Sposoby leczenia grzyba paznokci i stóp

Sposoby leczenia grzyba paznokci i stóp

Bardzo ważne dla skutecznego leczenia grzybicy paznokci i jest stałe monitorowanie przez dermatologa. Po tym wszystkim, nie tak leczenie i nie korzystać z tych środków przeciwgrzybiczych może przynieść tylko chwilową ulgę i nie rozwiązuje problemu.

Aby znaleźć właściwą drogę w leczeniu grzyba paznokci stóp i nóg, ważne jest, aby wziąć pod uwagę kształt i wielkość zmian i występowania grzybów, wieku i chorób współistniejących pacjenta.

Skuteczne leczenie grzybicy paznokci i stop należy wziąć pod uwagę to, że istnieją dwa rodzaje leków przeciwgrzybiczych – zewnętrzne i wewnętrzne. Zewnętrzna pomaga we wczesnych stadiach choroby, a następnie potraktowano złożonego potrzeby – zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz.

Leki ekspozycji wewnętrznej

Istnieje kilka zasad, których należy przestrzegać w celu skutecznego i bezpiecznego leczenia grzybiczych stóp i paznokci wewnętrznych leki przeciwgrzybicze. Przede wszystkim jest to bardzo istotne, aby Diagnozę potwierdzono przez lekarza. W tym czasie, gdy pacjent jest leczony lekami z grzybem paznokci i zatrzymania, to jest pożądane, aby ograniczyć stosowanie innych leków, a ponadto może być niezbędne tylko.

Ważne jest, że traktowanie odbyło się pod kontrolą lekarza, przez dłuższy czas, aż do ostatecznego zaniku choroby.

Po zniesieniu otrzymaniu środków z grzyba paznokci i zatrzymać, należy udać się do lekarza raz w tygodniu, a następnie raz w miesiącu. Po sześciu miesiącach do przeprowadzenia monitoringu skrobania. Jeśli grzyby ponownie wykryte, to konieczne jest powtórzenie obróbki grzybów i paznokci stóp.

Do tej pory dermatolodzy uznają, że bezpieczne i skuteczne leczenie grzybicy paznokci i terapii impulsowym przystanek. Polega ona na wykorzystaniu leków dla grzyba paznokci i stóp z długich odstępach czasu. Czasami pierwszą terapię prowadzi się przez jeden tydzień, a następnie co trzy tygodnie przerwy ponownie na jeden tydzień kursu. Zasada takiego leczenia opiera się na fakcie, że lek kumuluje się w organizmie i zaczyna aktywnie czynienia z problemem w kolejnych tygodniach.

Pierwsza kuracja powinna trwać trzy miesiące. Ale nawet w ciągu roku od paznokci grzyba leków i zatrzymać jego wpływ nadal, chroniąc w ten sposób przed nawrotem. Metoda ta daje ciału szansę odpocząć od leków i pozwala na przyjmowanie innych leków, jeśli jest to konieczne, nie wyłączając antybiotyki.

Ryzyka nawrotu objawów jest w tym przypadku znacznie zmniejszone.

Preparaty miejscowe

W leczeniu grzybiczych paznokci stóp i rąk, z wyjątkiem preparatów do użytku domowego i więcej czynników miejscowych. Może to być specjalne polski paznokci, peeling plastry i maści.

Przeciwgrzybiczy lakier w stanie wniknąć do łożyska paznokcia i do głębszych warstw paznokcia. Wykorzystuje LOTSERIL i Batrafen (5%). Sposób użycia takich środków grzyba paznokci obejmują usunięcie specjalnego zobaczyłem uszkodzoną powierzchnię paznokcia, jego czyszczenia i odtłuszczania (alkohol).

Nie ma innego sposobu, aby usunąć skażoną powierzchnię paznokcia, to stosowane maści keratolityczne i łaty. Zmiękczenia ich gwoździa, to może być łatwo usunięty z powierzchni łożyska paznokcia. Kompozycja zawiera kleje mocznik lub kwas salicylowy, antyseptyczne, takie jak jod lub hinozol i czasem ketokonazol – środki grzyba paznokci.

Na powierzchni paznokcia jest stosowana keratolityczne plaster na szczycie jego bliskim gipsu i bandaży, a następnie po 2-3 dni na terenach dotkniętych oczyścić i ponownie pokryte tynkiem. Taki zabieg należy powtarzać codziennie do dotkniętych obszarów zniknie. 6 miesięcy do przeprowadzenia tych procedur do paznokci i 12/09 – na nogach.

W leczeniu grzyba paznokci stóp i dłoni sprzedawane specjalny zestaw „mikospor.” Składa się maści, który stanowi środek przeciwgrzybiczy i keratolitycznym, jak również zgarniacz dla gwoździ i kleju.

Można również stosować kremy znaczenie lokalne, takie jak LOTSERIL. Należy stosować na obszary, jeden raz na dobę, leczenia wynosi 2-3 tygodni, w leczeniu grzybicy stóp – do 6 tygodni.

Sposoby obsługi skażonych przedmiotów, ich dezynfekcji

Istotnym aspektem w leczeniu grzybicy paznokci i stóp, jak i po wyleczeniu wszystko z którym napotkano grzyba. Ta ściana, podłoga, wyposażenie, łazienki i prysznice pokoje, łazienki, rzeczy osobiste, takie jak ubrania, buty i, oczywiście, przedmioty do pielęgnacji paznokci i skóry.

Po zakończeniu leczenia paznokci nóg grzyba i ramiona powinny być dokładnie obsługiwać boki i dno mieszanki kremowej kąpieli zawierającej równe części wybielać lub wybielacz i środek czyszczący, zmyć proszek po 30 minutach. Wydajnie i zastosowanie wybielacz, 5% roztwór środka bielącego lub 3% roztworu lizolem.

W odniesieniu do obuwia po leczeniu grzybicy paznokci i stóp, to należy traktować kwasem octowym (40%) lub roztworu formaliny (25%). Wszystko wewnątrz buta należy przetrzeć zwilżoną wacikiem. Następnie pozostawić wacik nosić buty, buty stawiać się na jeden dzień w ściśle związany plastikowej torbie.

Aby później nie miał zapach, buty mogą być czyszczone z amoniakiem i przewietrzyć.

Skarpetki, rajstopy, pończochy i bielizna po leczeniu grzyba paznokci stóp, dłoni i stóp może być gotowane przez 15-20 minut w 2% roztworze mydła sodowego, a następnie trzeba je prasować. Obcinacz do paznokci przetrzeć alkoholem i wystrzelił płomień palnika.

Sposoby zapobiegania

W celu uniknięcia zakażenia grzybem i późniejsze leczenie paznokci grzyba stóp, trzeba przestrzegać pewnych zasad. Ważne jest, aby używać tylko jego buty, nie nosić zbyt ciasne buty, które mogą być przechowywane wilgoć, ponieważ w tym przypadku paznokcie i skóra może dostać mikrourazy. Opieka butów muszą być dokładnie wysuszone.

Do zapobiegania tych, którzy regularnie odwiedza kąpiel, sauna, basen, siłownia i zaplecze sportowe, jest niezbędne do korzystania z przeciwbakteryjne maści, kremy i lakiery lokalnych docelowych. Nie stosować w łazience porowate maty, ponieważ są one trudne do dokładnego mycia, i mogą przechowywać różne mikroorganizmów i grzybów.

Share →