Solone boczek smostoyatelno

Solone boczek smostoyatelno

Jak prawidłowo solone boczkiem

Doprawić solą tłuszczu na własną rękę w domu na różne sposoby i receptur. Tak jak marynowane boczek   w domu nie wymaga szczegółowych i kosztownych składników. Głównym składnikiem przedmiotu, tłuszczu i soli i przypraw. Naturalna sól i przyprawy mają w każdej kuchni, ale tłuszcz jest niezbędne do wyboru prawa.

Jak marynowane boczek w domu? Poniżej znajdziesz wiele przepisów na tłuszczu trawienia.

Salo trzeba marynowane świeże, najlepsze facetów. Produkty mięsne uważane być sparowany 04:00 uboju. Zaleca się, aby zabrać ze warstw tłuszczu, ale to zależy w dużej mierze od woli kochanki i gospodarstw domowych.

Grubość elementu powinna wynosić około 3 cm. Ponadto spójność musi być jednorodny, to znaczy nie ma utwardzenia, i nie są szczególnie luzem.

Przepisy

Prosty przepis jak marynowane boczek w domu.

 • Potrzebujesz: czosnek, sól i plastikowej torbie.

Boczek pokroić na kawałki, które zmieszczą się w torbie i na tabliczce. Umieść kawałek na pokładzie cięcia, strony skóry w dół. Dodać kilka małych nacięć. Cięcia powinny być tak głębokie, że skóra pozostaje 0,5-1 cm. Kilka ząbków czosnku pociąć wzdłuż na połówki.

Czosnek inwestować we wszystkich cięć i posypać obficie kawałek soli. Teraz jest sztuk w opakowaniu. Należy to zrobić po skórze, zawieranie siebie. Każda warstwa dodatkowo posypać solą.

Teraz zawiń pakiet i pozostawić prosalivaetsya. Prosolki trwa około trzech dni w temperaturze pokojowej. Pierwsze 50 godziny w tej samej pozycji w opisany sposób, a następnie pakiet powinien obracać.

Oprócz tego będzie marynowane boczkiem prawidłowo powinno być umieszczone w lodówce, tworząc w nim temperaturę około 10 ° C przez kolejne trzy Pozostaw dni – aż do pełnego gotowanego. Teraz wyciągnąć paczkę i sprawdzić gotowość produktu. Głównym objawem jest brązowienie smugi tłuszczu prosolki.

Oznacza to, że przed różowy mieszkał nabyć szarawy kolor. Jeśli tak nie jest, należy dodać soli i zostawić na jakiś czas. Przed jedzeniem, oczyszczone z nadmiaru tłuszczu soli i pokroić na małe kawałki. Tutaj masz pyszne słony boczek gotowane w domu lub w gorszym magazanskogo !!

Jak marynowane boczek do palenia

Bardzo dobry przepis na solonej słoniny do palenia, i przygotować go przed paleniem.

Potrzebujesz:

 • sól
 • liść laurowy,
 • czosnek,
 • ząbek pieprz,
 • woda
 • tłuszczu.

Niektórzy smakosze wolą słony tłuszcz, wędzone. Ale na prawym boczku wędzonego, należy najpierw prosolit. Jak zrobić to omówione poniżej.

Po pierwsze, trzeba gotować tłuszczu solanki. Aby to zrobić, wlać do garnka z wodą i doprowadzić do wrzenia. Następnie dodać 150 gramów soli, liść trzy zatoki, goździki, dwa, czosnek i pieprz do smaku.

Według gotować przez 15 minut na małym ogniu, pokryte. Gotowy do tłuszczu solanką ochłodzono do temperatury pokojowej.

Umieść boczek na patelni, przykryć solanką, a następnie zamknąć pokrywę. Przykryć garnek z grubym materiałem i umieścić w ciemnym i chłodnym miejscu. Tłuszcz na patelni powinien być włączony codziennie zrobić to lepiej przesiąknięty w solance. Proces ten będzie trwał 18 dni.

Następnie trzeba usunąć tłuszcz i wypłukać pod bieżącą wodą.

Teraz musimy pozbyć się nadmiaru solanki moczyć w kawałki. W tym celu, elementy mogą być umieszczone pod obciążeniem. I można zawinąć i dokręcić silny, naturalny wątek. W tej pozycji, zostawić tłuszczu na 1,5-2 dni, a następnie jesteś gotowy do palenia.

Dym boczek do pożądanego stanu, można wcierać pieprz. To daje smak przypraw. Rub kawałki powinny być ciepłe, ale może trochę odmrożone.

Salo z czosnkiem

Jak marynowane boczek z czosnkiem

Wiele osób lubi tłuszczu i godzinę, ale niewielu wie, jak marynowane boczek z czosnkiem. Na to i będzie naszym z tobą to prosty przepis.

 • czosnek masy,
 • liść laurowy,
 • pieprz,
 • tłuszczu,
 • rondel
 • sól.

Czosnek przejść chesnokodavku. W otrzymanej masy dodać pieprz, chili w proszku, pieprz i sól.

Bacon pocięto na kawałki o wielkości odpowiedniej do pakowania. Włożyć boczek na pokładzie cięcia w dół skóry. Na kawałki, aby małe nacięcia trochę idące skórę. Każdy kawałek płaszcz z mieszaniny czosnku i umieścić w pojemniku na dół papierem ściernym. Na szczycie każdej części można umieścić na jednej liści laurowych.

Teraz podnieś pokrywę, który znajdzie się w pojemniku ze smalcem. Umieść pokrywę i ustawić jej ładunku. Pozostawić na jeden dzień w temperaturze pokojowej, a następnie przechowywać w chłodnym miejscu.

Po dwóch dniach pyszne słony boczek z czosnkiem jest gotowy do użycia.

Salo w języku ukraińskim

Przepis na pyszny boczek ukraińskim.

Ukraina – tzw ojczyzną słony boczek. Na Ukrainie, w Rosji, istnieje kilka sposobów solenie pyszny boczek. Powiem ci popularne.

Boczek pokroić na kawałki o wielkości 20-25 cm i są wypełnione czosnek w plasterkach wcześniej wykonanych nacięć. Następnie miesza się czerwony i czarny pieprz z solą i pokruszony liść laurowy. Otrzymaną mieszaninę wciera kawałkiem boczku. Następnie pojemnik, można użyć pola działek, wyłożoną pergaminem. Kawałki znajduje się w pojemniku oraz szczelną pokrywką. Przez dwa dni, tłuszcz musi stać na ziemi, a następnie przeniesiono do zamrażarki.

Ten tłuszcz jest spożywane zamrożone. Możemy też powiedzieć, jak marynowane jajka z ryb . smaczne i szybkie!

Tłuszcz w skórach cebuli

Mało kto wie, ale boczek w skórach cebuli i bardzo smaczne danie dla smakoszy, że każdy powinien spróbować.

Dowiedz się, jak marynowane przepis boczek w skórkach cebuli. W wysokim garnku cebulę zasnąć skórkę i sól. Wypełnij zimną wodą i doprowadzić do wrzenia.

Gdy woda wrze dodać liść laurowy i pieprz. Gotować przyprawy na minutę, wyślij w plasterki boczku na patelni. Kawałki powinny tarzać się w solance. Gotować na małym ogniu przez 10-15 minut. Teraz zostaw dzień napar do tłuszczu wchłania solanki. Na koniec dnia, gdy wziąć tłuszcz z solanką i rozprzestrzeniania się na suchej powierzchni, tak, że cała ciecz znajdująca się szkła.

Dopóki płynie woda przygotować czosnek. To jest mniejsza nożem lub chesnokodavki i nalegać w ciepłym miejscu na minutę. Następnie natrzeć czosnkiem i boczkiem statku zamrożeniu.

Salo w banku

Bardzo stare i najbardziej lubianym tłuszczu przepis w puli w domu, solitsya bardzo proste i okazuje voskhetitelno pyszne.

 • schłodzone Banku
 • przegotowanej wody,
 • czosnek, pieprz, liść laurowy,
 • sól.

Aby marynowane boczek w puli muszą być trzy-litrowy słój umieścić w lodówce na dzień. Cięcia bekon na małe kawałki, które mogą przejść przez otwór w słoiku. Teraz przygotować solankę. W rondlu, zalać wodą, zagotować i ostudzić do temperatury pokojowej.

W schłodzonej wody, dodać czosnek masowej, pieprz i sól. Bank nie jest szczególnie ciasno boczek i wlać solankę. Teraz przedstawić bankowi w chłodnym miejscu na 3-4 dni.

Przed użyciem należy usunąć kawałki i pozostawić na 15 minut, aby pozbyć się nadmiaru płynu. To wszystko pyszne słony boczek w puli gotowy!

Salo w solance

Ale tłuszcz w solance receptury nie jest dla wszystkich, choć jego smak, a nie zwykły, ale również bardzo smaczne. Warto spróbować!

Potrzebujesz:

 • wiadro,
 • przyprawy (czosnek, papryka)
 • tłuszczu,
 • woda
 • sól.

Aby rozpocząć przygotowanie solanki do tłuszczu, oto jego receptury. W rondlu, zalać wodą i dodać sól. Doprowadzić do wrzenia i 100 stopni przez 10-15 minut.

Następnie fajne, ale teraz to będzie fajne, przygotować nadzienie. Czosnek jest czyszczony i miesza z pieprzem. Następnie, dodaje się do ochłodzonej solanką i odstawiono na jedną godzinę.

W tym czasie trzeba przygotować pojemnik, można użyć wiadra szkliwa lub słoik. Kawałki plasterki boczku są umieszczone w wiadrze i zalać zimną solanką. Kawałki muszą tonąć w cieczy. Łyżka pokryte grubą szmatką lub gazą, złożonym w kilku warstwach. Najlepsze tkaniny owinąć nitkę tak, że nie porusza się i nie zmoknąć. Teraz złożyć wiadro na dolnej półce lodówki i poczekać na 2 tygodnie.

Po upływie solenia można spróbować wcześniej spuścić solankę, że jesteś gotów do tłuszczu.

Tajemnice solenie boczkiem

Little Secrets solarki boczek

Podczas trawienia tłuszczu w domu może być używany i małe sztuczki przydatne wskazówki . która upraszcza proces i nadać wyjątkowy smak. O której mam teraz powiedzieć.

 1. Czarny pieprz da więcej smaku, jeśli jest do mielenia tuż przed użyciem.
 2. Różnych przypraw doda więcej tłuszczu bogaty smak, jeśli je wcześniej zagnieść. Możesz po prostu pocierać ręce i trzymając pomiędzy dwoma łyżeczkami.
 3. Tłuszcz pochłania tyle soli, jak on musi, i nie gram więcej. To nie żałować soli przesadzić nie działa, ale niewystarczającą solenie – łatwo.
 4. Solenie dowolnego z powyższych metod zalecanych w zimnych warunkach. To jest, w temperaturze -10 ° + + 18 oC może być niższa.
 5. Natychmiast po solenie czek tłuszczu soli. Ma to zapewnić, że nie miał czasu na zabrudzenie z niewystarczającą solenia.
 6. Przygotować solankę, bezpośrednio przed solenia.

  Fakt, że woda po ugotowaniu nabiera szczególnych właściwości: staje się bardziej miękka, traci szkodliwych mikrobów i tak dalej. Jeśli zostawisz przegotowanej wody przez długi czas w normalnych warunkach, właściwości użytkowe zostaną utracone.

 7. Dla wędzonym boczkiem zaleca się stosowanie drewna olchowego lub jabłko. Tak będzie w stanie zapewnić wyjątkową tłuszczu smaku.

  I ważne jest również, aby palić na umiarkowane ciepło bez przegrzewania.

Wideo jako boczkiem ogórka

Share →