Sposób transportowania dzieci w samochodzie

Sposób transportowania dzieci w samochodzie

Dzieci kwiaty życia. Każdy rodzic, oczywiście, kocha swoje dziecko i chroni go jak źrenicy oka. Troskliwi rodzice dzieci, a nawet naturalne instynktowne wyrazem miłości.

Rodzice często mają ze sobą dzieci w podróży samochodem. Ale niektórzy ludzie wciąż nie wiedzą, jak sprawić, by ten proces bardziej bezpieczne, wygodne i przyjemne dla dziecka i dla rodziców kierowcy.

W tym artykule przyjrzymy się zasad przewożenia dzieci w pojazdach.

Co przecież zrobić?

Od 2013 roku, weszła w życie nowych przepisów dotyczących przewozu dzieci. Sugerują one, że dzieci poniżej 12 lat mogą być przewożone (uwagi). Na tylnym siedzeniu z ograniczeń szczególnych lub pasów bezpieczeństwa przewidzianych w samochodzie i na przednim siedzeniu pasażera, przy użyciu specjalnych urządzeń przeznaczonych do wzrostu, wagi i wieku dziecka. Jeśli masz wiele dzieci, a wszystko, co musisz mieć, a odpowiednia liczba miejsc w samochodzie nie pasuje, proponuje się, aby przymocować umieszczony z tyłu samochodu, dzieci ze specjalnymi trzypunktowych pasów bezpieczeństwa.

Jest to dozwolone przez prawo i będzie bardzo wygodne, gdyż nie zajmuje zbyt wiele miejsca.

Przy okazji, nie zapominajcie, że rower jest inna sprawa, a na tylnym siedzeniu motocykla dzieci poniżej 12 lat są zabronione do przewozu.

Co stanie się z moimi rodzicami do awarii zaniedbania przestrzegania

W przypadku braku miejsc parkingowych dla Twojego dziecka, gdy jest to konieczne, aż grzywny w wysokości pięciuset rubli. W przyszłości planujemy zwiększyć do trzech tysięcy, ale do tej pory, że zmiany w tym kierunku nie było.

Co można uznać za specjalne urządzenia przytrzymujące dla dzieci?

Ustawa przewiduje, że specjalne urządzenie musi być certyfikowany jako specjalny przytrzymujących dla dzieci (fotelik samochodowy). Można również korzystać z innych środków, co, które pozwala zapiąć pas bezpieczeństwa dziecka, tak aby przekątnej pas wziął go w pierś, a nie przez szyję. Główną funkcją ograniczeń ograniczających mobilność ciała dziecka, w celu zwiększenia jego bezpieczeństwa w sytuacjach awaryjnych lub podczas wypadku drogowego.

Przy okazji, w postaci ograniczenia mogą być stosowane i specjalne fotele są montowane zamiast zwykle.

Dlaczego dwanaście?

Konwencjonalne pasy (znajdziesz je w każdym samochodzie) przewidziane dla osoby o wzroście powyżej 150 cm. Dziecko poniżej dwunastu lat osiągnęły już ten rozwój i może łatwo stosować zwykłe pasy. Jeśli wzrost dziecka poniżej pasa może wypchnąć go za szyję, a nawet na mojej uwadze, że w przypadku nagłego hamowania nawet prowadzić do trwałego uszkodzenia.

Wielu rodziców uważa, że ​​pytanie, jak noszą swoje dzieci w samochodzie tylko dla nich. Jednak statystyki pokazują, że co roku tysiące dzieci ginie na drogach z powodu nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego przez ich rodziców. Zalecamy, matek i ojców do opieki nad dziećmi i zakupić specjalny fotel, że twoja rodzina nie zdarza kłopoty.

Lepiej, aby uniknąć niebezpieczeństwa w ogóle, niż stać się ofiarami własnego zaniedbania.

Share →