Sok z brzozy: właściwości, jak zbierać, przechowywać, używać,

Sok z brzozy: właściwości, jak zbierać, przechowywać, używać,

Zbieraj sok z brzozy jest konieczne od początku kwietnia, kiedy brzozy zaczynają się budzić i jechać sok na pniu. To się nazywa piękny wyrażenie płacz brzoza. Na zebraniu, mamy trzy tygodnie.

Sok brzozowy i zdrowie

Sok brzozowy jest prawdziwym źródłem pierwiastków śladowych, witamin, polisacharydów, białek, kwasów i aromatyczne i garbniki. Oni nawet powiedzieć, że co roku powinien być spożywany przez co najmniej 8-10 litrów soku brzozowym.

Po pierwsze, to jest dobre dla układu pokarmowego: normalizuje mikroflorę w żołądku, reguluje kwasowość, pobudza przemianę materii, buduje trawienie, usuwa z organizmu szkodliwych substancji, i jest powszechnie uważany za doskonały napojów dietetycznych. Jest nawet stosowane w leczeniu wrzodów żołądka i wątroby.

Więcej soku są zdolne do rozpuszczania pewnych rodzajów kamieni w organizmie, oprócz tego, że silny środek moczopędny. On jest dobry w leczeniu płuc i chorobami alergicznymi, przeziębienia, bóle gardła, zapalenie oskrzeli i kaszel. To pomaga i ból głowy, zapalenie stawów i rwy kulszowej.

I polecam go z powodu niedokrwistości i chorób skóry.

Cóż, w końcu, jest wspaniałym regenerujący z tonikiem i wielki orzeźwiającego drinka! Które wiosną może precyzyjnie zaoszczędzić od beri-beri.

A oto kolejny ciekawy punkt. Sok brzozowy – jednym z dobrych pieniędzy z impotencją, a także asystent z menopauzą, pomaga uporać się ze zmęczenia i rozdrażnienia.

Należy to zrobić w czystym miejscu. Najbardziej aktywni przepływu sok występuje na drzewie w ciągu dnia, więc to najlepszy czas, aby zebrać sok jest od 10 rano do 6 wieczorem. Aby zebrać niezbędne, aby wybrać najbardziej ogrzewane miejsca do opalania.

Sok jest zwykle bardziej na północnej stronie, więc należy zrobić dziurę tam. I nie starają się usunąć wszystkie soki z jednego drzewa, to jest jak, że wyczerpuje organizm.

W trakcie zbierania nie musi być egoizm – konieczne jest, aby myśleć o plaży.

Po pierwsze, nie należy dotykać młode brzozy. Po drugie, otwór powinien być wykonane: albo przez małe nacięcie lub nawiercić mały otwór wywiercony w głębokości kilku centymetrów, w których przewód jest wkładany i przez które sok będzie płynąć do pojemnika.

Po dokonaniu z brzozy wszystko, czego potrzebujesz, konieczne jest pokrycie dziury. Możesz użyć gliny lub wosku, mydła lub mech boisko ogród lub drewniany korek.

Lodówka sok brzozowy jest przechowywany przez około miesiąc. Do celów kosmetycznych można je zamrożono w torebkach z tworzywa sztucznego.

Sok brzozowy Uroda

Powrót do dawnych dni do wycierania twarzy dziewczyny sok brzozowy, żeby oczyścić skórę. Ponadto, pomaga trądzik i przebarwienia.

Przy okazji, można przetrzeć twarz nie tylko świeże, ale mrożony sok z brzozy.

A jeśli masz suchą skórę, można podejść do takiej maski: łyżkę kwaśnej śmietany wymieszać z kilkoma łyżki soku brzozowego i łyżeczką miodu. Dokładnie wymieszać wszystkie i stosuje się mieszaninę na powierzchni przez 15 minut, po czym płucze się maskę z zimną wodą.

Sok brzozowy można myć i głowy. Sok stymuluje wzrost włosów i wzmacnia korzenie, pomaga zwalczać i łupież tłuszczu, nadaje włosom połysk i miękkość.

Share →