowych. Do tej pulpy z sokowirówki, ogrzano do wrzenia i wlać przygotowany, słoiki proshparennye hermetycznie toczyć je i odłożyć. Można wlać sok pomidorowy w butelce.

Po sterylizacji, zostały natychmiast zamknięte Korki i chłodzi. Składowanie na miejscu butelek leżał na boku.

Do przygotowania 2,5 l trzeba sok i 5 kg pomidorów 25 g soli.

Jest bardzo ważne, aby tarcie, prasowanie, napinając przeprowadzona w jak najkrótszym czasie i bezpośrednio bez opóźnienia przeprowadzono pasteryzacji. Jeśli jednak nie ma żadnych umiejętności i prędkości wyciskania, gdy wzrasta gotowanych Stojaki, sok pomidorowy, aczkolwiek krótko niepasteryzowane, podczas gdy ulega pogorszeniu. W tym przypadku, po 6-7 dniach fermentacji soku zaczyna się w butelce, nie bombazh.

Jeśli nie jesteśmy pewni, że możemy odbierać i przetwarzać soku pomidorowego, jak szybko i czysto, zgodnie z zaleceniami, to lepiej wymienić pasteryzacji inny sposób długoterminowego przechowywania.

Sterylizacja. W celu uniknięcia strat, sok pomidorowy sterylizuje się w następujący sposób: po tarcie przez soku Cedźcie wylano do umytych i zdezynfekowane, butelek na zimno i natychmiast szczelnie. Buteleczki umieszcza się w pojemniku z zimną wodą tak, że woda nie dotarła do 1 cm do okładki. Na dnie zbiornika również umieścić drewnianą kratownicę lub włoży ściereczki. Naczynie umieścić na piecu i ciepła do wrzącej wody. Gotowanie napoje w butelkach trwa około 30 minut od momentu zagotowania.

Po 30 minutach silne ogrzewanie jest zatrzymane wrzącej wody. Butelki mogą zostać w wodzie, przed oziębieniem, ale jest ryzyko pogorszenia i peresterilizatsii soku smakowitości. Można tego uniknąć, gdy są starannie usuwane ze zbiornika z gorącą wodą, z ich wiekiem i na butelki, umieszczone w innym zbiorniku nie jest podgrzewana powyżej 45-50 ° C w wodzie. Oba statki powinny znajdować się blisko siebie, aby wyjąć z Wrze butelki nie były długo w zimnym powietrzu. Cóż, jeśli transponowane do naczynia z chłodną butelkę wody zacznie chłodzić 5-6 minut. Statek z butelki umieszczone w zlewie i wody kran dozwolone słaby strumień wody.

Zimna woda nie do mycia butelek oraz powinien płynąć do zimnej wody. Kiedy pojemnik jest napełniony chłodną wodą będzie stopniowo zastępowana przez bardziej zimnej wodzie. Po butelki ochłodzono do temperatury wody z kranu ekstrahowano.

Korekta smak. W sok pomidorowy dodany do smaku, soli kuchennej i cukru. Ilość soli około 0,5-1 gramów na litr cukru – do smaku. Soli i cukru można dodać razem lub oddzielnie w każdej butelki lub słoika przed pasteryzacji.

Ale ponieważ jest to kwestia gustu, jest to bardziej wygodne, aby zrobić to przed użyciem.

Przechowywanie. Pasteryzowany sok pomidorowy jest przechowywany w chłodnym miejscu. W temperaturze 10 ° C, witamina C jest zachowana praktycznie całkowicie.

Kiedy temperatura wzrasta do 20 ° C traci około 20% witaminy C, a w temperaturze około 30 ° C, strata witaminy C jest większa niż 30%.

Share →